Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Rosszul esne, ha olyan ajándék...

Rosszul esne, ha olyan ajándékokat kapnál a párodtól, amik olyanok, mintha nem is ismerne, csak muszájból adott?

Figyelt kérdés

Nem azt mondtom, hogy nem esik jól, ha ajándékot kapok tőle és legalább gondolt rám, de teljesen olyanokat vesz, mintha nem is ismerne, kb. 5 percet gondolkozott volna rajta és csak muszájból vett volna.


Nektek is rosszul esne?


Első évünk:

Neki volt hamarabb születésnapja, a kedvenc együttesének fellépésére kapott koncertjegyeket, amire ketten mentünk el, napközbeni programra meg egy neki érdekes kiállításra és egy közös vacsorára mentünk.

Én egy képeslapot kaptam.


Karácsonyra a kedvenc könyvsorozatának következő kötetét vettem meg neki, a könyvbemutatón vettem meg és írattam alá neki az íróval. Ekkor úgy tudta, hogy hazautaztam családlátogatóba, szóval ez meglepetés volt neki.

Egy darab karácsonyfadíszt kaptam.


Második évünk:

Születésnapjára azt a társast vettem meg neki, amit 2 éve egy csapatépítőn játszottak, azóta is mondogatta, hogy mennyire tetszett neki és mennyire élvezte, kedvenc társasa.

Mintás zoknit kaptam.


Karácsonyra legot vettem neki, mert szereti őket, van egy szekrénye tele lego makettekkel, épületekkel, jrművekkel, stb. Mindig mondogatta, hogy a vonatok hiányoznak belőle, így kettőt kapott, az egyik csak a mozdony volt, a másik csak utasfülke, amit a vonatok húznak maguk után. Ezt a kettőt lehetett összeépíteni.

Én kaptam egy csokit.


Harmadik évünk (idén):

Születésnapjára könyvet kapott, ami régen meg volt neki, csak amíg otthon lakott, addig a szülei valami miatt kiselejtezték és kidobták. Antikváriumból rendeltem meg, kb. 1 hónap alatt tudták beszerezni a könyvet, de a születésnapjára pont meg lett.

Boldog születésnapot feliratú bögrét kaptam.



dec. 18. 11:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
14%
Azért te sem erőltetted meg magadat már ne haragudj, teljesen rendben vannak az ajándékok amiket kaptál, sőt még szívhezszólóbbak is.
dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Neked az ajándék a szeretet nyelved, neki nem. Ennyi az egész. Mondjuk az gáz, hogy így tételesen képes vagy felsorolni három év ajándékait....
dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy gáz, hogy vissza tudom mondani, de csak azért, mert rosszul estek és megmaradtak.

Időt és energiát nem kímélve kerestem ajándékokat boltban, neten, hetekkel előtte azon gondolkoztam, hogy mit vegyek, miket mondott korábban, hogy mikre vágyna és azok közül vettem neki mindig valamit, ami személyre szabott, én meg kaptam egy bögrét.


De a kollégáinak és a barátainak szánt karácsonyi ajándékok mind személyreszabottak, csak én kapok olyat, amit azt sugallja, hogy 5 percnél tovább nem gondolkozott rajta.

dec. 18. 12:44
 4/26 anonim ***** válasza:
38%
Aha. Na és az még nem jutott eszedbe, hogy beszélj vele erről, ha ennyire zavar?
dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%

Hát igen, elég gyatra. Vannak emberek, akik nem jók ilyesmiben, és a szájába kell rágni mit szeretnél.



Esetleg pár hónapra előre írj egy listát, amin van sok dolog, amiből választhat dolgokat.


Itt ki fog bújni a szög a zsákból, hogy tényleg érdekli-e, mit szertnél csak nem jó a megfigyelő készsége, vagy csak totál lesz@rja a fejed.



De ja, nők milliói kapnak ilyen se ajándékokat, és általában az ajándék adása családban is úgy megy, hogy apu csak odafirkantja a csomagra a nevét, hogy Pannitól és Gézától, de a valóságban Panni találta ki, járt utánna vette, csomagolta az egészet. Még akkor is, ha ez Géza családjának az ajándéka.

És ja, az abúzív férfiak sok ilyen inkompetens meg lusta férfinek csinál jó PR-t, mert "legalább nem kiabál meg ver".

Szal ja, ha kiderül, hogy nemtörődöm, nyugodtan tedd ki, mert ha hozzámész és szülsz neki, azzal is egyedül maradsz ő lesz a plusz egy gyerek ahelyett, hogy egyenlő felnőtt partner lenne.

dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg az utolsó két válaszoló tanácsát fogom megfogadni. Vagy beszélek vele, hogy ez nekem rosszul esett és inkább írok egy listát jövőre.


Amúgy utolsó, #5-ös hozzászóló: én vagyok a férfi és ő a nő.

dec. 18. 13:46
 7/26 anonim ***** válasza:
93%

"Amúgy utolsó, #5-ös hozzászóló: én vagyok a férfi és ő a nő."


Oh wow. Ez általában fordítva szokott lenni, de ettől még ugyanúgy igaz az, hogy jobbat érdemelnél.

dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is volt, ami megmaradt, mert rosszul esett. Egyetlen kapcsolatomban volt csak így amúgy.


Születésnapom volt, már egy éve együtt voltunk, tudta, mikor van. Leszervezett arra a hétvégére egy fiúbulit, négy haverjával mentek az egyikük nyaralójába, aznap indultak, amikor a szülinapom volt, de mivel én 6-14 dolgoztam nem is találkoztunk aznap. Már akkor megmondtam neki, hogy eg rosszul esik, mikor leszervezte az egészet. Az volt a válasz, hogy majd együtt ünneplünk előtte vagy utána. Hát egy hétig utána eszébe nem jutott, hogy felköszöntsön, nem hogy ajándékkal, de hogy annyit mondjon, hohy isten éltessen legalább, de nem. Egy hét múlva hívott pont akkor anyukám, amikor együtt voltunk, és mondta a telefonba, hogy keresztanyámtól kaptam egy kis ajándékot, hozzájuk adta be, menjek majd fel. Ezt hallotta a párom, és akkor köszöntött fel, hogy letettem a telefont. Ajándékba azt kaptam, hogy ahol éppen voltunk, az egyetlen nyitva lévő büfében vett nekem egy Milka Waffelinit. ...


A másik ugyanúgy ő volt, karácsonyra adott nekem egy karkötőt, örültem meg minden, majd a szüleinél töltött vacsorán mondta az apja, hogy ő vette meg nekem, tetszik-e, mert a párom csak annyit mondott, hogy "ne legyen túl drága" de semmi támpontot nem adott hozzá.


Úgy amúgy, hogy én tényleg mindig figyeltem az ő ajándékaira, meg az ünnepeire, mondta is egyszer, hogy milyen jó ilyenkor neki...


Másfél év után szakítottunk amúgy, mert azt éreztem, hogy tök felesleges vagyok az életében, és igazam is volt, mert kb a szakítás utáni napon már csajozott.

dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
El jött az az év, hogy ezen a karácsonyán te adj neki 1db karácsonyfadíszt. Ha nagyon gáláns akarsz lenni, csomagolhatsz mellé egy illatgyertyát.
dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
30%

Vannak emberek akik nem jók az ajándékozásban. Ez nem azt jelenti hogy nem törődik veled. Én pl bevallom neked férfiasan, az én ajándékaim borzalmasak. Hiába ismerem jól a legjobb barátnőmet, magamtól nem tudok neki ajándékot venni. Vagy rajzolok neki valamit, vagy írok, vagy veszek egy mozijegyet neki. Közös hobbink az animációsfilm nézés, így általában 4 jegyet szoktam venni,így megnézheti azt a filmet amit ő akar.

Az ő (és az ismerőseim nagy része) ajándékai sokkal jobbak az enyémnél, de hát örülünk mindennek.

dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!