Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Miért van ennyi rosszullét...

Miért van ennyi rosszullét ballagásokon?

Figyelt kérdés

Pénteken egy rokonunk ballagásán voltunk és döbbenet volt látni, hogy az ünnepség végére mennyien lettek rosszul (köztük ballagók is, sajnos). Ha nagy hőség lett volna, akkor érthető, de 21-22 fokban, kültéren mitől? :O


Ti is tapasztaltatok ilyesmit? Vagy véletlen lenne, hogy ott és akkor többen is így jártak?


(27N)



2022. máj. 1. 10:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Ballagásokon rengeteg idős vagy épp gyerek van vendégként, nekik komoly gondot okozhat a hosszú ácsorgás, a 22 fok meg napon simán érződhet 30-nak is, pláne ha valami sötét ruha van rajtuk. Kiszáradni is könnyű, ha nincs náluk semmi, nem nagyon van lehetőség ivásra.

A ballagók közül sokan lehet, hogy szintén nem ettek-ittak semmit, nekünk pl reggel 8-ra kellett menni ugyanúgy, nem volt időm előtte reggelizni, a büfé is zárva volt aznap, csak egy kis csoki volt nálam. Na meg persze vannak azok, akik bepiálnak előtte, bár nálunk ez nem volt jellemző.

2022. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Ilyenkor általában már meleg van, nálunk például érettségi alatt ment a légkondi. Valószínűleg placebó, azaz mivel ilyenkor már általában meleg van és rosszul lesznek tőle, erre gondolva enélkül is rosszul lesz.
2022. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
rengeteg ácsorgás zárt, nem szellőző terekben, nincs semmi lehetőség evésre-ivásra, minket nyolcra hívtak be annó, 11kor kezdődött az egész izé. emellé szoros gallérok, nyakkendők, kényelmetlen cipők, még több egy helyben állás, továbbra sincs lehetőség valami energiabevitelre, természetesen aki eleve gyengébb, érzékenyebb, az előbb-utóbb összeesik. én eleve hülyeségnek tartom az egészet, ugyanúgy, mint az iskolai ünnepségeket, ahol órákat kell álldogálni hasonló körülmények között, mert az megemlékezés, és állítólag jó valamire.
2022. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk érdekes, hogy nálunk sokszor pont a jobb kondijú, sportoló diákok estek össze. Rólam egyik se volt elmondható, vézna kislány voltam, mégse ájultam el soha, bár közel kerültem hozzá, az tény. Ez most nem dicsekvés vagy nem tudom, csak egy érdekes megfigyelés, mert pont fordítva lenne a logikus szerintem.
2022. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk egy sem volt.

De: idegesség, éhség, szomjúság, fáradtság, zsúfoltság (ez szabad térben is okozhat problémát), van, aki egyszerűen nem bír sokat állni, mert lezuhan a várnyomása, idősek sokszor erőn felül is ott akarnak lenni unoka ballagásán, kényelmetlen öltözet stb. Ezer oka lehet.

2022. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Van, akinek könnyen leesik a vérnyomása, főleg étlen-szomjan.
2022. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Ballagók esetében (amikor nincs hőség), akkor azt tudom elképzelni, hogy izgultak, nem aludtak (eleget), nem ettek, sokat ácsorogtak, fáradtak...


A vendék között szintén a hőségen kívül lehet: idős kor, fáradtság, ácsorgás, egy pontra koncentrálás, utazott mondjuk sokat, nem evett...


Ezer oka lehet. Nem hiszem, hogy több a rosszullét, mint átlagos esetben, csak nagy tömegben a nagy számok törvénye alapján vélhetően lesz olyan, akit érint.

2022. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
32%
Mert elsatnyult a nemzedék. 100-ból hány fiatal sportol? Ha sportol is, akkor is valami gyurmázás. Meg nem figyelnek a táplálkozásra sem.
2022. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
100-ból ma kb minden harmadik. Lehet a kondizástól kezdve a műkorcsolyáig mindent is csinálni, nem csak focizni a téren. Ja meg aztán régen qrvára figyeltek a táplálkozásra, a jóféle szalonna meg rántott hús marha egészséges volt...Még ma is pofán röhögik sokszor azt, aki próbál kicsit is egészségesen élni, nemhogy akkor.
2022. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
13%
Jaj, hogy lehettek ilyen vakok? Há’ nem egyértelmű, hogy a grafénos covid-oltások hatása érvényesül???
2022. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!