Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Azt vettem észre hogy a roma...

Azt vettem észre hogy a roma családoknál mikor férjhez megy a lány mindig olyan szomorú, ez miért van?

Figyelt kérdés
Pl videóban, élőadásokban azt látom hogy kényszerből csinálják és szomorúak. A vőlegény se a leg boldogabb viszont ő azért bánatában nem sírja el magát mindjárt!

2023. júl. 1. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindig ahhoz megy, akihez szeretnek, és nem mindig akkor, amikor szeretne.
2023. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
# hogy érted hogy nem akkor? És miért van ez náluk hogy nem ahhoz akihez szeretnének?
2023. júl. 1. 15:40
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk tul fiatalon.
2023. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
84%
Benne van a kultúrájukban a fiatalon házasodás. Nézz utána, amúgy érdekes a roma kultúra.
2023. júl. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Érdekházasság. A két család egybekényszeríti a két fiatalt érdekből. 20 éves korukra már lesz 5-6 gyerekük. Ez a lényeg. A romáknál a "vallás" tiltja a védekezést.
2023. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
33%
Egy esküvő nagy stressz.
2023. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hosszúhajú ***** válasza:
100%
romáknál sokszor a család előre egyeztet mikor még a gyerek kicsi hogy kihez fogják hozzáadni. beleszólásunk nincs. persze minden roma család más, de van ilyen tradíció náluk.
2023. júl. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Roma származású vagyok nem gyakori de nem is ritka sajnos.

3 fajta roma van én Oláh cigány vagyok te valószínű beás cigányokat láttál

Sok ok lehet:

-náluk szokás hogy 12-13 évesen mennek férjhez vagy fiatalabbon nyilvan ez nem papíron van.

-a magyarciganyokon kivul minden cigány tartsa hogy csak házasság után vehetik el a lány szüzességét lehet ezért fél a lány

- a beás cigányok nem csak nagyon korán mennek férjhez de nagyrészt a vőlegény és a lány ott találkozik először a 7 válaszoló jól irta

2023. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
71%
Aranykalitka.
2023. júl. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
77%
Magyar nő vagyok boldogan mentem hozzá a roma férjemhez. Sőt én erőltettem a párom nem igazán akart nősülni
2023. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!