Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Kaptatok már "fura" ajándékot?

Kaptatok már "fura" ajándékot?

Figyelt kérdés

Ti kaptatok már becsomagolva ajándékként használt dolgokat? Anyósjelölt a több évvel ezelőtti nyaralásukról hozott bóvli kis szuveníreket csomagolta be nekem karácsonyi ajándék gyanánt. Nem vártam nagy ajándékot, nem erről van szó, de nem tudom ezt az egészet hova tenni. Amikor elmentek erre a nyaralásra még nem is voltunk együtt a fiával, szóval nyilván nem nekem szánták ezeket.


Én azért kitettem magamért, olyan ajándékot vettem, aminek biztosan örülnének, szóval fektettem bele időt és energiát is. Nem értem ezt az egészet, mert nagyon jó módúak és kedvelnek is, szóval tényleg nem tudom hova tenni.


Másoknak új dolgokat vettek, tehát csak nekem csomagolták be a dolgaikat. Rosszul esett, de lehet, csak én tulajdonítok túl nagy jelentőséget ennek. Legközelebb akkor se vegyek semmit, hanem keressek valamit a cuccaim közül, ami nem kell és csomagoljam be nekik?



2017. febr. 1. 12:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Nem lehet,hogy csak a szép emléket akarta megosztani veled?Odaadta neked azt a kedves emléket,ami közel van a szivéhez,ezzel együtt te is közel vagy a szivéhez.Lehet,hogy tévedek és csak a jóindulat beszél belõlem.
2017. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%

Hat ha eddig megtartotta oket, akkor iztos kedves cucc nekik, kellett nekik.

Meg lehet az elso valasza igaz, vagy csak siman elfelejtett venni valamit.

Tul reagalod, ajandekozas nem kotelezo, hanem adunk, ha akarunk. Ilyen "visszaadas" otlet mint a tied, hulyeseg.

2017. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
59%

Én azt tapasztaltam, hogy ez a fajta suttyóság, az a jómódúaknál van. Nekem is volt ilyen anyósjelöltem. Amit a munkahelyéről kapott karácsonyi biz-baszt, azt kaptam meg én...

Mi pedig az akkori kedvesemmel vettünk neki laptopot ami akkor még nagy dolognak számított, és havonta fizettük a részleteket közösen a kedvesemmel. 5-5 ezret havonta az ő anyjának. Ő meg letojt engem. De amúgy is mindenben ilyen volt. Hiába tettem ki magamért bármiben is.


Például volt olyan, hogy átvittem saját készítésű palacsintát, meg fánkot is (mind a kettőt szereti), de daffke egyikből se evett semmit :)


Igaz, az ő kedves édes fiacskája úgy nőtt fel, hogy még egy rohadt palacsintát se tudott elkészíteni. Még "dicsekedett" is vele, hogy nem tudja hogyan készül a palacsinta...


Diplomás "nő" volt az anyja.

2017. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
90%

Biztos, hogy kedvelnek?


Nem kell ahhoz jómódúnak lenni, hoyg, ahogy te írtad is, időt és energiát fektessen bele az ember abba, hogy a megajándékozott örüljön. nem arról van szó, hogy mindig sikerül eltalálni a másik vágyát, de ha már érezni lehet az ajándékon, hogy a szándék megvolt, akkor már igenis lehet neki örülni. Összeszedegetni otthon, ami már nem kell, ráadásul nem is új, gáz, nemcsak anyósjelölttől, hanem már osztálykarácsonyon is.

2017. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Rendszeresen kapok továbbajándékozott, valahonnan ingyen túrt és a padlásról sebtében lekapott ajándékokat.

A csúcs a továbbajándékozott, egy éve lejárt kukacos bonbon volt, de a koszos és penészszagú könyv is toplistás. A többi inkább háztartási továbbajándékozás amiből kaptak egy másikat korábban, vagy vacak edénykészlet ami helyett vettek újat.

Engem az ilyesmi nem zavar, mert olyan rokonok-ismerősök szokták ezt csinálni akikkel max évente beszélek. Tőlem meg mindenki házi sütit kap, biztos attól is herótja van mindenkinek. Lényegtelen. Felnőtt emberek vagyunk.

2017. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért én is furcsállnám. Ez olyan mintha kb. tárolgatni már nem akarta volna az anyós holmikat, de kidobni nem volt szíve, ezért aztán odaajándékozta a kérdezőnek. Még ezzel sem lenne baj, ha mindezt egy sima hétköznapon esetleg megkérdezi, hogy neki már nincs szüksége rájuk, kell-e a kérdező otthonába dísznek, vagy szereti-e az ilyesmiket, mert akkor vigye el. Na de Karácsonyra? Mondjuk az én anyósomék minden alkalomra nekem is és a férjemnek is pénzt adnak, holott ezerszer elmondtuk már, hogy se pénz nem kell, sem kimondott ajándék, hanem vegyenek csokit, esetleg egy üveg bort és "jelképesen" le van tudva, még csak nem is teher, meg nem kell gondolkodni sem. De még ahhoz is lusták, hogy elmenjenek a boltba levenni a polcról egy csokit miközben a másikra gondol, hogy neki szánják...
2017. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Nekem az jutott eszembe, hogy nem gondoltak rá, hogy ajándékozni kéne.

Pl. mikor összejöttünk párommal, az első évben én a teljes családnak ajándékkal kedveskedtem karácsonykor - saját készítésű dolgok, vagy olyan, aminek utánajártam, hogy tetszene nekik, apróságok, de azért mégis. Én néhány felsőt kaptam anyukájától úgy, hogy ezeket magának vette, de nem tetszett neki, nekem jó lesz. :)

Akkor furcsálltam, utólag kiderült, hogy náluk _egyáltalán_ nem szokás az ajándék. Mármint egyébként is tudtam, hogy nem nagyon szoktak, csak a gyerekeknek a családban, de én betudtam az anyagiaknak, nálunk is volt ilyen régebben. Aztán kiderült - párom később árulta el, hogy ne legyen feszültség -, hogy anyuka rendesen megbántódott, mert én frusztrálom őt azzal, hogy ennyit készültem az ajándékkal, és hát az ajándékot _muszáj_ viszonozni.

Következő évben már jó előre megkértek páromon keresztül, hogy ne akarjak ajándékozni. Persze akkor már nem sértődtem meg rajta, mert addigra rájöttem, hogy náluk hogy működnek a dolgok. :)


Simán lehet náluk is ilyesmi, hogy muszájból kerestek valamit, amivel viszonozni lehet. Én a helyedben (nem most, majd utólag), finoman rákérdeznék a család szokásaira.

2017. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
31%
Ezt a kérdést eddig érlelted magadban? Akkor biztosan nagyon fájó volt. Megoldás: arra gondolj, hogy ajándékozni öröm. Magadnak szerzel örömet azzal, hogy látod, ahogyan a megajándékozott örül az ajándékodnak, beletaláltál s kívánságkörbe. Ha ebben a családban akarsz maradni. akkor ne foglalkozz azzal, hogy mit kaptál, hanem azzal, hogy a reagálásodat látva Ők biztosan tudják, hogy nem okoztak neked örömet. Ha fontos vagy nekik, ( vagy a gyerekük) akkor nem fog megismétlődni.
2017. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Örülj neki! *irónia*


Az én apai nagyanyám anyukámnak pl legutóbb anya szülinapjára olyan bugyogókat adott meg harisnyát, amit mama megvett, de kicsi rá. Anya persze sokkal kisebb mint mama, és egyértelmű volt, hogy nem lesz jó rá, de csak azért is azt adta "ajándéknak".


Volt, hogy anya egy koszos neylon szatyorban kapott "ajándékot". Pedig nagyanyám relatíve jól él, jó nyugdíjja van, anya is mindig segített neki mindenben, most szeptemberben pl protézis műtétje volt, és 2 hétig utána nálunk lakott mama és anya látta el, stb.


Sajnos vannak ilyen anyósok, ne vedd magadra. Szerintem mindig lesznek olyanok, akik a menyüket sosem fogják igazi, közeli családtagként kezelni, de elvárásokat támasztani fog (lásd nagyanyám, mert oda is menni kell mindig, segíteni, bevásárolni, stb, különben megy a sértődés), hiába tűnik úgy, hogy kedvelnek.

2017. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
9-es, nem anyos, csak "anyosjelolt", legalabbis kerdezo remenykedik.
2017. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!