Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ünneplik...

Magyarországon miért ünneplik a Halloweent?

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 10:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem akarod senki sem kötelezhet, hogy tartsd. De szerintem poén beöltözni és én ki is megyek simán kamuvágásos arccal az utcára. Halloweenkor meg legalább nem néznek (annyira) hülyének mint máskor.

Jobban szeretem mint mondjuk a húsvétot (kb az egész a kajálásról szól) vagy a farsangot mert az nem a horrorisztikus elemekre specializálódott.

2016. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
36%
#18 jó hogy nem rendelsz el arra a hónapra kijárási tilalmat.
2016. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, mint a Valentin napot. Átvettük, hiszen ott, ahol alapból szokás, ott fontos.

Hát, akkor legyen itt is fontos.

Emellett jót tesz az üzletnek- ilyen témájú dolgokat is el lehet adni.


1500 ft-os ajándék:

és aki nem engedheti meg magának, hogy csak úgy kiadjon 1500 ft-ot? Hiszen biztos van, ahol hiába van 1500 ft, az inkább jobb, ha elmegy kajára és/vagy számlára...

ráadásul oviban?

Ott szerintem elég lett volna ezek közül valamelyik: egy szál virág, egy kis cserép virág, csoki, kis plüssállatka...

2016. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Én sem mondom azt hogy a Halloween rossz. De szerintem nem egy elsősnek. A tanár már mondta a gyerekeknek hogy ilyenkor általába boszorkánynak, szellemnek, Annabelle-nek(utánna kerestem), porcelán babának szoktak beöltözni. Nálunk mikor volt farsang 1-be nyuszinak, 2-ba kis dobosnak 3-ba pedig azt hiszem csibéknek öltöztünk be, vittünk be süteményeket, sóst, üdítőt, szörpöt és a zene ment ezerrel. A tanárok is beöltöztek, táncoltak velünk volt tombola húzás, mindenki nyert valamit mindenki akiért már jöttek a szülők könyörögtek hogy még maradjanak. Feledhetetlen élmény volt. De szerintem ezek a mai óvónők, tanárnők rossz példát mutatnak a gyerekeknek.
2016. okt. 27. 19:08
 25/41 anonim ***** válasza:
97%
Ne keverd a farsanggal, teljesen más a mondanivalója a két ünnepnek!
2016. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
28%

Divatból, ill. sokan nem tudják honnan, melyik kultúrkörből ered a "Halloween", mi a spirituális háttere és azt sem tudják, hogy a Kárpát-medencében milyen népszokások vannak.


Szegeden is újabban fiatalok tömege bulizik végig a városon zombinak öltözve, miközben, mi elhunytainkra igyekszünk emlékezni. Holott a Halloween-nek semmi köze nem volt eredetileg napjaink zombi, vámpír és vérfarkas őrületéhez!


Valójában egy kelta gyökereken alapuló, később az angolszász keresztény kultúrába bekerült ottani ünnepről van szó. Az USA-ban a mi Betlehemezésünkhöz hasonló tradicionálisan. Azaz gyerekek járnak házról-házra rigmusokat skandálva és édességeket kapnak.


Ugyanakkor ők általában protestáns családok és hívők.


A mi Halloweenezőink pedig általában ateista, materialista emberek, esetleg neoliberálisok.

2016. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. :)
2016. okt. 27. 20:19
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
#14, ez a valentin napos dolog oviban tényleg gáz. De azt nem értem, hogy mért nem akarod halloweenre engedni. A kisgyerekeknek nem kell túlságosan horrorisztikusnak öltözni, egy boszorkány jelmez tökéletes. Ha nem engeded, egy életre meg fog utálni, hogy nem lehetett részese valaminek. Semmi rossz nincs egy kis jelmezes buliban. :)
2016. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
#26, sem ateista, sem materialista, sem neoliberális sem vagyok, hanem katolikus hívő keresztény, mégis megtartom a halloweent 31.-én, mert jópofa. Aztán elsején elmegyek a templomba mindenszentek napi szentmisére, majd 2.-án, halottak napján megemlékezem az elhunyt szeretteimről.
2016. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Végülis úgy döntöttem el engedem, és valami egyszerű sminket csinálok neki.
2016. okt. 27. 21:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!