Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Rosszul esne, ha olyan ajándék...

Rosszul esne, ha olyan ajándékokat kapnál a párodtól, amik olyanok, mintha nem is ismerne, csak muszájból adott?

Figyelt kérdés

Nem azt mondtom, hogy nem esik jól, ha ajándékot kapok tőle és legalább gondolt rám, de teljesen olyanokat vesz, mintha nem is ismerne, kb. 5 percet gondolkozott volna rajta és csak muszájból vett volna.


Nektek is rosszul esne?


Első évünk:

Neki volt hamarabb születésnapja, a kedvenc együttesének fellépésére kapott koncertjegyeket, amire ketten mentünk el, napközbeni programra meg egy neki érdekes kiállításra és egy közös vacsorára mentünk.

Én egy képeslapot kaptam.


Karácsonyra a kedvenc könyvsorozatának következő kötetét vettem meg neki, a könyvbemutatón vettem meg és írattam alá neki az íróval. Ekkor úgy tudta, hogy hazautaztam családlátogatóba, szóval ez meglepetés volt neki.

Egy darab karácsonyfadíszt kaptam.


Második évünk:

Születésnapjára azt a társast vettem meg neki, amit 2 éve egy csapatépítőn játszottak, azóta is mondogatta, hogy mennyire tetszett neki és mennyire élvezte, kedvenc társasa.

Mintás zoknit kaptam.


Karácsonyra legot vettem neki, mert szereti őket, van egy szekrénye tele lego makettekkel, épületekkel, jrművekkel, stb. Mindig mondogatta, hogy a vonatok hiányoznak belőle, így kettőt kapott, az egyik csak a mozdony volt, a másik csak utasfülke, amit a vonatok húznak maguk után. Ezt a kettőt lehetett összeépíteni.

Én kaptam egy csokit.


Harmadik évünk (idén):

Születésnapjára könyvet kapott, ami régen meg volt neki, csak amíg otthon lakott, addig a szülei valami miatt kiselejtezték és kidobták. Antikváriumból rendeltem meg, kb. 1 hónap alatt tudták beszerezni a könyvet, de a születésnapjára pont meg lett.

Boldog születésnapot feliratú bögrét kaptam.



dec. 18. 11:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%

Mi ezért szüntettük be az ajándékozást - értelmes dolgot nehéz adni, mert általában az megvan, muszáj-t adni hülyeség, ezért csak stressz van belöle.

Nálunk egy puszi a megköszöntéshez, esetleg valami apró édesség vagy hasonló az egész, nincs stressz, nincs rosszul eltalált ajándék, mindenki happy

dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
8%

Semmi gáz nincs ebben a szándék a fontos

#2 egyik szeretetnyelvem az ajándékozás mégis mindenki ezeket kapja tőlem

dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg gáz a barátnőd nagyon. Te férfi létedre fantasztikusan figyelmes vagy, ő meg mintha sajnálna költeni rád, vagy nem tudom.
dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Azért te sem erőltetted meg magadat már ne haragudj"


Hát B+ mi a megerőltetés ha ez nem?


Konkrétan minden ajándék valamilyen személyre szóló, érzelmi szempontból értékes dolog volt. Látszott, hogy odafigyel a párjára.


Kíváncsi lennék számodra mi a "megerőltetés"... :D

dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%
14-es: az illetö feltehetöen pénzben méri az ajándékokat, és ezek nem voltak kifejezetten drágák, ez a baja, ez a nem megeröltetés
dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

#15:


Bár úgy hangzik a kérdésem alapján, egyáltalán nem a pénzben mérben az ajándék értékét, nekem az esik rosszul, hogy amíg én gondolkozok, hogy a lehető legjobb, neki illő ajándékokat vegyem neki, addig ő olyanokat vesz, mintha nem is ismerne és 5 percig gondolkozott volna az ajándékot.


A könyv is 5 eFt volt, az aláírás ingyen volt, a lehető legolcsóbb ajándék volt, amit kaphatott, de mégis hozzá köthető volt, hogy a kedvenc könyvének a következő kötete, a kedvenc kortárs írójával lett aláírva.


Én kaptam egy darab karácsonyfadíszt.


Most is, a barátainak már több, mint 1 hónapja azon gondolkozott (és a korábbi években is jóval korábban mindenkinek bevásárol), hogy kinek mit vegyen.

Az egyik idén társast fog kapni, mert a társasjátékokért őrül meg az a barátja.

A másik egy új sci-fi témájú könyvet kap, mert szereti a sci-fi dolgokat. Ezt most jelent meg, elméletileg trilógia lesz, szóval majd a folytatásokat is tervezi neki megvenni.

A harmadiknak idén legot vett, mert ő is szereti a legokat, és együtt szoktak mindig legokat nézegetni és vásárolni.

És így tovább 6 emberen keresztül.


Én meg karácsonyfadíszt, zoknit és boldog születésnapot felíratú bögrét kapok, mintha az utolsó pillanatban jutnék eszébe, amikor én vagyok a párja, a barátai, akikkel heti 1-1 napokat találkozik, akkor is 1-2 órát vannak együtt, azoknak hetekkel előre megtervezi, hogy ki mit kap születésnapjára.


Nem az ára esik rosszul, csak mindenkire gondol, én meg olyan vagyok, hogy a munkából hazafelé beugrik a sarki boltba és megnézi, hogy a szuvenír osztályon miket lehet kapni.


De majd gyere vissza karácsonykor és megírom, hogy a felsorolt három barátja (és még három, akiket nem írtam le) mellett nekem mit talált ki aznap...

dec. 19. 15:38
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
A 15-ös vagyok, a válaszom nem rád, hanem az 1-es válaszóra votl reakció, ö írta, hogy nem eröltetted meg magad! BOcs, ha félreérthetö volt!
dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rosszul esne. Sajnos be kell látni, hogy valószínűleg nem vagy neki annyira fontos, mint ő neked. Ezek olyan apró jelek a kapcsolat elején, amit észre kell venni, mert később amikor már lesz több probléma is, akkor fog eszedbe jutni, hogy igazából már az elején látni kellett volna, hogy valami nem oké.
dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz, hogy vissza tudod mondani, miket kaptál vagy adtál. Én is évekkel, akár 15 évvel később is tisztán emlékszem arra, ha valami vagy valaki bántott és ugyanígy vissza tudom mondani.


Elég gáz, mert ha nem is egy jó ajándékozó típus, azért érzékelhetné, hogy ő költ kb 500 forintot egy képeslapra, miközben te sokkal drágább ajándékot adtál neki. Exemtől szülinapomra egy üveg pezsgőt kaptam, aminek a felét ő itta meg, de ezt is csak azért kaptam, mert amúgy nem vett volna semmit, az volt a terv, csak valahogy szóbakerült a szülinapomon az ajándék téma, ezért másnap kiszúrta a szemem a pezsgővel. De ő mint kiderült soha nem is szeretett és nem is volt hűséges.


Szerintem ha mondod neki hogy azért ennél jobbakat adjon és nem változtat, akkor nem érdekli, mit érzel.

dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Vegyel neki iden egy tusfürdös csomagot,vagy illatgyertyat. Te se vidd tulzasba!

Kerlek majd ird meg iden mit kaptal, kivancsi vagyok.

dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!