Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mit adjak egy középiskolai...

Mit adjak egy középiskolai ballagásra, ha a szüleitől már megkapja a legmenőbb ajándékot?

Figyelt kérdés

A barátom most fog ballagni, érettségizni.

A szüleitől egy amerikai körutat kap, összebeszéltek a legjobb barátjának a családjával és így kapják közösen. Tudom, hogy ennek nagyon fog örülni, de így kicsit azt érzem, hogy én bármit adok, az nem fogja megütni ezt a mércét.


Gondoltam én is utazásra, de az több okból off.

Anyagilag jól állnak, így annak nem sok értelmét látom, hogy megveszem mondjuk a kedvenc parfümjét, mert ugyanúgy megvehetné ő is magának. Szóval tárgyi ajándékot emiatt nem szeretnék adni.


Amikre gondoltam/gondoltunk anyukámmal:

-hajós oktatás, jogosítvány: kb. születése óta járnak hajózni, van is hajójuk és mindig mondja, hogy neki az lenne a ideális nyár, hogy júniusban elindulunk és a nyár végén jövünk haza... De jogosítványa még nincsen.

-tandemugrás


De szerintem egyik sem olyan hűha élmény, kellene valami jobb.

Szóval ha bárkinek van ötlete, vagy ha megosztaná velem, hogy neki mi volt a legmaradandóbb ajándéka, azért nagyon hálás lennék! :)


2022. ápr. 23. 16:41
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Utazásra is gondoltam, csak mivel 16 éves vagyok, így semmilyen szállodában nem tudnék foglalni, fizetni. Amire még gondoltam, az a repjegy voucher, és úgy közösen kitalálhatnánk, hogy hová mennénk.


10-es válaszoló meg fejezze már be a kötöszködést. Nem tudom, az a baj, hogy nem estem hasra az útikönyves ötlettől?! Ki használ ma útikönyvet, mikor az interneten mindent elolvashat, megtalálhat 3mp alatt?

2022. ápr. 23. 19:15
 12/29 anonim ***** válasza:
61%

Gazdag kislány. A családiban már nem tudsz trollkodni?


Amúgy kötözködés.

2022. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

A gazdagtól bőven messze vagyok.

Leírtam azt is, hogy a barátomnak lesz, nem családtag.

2022. ápr. 23. 19:26
 14/29 anonim ***** válasza:
40%

Ki használ ma útikönyvet, mikor az interneten mindent elolvashat, megtalálhat 3mp alatt?


Mondjuk elég sokan. Ugyanis nem mindenki monitorb.uzi.

2022. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
70%

Az útikönyv általában itt csak egy gesztus( de értsd meg régen csak ez volt), tőled amúgy ezek után minden ajándék max gesztus szintű lesz és komolyan 16 évesen nem vagy köteles ezt überelni, hisz nincs fizetésed stb. Készíts neki egy ballagásos tortát, csináltass neki egyedi mintás bőröndöt utazáshoz stb.

De igen egy ballagásért ezt adni erős túlzás, pont azért mert minden további sikerbél egyre nehezebb lesz ezt az ajándékot felülmúlni, pedig hol van a diplomaosztó...

2022. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
8%

Nekem meg sem fordult az ilyen nagy dolog a fejemben, pedig 19 voltam.

A szüleitől kocsit kapott.


Én elmentem vele vacsizni az èrettségi bankett utàn. Ballagáskor painballozást kapott ( oda haverokkal ment) /ez 16 ève volt/


Jah és rá fél évre szétmentünk.. pedig elôtte évekig együtt voltunk..

2022. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Lehet azért gondolkozom ilyenekbe, mert szeretek ajándékokat kapni és adni is, és szeretem, ha én is értékesebb/emlékezetesebb dolgokat kapok.
2022. ápr. 23. 19:48
 18/29 anonim ***** válasza:
94%

15, hagyd, nem érti, mert nem akarja érteni, hogy minden, amit megvesz, olyan, amit a srác maga is megvehetne, hiába hozta csak a parfümöt, a jogsi is ilyen.

Ezért kellene valami olyan, ami édesmindegy, mibe kerül, de odafigyelést mutat, emlék lesz, stb.


Ha az én lányom lenne, teljesen mindegy, hogy megengedhetjük magunknak, akkor sem fizethetné a jogsit.

2022. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
De szerencsére nem a te lányod vagyok. :)
2022. ápr. 23. 20:41
 20/29 anonim ***** válasza:
93%

17


Az a baj, hogy fogalmad sincs a pénz értékétől.

A legtöbben maguknak sem tudják megfizetni az általad vázoltakat. Nemhogy ajándékba..


A legnagyobb baj, hogy erre sem hiszem, hogy te kerested meg..



Még én is túlzásba estem,

De erre magam kerestem a pénzt diákmelóval.


Az ajándék sokkkkal többet ér, ha találó és nem csak kifizetsz valamit, amit “akar”

2022. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!