Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért ünnepli sok magyar...

Miért ünnepli sok magyar fiatal a halloween-t? Ugye ma van halloween és ahogy este bent voltam a városban egy csomó fiatalt láttam jelmezben és a facebookon is kb. csak a halloweenről van szó, pedig ennek az ünnepnek semmi magyar gyökere sincs.

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 23:43
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
43%
Inkább a Halloween mint a Busújárás
2015. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%

":) halottak napja november 2. Csak úgy mondom ;) Ennyit arról, ki mit ünnepel és miről mit tud. "


Teljesen tök mindegy nem tudom ez hogy jön ide, egyiket sem ünneplem, nem vagyok sem keresztény, sem kelta, se valami neopogány vallás követője.

Ettől eltekintve elmondhatnád nekem, hogy ma itthon hol ünnepelnek valódi halloweent. Kíváncsian várom.

2015. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

Mit értesz igazi Halloween alatt? A cukorkagyűjtés? A beöltözés? A szellemek túlvilágra irányítása?

Majd ha ez megvan, akkor jelezném, hogy hiába, mert nincs egzakt "ez ilyen" formája egy hagyománynak, vagy ünnepnek sem. Mert aki karácsonyfát állít igazi karácsonyozik, vagy aki fenyőágat állít egy vázába? Aki templomba megy vagy aki nem? Aki vesz ajándékot vagy aki nem? aki kis családdal ünnepel, vagy ahol nagy buli van? A karácsony mindannyiuknak karácsony, ugyanígy a Halloween is Halloween akárhol és akárki ünnepli. Nem tudom miért csípi egyes emberek szemét.

2015. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"Mit értesz igazi Halloween alatt? A cukorkagyűjtés? A beöltözés? A szellemek túlvilágra irányítása? "


Az ünnep őse a pogány kelta boszorkányok, kísértetek és egyéb démonok ünnepe, a samhain volt október 31-én, amely egy kelta halálisten, a druidák istene, Crom Cruach(en) kultuszában gyökerezik. A május 1-jei beltane ünnep az október 31-ei samhain ünnep „ellenpontjaként” az esztendő „napos” felének eljövetelét jelentette, amin emberáldozatokat is bemutattak a druidák.[1]


Az a karácsony amit te karácsonyként ünnepelsz meg semmi más, mint nagyrészt a Coca Cola (nem vicc) által kitalált marketingfogás, nyakon öntve egy minimális keresztény ünnepi érzülettel meg egy kis németektől átvett karácsonyfázással.


Az igazi karácsony egy keresztény ünnep. A többi csak marketing.

2015. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
89%
Én is észrevettem,hogy ráharaptak a fiatalok a halloween-ra,de szerintem azért,mert jó bulik vannak,a szórakozóhelyeknek meg jó alkalom a több bevételre. Mondjuk ez szerintem nem gond,én is furcsálltam,mert soha nem láttam ennyi beöltözött embert a városban,de szerintem tökjó :) Mi legalábbis jó buliban voltunk tegnap,minden kreatív volt és akció is annak,aki be volt öltözve :)
2015. nov. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
17%
Mert gyökerek és kapva kapnak az alkalmon h idiótának öltözhetnek anélkül hogy különösebben hülyének néznék őket... :D
2015. nov. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

rubikkockacska

Aha, értem, akkor ne ünnepeljen senki semmit, mert az úgyse ünneplés és minek. Kivéve, aki valamilyen vallást követ.

De amúgy az azért megvan, hogy a Samhain része a tökfaragás és a jelmezben bohóckodás is abból jött? Oké marharépa volt a tök is eredetileg, de a vallás és a hagyományok változnak, a Samhain sem a semmiből jött, aztán beleolvadt a Halloweenbe. Miért lenne a Samhain igazibb és akkor már miért nem az, amiből az kialakult és így tovább?

2015. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ja és...

Vitatott az ünnephez tartozó kultuszban az emberáldozat szerepe. A keresztény írástudók megemlítenek egy bálvány istent, Crom Cruacht, akinek feltehetőleg emberáldozatokat is bemutattak az ünnepen. Azonban az is elképzelhető, hogy ezek a források a Biblia olyan részeiből is táplálkoztak, ahol magában a Szentírásban is megjelenik az emberáldozat szerepe (például a Hinnóm völgyben Molok bálvány istennek bemutatott áldozat). Crom Cruach léte így tehát nem bizonyított, de megemlítendő, hogy a pogány Hallowe'en ellenes röpiratokban megjelenő Samhain gonosz (kitalált) istenséget róla mintázták. E röpiratok hatására terjed el az az – egyébként téves – elképzelés, hogy a Samhain szó valójában egy istent, gonosz erőket irányító szellemet jelöl.

2015. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

1. akkor tisztazzuk

okt.31. halloween

nov.1. mindenszentek

nov.2. halottak napja


amugy én kb 4-5 éve oltoztem be hallowenkor, mert oszt.társam szervezett bulit :D

2015. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

És amikor már Amerikában félnek az emberek megenni a cukrokat, mert volt, hogy valaki megmérgezett gyerekeket, akkor átszállítják a cukrot -a reklámokkal- Európába, hogy mégis el tudják adni.

Amikor már Európában sem fogják megvenni, akkor keresnek más piacot, és így tovább.

2015. nov. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!