Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ünneplik...

Magyarországon miért ünneplik a Halloweent?

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 10:04
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
72%

Mert jópofa; bulizunk és szórakozunk.

És nem zavarunk vele senkit. Ha téged mégis idegesít, az a magánügyed, én sem kérdezem, hogy te mit és miért ünnepelsz.

Ennyi.

2016. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Értem én, de pl mi magyarok inkább a hallotak napját tartjuk számon. A Valentin nap egészen más, én például nagyon örülök neki mivel ilyenkor a párommal elmegyünk mozizni, étterembe, meglepjük egymást. Ez csak külföldön divat, Magyarországon nem.
2016. okt. 27. 13:01
 13/41 anonim ***** válasza:
85%

De miért más a Valentin nap és a Halloween?

A Mindenszentek, Halottak Napja és Halloween nem ugyanazok, azért mert közel vannak egymáshoz.

Rendszerváltás előtt nem volt se Valentin, se Halloween. De ahogy a rendszerváltásnak és a technikának köszönhetően kitágult a világ, most már minden információhoz hozzájutunk, így a Valentin nap és a Halloween is eljutott hozzánk. Szerintem is üzlet.

Erre is lehet vásárolni.

Halloween-t egyébként nem értem, mert nekünk meg van farsang, amikor be lehet öltözni. És én olyat még nem láttam itthon, hogy valakik beöltözve járnák az utcát Halloweenkor, mint az amerikai filmekben és gyűjtenék a csokit. Szóval csak a beöltözős buli részét vették át nálunk, ami egyenlő a farsanggal.

2016. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Igen, 1-sős kislányom is tegnap azzal jött hogy ők már nagyba készülnek a Halloweennel, nálunk mindig farsangnak hívták. Ki kellett találni hogy mit adjunk elő és aszerint beöltözni. Biztos nem fogom engedni a lányom, szerintem hülyeség. Oviba is már azt találták ki hogy Valentin napra a gyerekeknek húzni kellett egy tálkából nevet és annak valami apróságot vinni. Az óvónéni kikötötte hogy minimum 1500 ft legyen. Majdnem ott megcibáltam volna.
2016. okt. 27. 13:27
 15/41 anonim ***** válasza:
90%

14: ez nagyon gáz, hogy erre köteleznek titeket, hogy ajándékozzatok. Ráadásul ilyen nem is nagy, különleges "ünnepek" alkalmával.

Nálunk max. karácsonykor volt ilyen. De akkor sem oviban. Általános iskolában, felsősként volt először ilyen, de akkor sem kötelező jelleggel az egész iskolának. Egy-egy osztály így döntött, mert arra vágytak a gyerekek.

2016. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Hát igen, nálunk is felsőben volt olyan hogy az osztály megszavazta hogy legyen de nálunk ez mikulásnap volt és az osztályfőnök beleegyezett és a maximum az 600-700 forint volt.
2016. okt. 27. 13:38
 17/41 anonim ***** válasza:
67%
#12 nem, nem más, ezt hívják kettős mércének. És teljesen felesleges a halottak napjával párhuzamot húzni, mivel nem egy napon vannak.
2016. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
12%
17-es. Nagyon sokan már okt.31-én ,kimennek a temetőbe. A fiataloknak ezer más nap is van, amikor bulizhatnak, sőt buliznak is. Ezt az egy napot kibírhatnák buli nélkül.
2016. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
88%

Mert jólesik nekik, szerintem azért. Nekem nem igazán ünnep a húsvét, a Valentin-nap egyáltalán nem, a karácsonyt se viszem túlzásba (elmegyünk rokonokhoz s levágok egy zavaró lenti ágat az egyik fenyőmről s akasztok rá ezt-azt, annyi), de a Halloween nagyon tetszik, messze az a kedvencem. Nem öltözök be, csak pár apróságot vásárolok, amit Halloween nélkül is megtennék, de a Halloween miatt kisebb élelmiszerboltban is megtalálom (műanyag pók, boszorkánykalap :D)... Nagyon kedvelem a motívumait eme ünnepnek, kivéve a tököt, bár faragni azt is poén. Mondjuk nekem nem kell ahhoz még október sem, hogy koponyákkal vegyem körbe magam, az egész évnek részben róluk kell szólnia :)

Nem érdekel, ki szerint majmolás vagy akármi, én örülök a Halloweennek.

A halottak napja egészen más, az nem buli. Nem mintha buliznék Halloweenkor, csak pár tárgyat kiteszek és jó esetben rajzolok is valamit a témában.

2016. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
97%

Egy ősi pogány szokás volt eredetileg a halloween. A Keltáknál az évnek a végét jelentette amikor végeztek a betakarításokkal és megpróbálták elűzni vagy megbékíteni az adott évben meghaltak szellemeit. Ezeknek a szellemeknek mindenféle ételt áldoztak hogy eltávozzanak.

Ebből alakult ki a rémisztő maszkok viselése és a étel(édesség) kéregetése.

Magyarországon pedig kimegyünk ilyenkor a temetőbe és össznépi megemlékezést tartunk a halottakról, miközben gyertyát gyújtunk és gesztenyét eszünk.

2016. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!