Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyire elterjedt dolog,...

Mennyire elterjedt dolog, hogy nyolcadikos ballagásra nagy ajándékot kapnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó, most ballag az általánosból. Hatan vagyunk testvérek, ő a legkisebb. Múltkor kérdeztem Anyut, mi lesz a ballagásán, azt mondta, kap majd virágot, egy könyvet, utána meg elmegyünk fagyizni. Nekem meg az öcsémnek ballagásunk sem volt, mert nyolc- illetve hatosztályos gimibe járunk. Tegnap hallottam egy telefonbeszélgetést, amiben a húgom és a barátnője azt tárgyalták, melyik osztálytársuk milyen laptopot, telefont kap majd. Elgondolkodtam, hogy vajon neki nem kellemetlen, hogy nem kap ajándékot? Mit gondoltok?

17/F


2019. márc. 29. 14:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyre nagyobb divat mostanában, hogy valami drága holmit kapjanak szerintem.

Én 16 éves vagyok, nyolcosztályos gimibe mentem, szóval nekem sem volt ballagásom. A szüleimtől kaptam pár ezert. A testvéreim pedig a rokonoktól könyvet, virágot kaptak, és egy kis pénzt a szüleinktől.


Szerintem ezt minden gyerek máshogy éli meg. Akit alapból nem úgy nevelnek, hogy az alkalmakra 100 ezres ajándékokat kap, az szerintem nem fogja ezt problémának kezelni.

Nekem is most lesz bérmálkozásom, de az is annyiból fog állni, hogy virágok meg valamennyi pénz a rokonoktól. Sosem gondoltam volna arra, hogy laptop vagy telefon. Sosem kaptunk semmire ilyen nagy ajándékokat (hanem zsebpénzt, meg pénzt, és abból összegyűjtjük ha kell magunknak ilyesmi), de nekem jó is így.


Nálunk az egyetlen nagyobb alkalom, mire drágább dolgot kapunk a szüleinktől, az a 18. születésnap.

2019. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

általános ballagás sztem nem olyan nagy cucc, nálunk kaptam virágot, csokit, talán még könyvet is, de abban nem vagyok biztos, ott voltak nagyszüleim, és étteremben ettünk, utána fagyiztunk. öcsi dettó ugyanez, talán nem könyvet kapott, de már nem tudom mit, de igen, tudom, megkapta a velúrbőr ünnepli cipőt, amit szeretett volna, de neki otthon volt ebéd, mert nem szereti az éttermeket. nagyiék voltak a vendégek.

gimis ballagásra virágot kaptam, annyi extra volt hogy nagyiék mellett a két naygnénim is ott volt meg az unokahugok, otthon ebédeltünk, de azt, amit én kértem, a rokonoktól egy elég jó laptoptáskát, anyuéktól asszem pont semmit, de annyi mindent kaptam abban az időszakban (szalagavatóra ruhacipőtáska, ugyanez bankettre és érettségire is) nem éreztem úgy, hogy még valamit kapnom kéne

nem hiszem hogy egy értelmesen nevelt kölyöknek túl nagy lelki törést jelentene, hogy nem egy limuzin várja őt az új sofőrével együtt az iskola kapujában az utolsó napján. még akkor is, ha mindenki más éppen rongyráz, mert éppen az a trendi.

2019. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi jómódúak vagyunk, de a nyolcadikos ballagásra “csak” virágot kaptam és azt, hogy az elég ritkán együttlevő 10 fős közeli rokonsággal elmentünk mi is fagyizni. Nem éreztem, hogy ennél többre szorulnék azért, mert kijártam az általános iskolát. Persze más, ha épp szükség van egy új laptopra, telefonra stb-re, de direktbe venni egy zsír újat csak azért, mert Pistike kijárta a nyolcadik osztályt?😂 Felénk ez a romáknál divat, de gyanítom, hogy azért (is), mert némelyikük 17-18 évesen esik ki a padból és hát nem túl valószínű, hogy fog még valaha ballagni valahonnan.

Egyébként én most fogom befejezni a középiskolát, de nem érzem most sem, hogy szimplán ezért valami óriási ajándék járna.

2019. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2019. márc. 30. 19:50
 15/15 anonim válasza:
13%

22 éves vagyok, már az "én időmben" is szokás volt megünnepelni a 8.-os ballagást. A szüleim diplomás emberek, tehát nem azért volt ez, mert akkora csoda lett volna a 8 általános. De volt egy nagyobb ebéd a kedvenc éttermünkben (mivel sokan voltunk, a hely egy része ki lett bérelve, és feldíszítve) a családnak, és azoknak a barátnőimnek, akik idősebbek/fiatalabbak voltak, de jóban voltunk annyira, hogy egy ilyen eseményen ott legyenek.

A szüleimtől, nagyszüleimtől, keresztszüleimtől és a nagybátyámtól nagyobb értékű ajándékokat kaptam (pl. új laptop, utazás, fesztiválbérlet a nagynénémmel, óra,ilyesmik), de a távolabbi rokonoktól, barátnőktől 10-30 ezres értékben kaptam vagy ajándékot, vagy simán pénzt. Plusz kaptam egy halom virágot is. Jó nap volt, én nem úgy emlékszem rá vissza, hogy felesleges flancolás lett volna, meg senki sem szerintem. Egy korszak lezárult akkor, megünnepeltük, ennyi.

2019. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!