Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha esküvőre meghívtak, mennyi...

Ha esküvőre meghívtak, mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
10%
Veszel valami ajándékot az is elég.
2021. aug. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
86%
Ez így elég tág.. milyen helyen lesz, mennyire puccos, kinek az esküvőke lesz, mennyire vagy jóba velük, milyen ételek lesznek, hányan mentek a családból stb. stb. Szerintem fuss neki újra
2021. aug. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
79%
Egy tízezrest legalább (csak a kaja simán kerül annyiba fejenként...), de ha közeli ismerős, rokon stb. persze lehet többet.
2021. aug. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
31%
Vicc, hogy már az esküvő is az anyagiaskodásról szól.
2021. aug. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
10%
Semennyit.
2021. aug. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
84%
Általában annyit illik legalább, amennyit elfogyasztunk. Egy esküvői menü ára 12-15 ezer ft között alakul többnyire. Ha párban mentek, kettes szorzó. De ha jól ismeritek a párost, akkor tudhatjátok, mennyire sértődékenyek. Ha szükös a keret, nem valószínű, hogy húzogatni fogják a szájukat.
2021. aug. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
9%
Én semennyit nem adtam
2021. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
61%

Azért ne arra matekozzanak már hogy a vendégek kifizetik a fogyasztást minimum. Ha valakinek nincs rá rendesen kerete akkor ne rendezzen lagzit, vagy ne 200 fővel, hanem csak 20-al, ilyen egyszerű. De az, hogy ezt matekozni, hogy a fogyasztást kifizesse a vendég... pofátlan mindkét fél részéről.


Ha meghívok valakit, azért hívom meg, hogy ott legyen, nem azzal foglalkozok, hogy ennyi és ennyi a fogyasztása, ahogy a másik oldalról is, ha eskővőbe megyek nem úgy tekintek a dologra, hogy na kajálok, ennyi lehetett a leves, ennyi a rántotthús, ettem két szelet sütit, akkor 5000Ft kb az ára, anynit kell adnom.

2021. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
78%

Nekem az esküvő a szertartást jelenti, a lakodalom meg a komplett rendezvényt.

Felénk esküvői vendégnek nem szokás sem pénzt, sem ajándékot hozni.

2021. aug. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 8-as. 6-os vagyok. Manapság ez a szokás. A kérdező feltette ezt a kérdést. Egyébként meg, a nászpár biztosan jelezte - manapság a meghívó szövegezésében szokás -, hogy nászajándékba pénzt vár.

Képzeld, tavaly esküdtem én is. Mi nem kértünk pénzt senkitől, menyasszony tánc sem volt pont ezért, hogy ne érezze senki a nyomást, hogy pénzt szeretnénk kapni. De most kapaszkodj meg : még így is adtak pénzt. Mert ez a szokás. Ennyi. Elnézést, hogy megválaszoltam a legjobb tudomásom szerint konkrétan a kérdést. Sokan pont azért szoronganak ilyen eseményeken, mert nem ismerik a szokásokat...

2021. aug. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!