Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Olyan depressziós vagyok,...

Olyan depressziós vagyok, hogy elmúltak az ünnepek, a nyarat pedig utálom. Ki van még így vele?

Figyelt kérdés

Nincs életkedvem, mióta elmúlt a karácsony és a szilveszter. Ezt a két ünnepet és a halloweent várom az évben legjobban, de mégis mindig olyan hamar elmúlik.


A nyártól szabályosan rosszul vagyok, már most gyűlölöm és nem tudom hogyan tudnám átvészelni idén őszig.


Van még valaki így vele, esetleg van ötletetek hogyan tudnám kibírni a nyarat?



2017. jan. 11. 09:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Próbáld függetleníteni magadat az évszakoktól, már amennyire lehet, mert így az életed egy szenvedés lesz. Mindig várni valamire, ami aztán elmúlik.


Nekem a nyár vége és az ősz az allergiát tartogatja, ettől függetlenül a kedvenc időszakom a szeptember és az október. Régen kifejezetten utáltam a januárt és a februárt a sötétség, a hideg és a kopogó unalmassága miatt, de az utóbbi időben igyekszem ezekben is meglátni a szépet. Csak így érdemes.

2017. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én szeretek minden évszakot, inkább hangulatfüggő, hogy mikor minek nem örülök. A karácsony most irdatlan gyorsan eltelt nekem is, de ennek tudom is az okát. Félig a szüleimnél lakom, félig a páromnál. Se itt-se ott nem díszítettem fát, mert egyik helyen nem voltam ott ( :D ) másik helyen főztem az ünnepi vacsorát. Aztán egyik nap ide mentünk, oda mentünk rokonlátogatások, majd HOPP... január 6, bontsuk a karácsonyfát, mert am is már nagyon hullajt. Bumm... én meg pislogok, mert a Szent Estén kívül más nap nem is volt olyan a hangulat, mint szokott, pláne, hogy a párom már rögtön karácsony után dolgozott is végig, szilveszter előtti napig. Aztán kicsit a lakás is olyan csupi a fa hiányától, de attól, hogy a karácsonynak vége, a télnek még egyáltalán nincs, tehát a semleges téli díszek nyugodtan maradhatnak, sőt ha újakat veszünk vagy készítünk, az még jobb. Pl. hóember, hópehely, szánkó, plédek, gyertyák, stb Ezekkel nagyon jó kis hangulata lesz a lakásnak, de mégsem lesz karácsonyi.

A nyárral kapcsolatban a betegséged miatti részt megértem. Sőt, a mindenki koncertre megy mert kötelező a fesztiválozás részt is. Én is olyan vagyok, hogy itthon magamban jobban tudok bulizni, mint hogy egy koncerten ugráljak, akkor is ha teljes diszkomfort van.

Ha idén nyáron megyünk is koncertre, akkor inkább szánom arra az időmet, hogy körbejárjam, kreatívkodjak és fényképezgessek, mert ezek nekem sokkal nagyobb élmények mint órákig szenvedni miközben leöntenek és összetaposnak...

Esetleg azt tudom még tanácsolni, hogy találj ki magadnak/magatoknak egy nyári "ünnepet". Például egy nyaralás is valami ilyesmi, nem? :) Csináljatok tematikus esteket, ki sem kell mozdulni, ha nem akartok. Mi csináltunk már a párommal ilyen "date at home" napokat és nagyon szerettük! :)

2017. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Kérlek hogy a depresszió szót ne használd mert itt most szomorúságról van szó ,a kettő nem ugyan az.


Igen én is szomorú vagyok mert imádom a karácsonyi időszakot .

2017. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#12-es vagyok.

A végén azt akartam írni, hogy "idén ha megyünk is fesztiválra" Nem koncertre. :)

2017. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az nekem is rossz, hogy elmúltak az ünnepek. Imádom az őszt, a Halloweent, majd ahogy megkezdődik az Advent. Az adventi időszak telik el a leggyorsabban, a készülődés, sürgés forgás, majd a karácsony, utána szilveszter, új év napja, majd a január. Nekem a január a leges leghosszabb időszak az egész évbe, de szeretem, kicsit pihenősebb, főleg ha van hó, akkor szuper kuckós hangulat, ilyenkor sokat járunk korizni, majd forró fürdőket veszünk. A február nekünk nagyon nyüzsis, ilyenkor megyünk síelni, aztán Valentin (mi tartjuk a parommal a történet miatt- párok akik nem kelhettek egybe-a mi kapcsoaltunkat is ellenezték), aztán szülinapok, farsangi bál, amit imádunk, aztán busójárás Mohácson, majd jöhet a tavaszvárás és készülünk a húsvétra. Igazából így belegondolva minden ünnepet/hagyományt szeretek, szeretek készülődni, de a karácsonyt én is mindig "megsiratom" mert a legszebb időszak egész évben :)
2017. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!