Kezdőoldal » Ünnepek » Évforduló » Miért olyan fontos a nőknek a...

Miért olyan fontos a nőknek a házassági évforduló?

Figyelt kérdés

Mi olyan nagy dolog ezen? Miért kell hisztériázni ha elfelejti az ember?

A nők azt hiszik, hogy egy férfi agyában ilyen hülyeségek járnak? Hát mit érdekel engem, hogy "hány évesek vagyunk". Ugyanolyan nap mint a többi! Nekem is épp elég gondom-bajom, emlékezni gondolkodni valóm van. Majd pont ilyen hülyeségekre fogok emlékezni mint a házassági évforduló! Elfelejtettem és akkor? Miért kell belőle olyan nagy ügyet csinálni mintha magára az esküvőre felejtettem volna el menni?


Ti is ilyen nagy feneket kerítetek ennek?


2013. júl. 13. 14:53
1 2
 11/11 anonim válasza:

Önzőség. Ez is egy felfogás.

Szerintem attól, hogy megjegyzünk egy napot, és jó emlékekkel tölt el, és szeretnénk, ha egy kicsit más lenne az a nap, mint a többi egyhangú, szerintem abszolút nem önzőség. És elhiheted, hogy a feleségednek is éppen elég baja, gondja, emlékezni, gondolkodni valója van.

Persze, egy szint után igen, hogyha valaki azt várná el, hogy étterem, mozi, és még tiszta nyálas hangulat.

Viszont az, hogy legalább nem felejti el, a kettőnk dolgát, igenis fontos. Mi például csak beszélgettünk, meg filmeztünk azon a napon, mert nem tehettük meg a nagyobb ünneplést. És már csak az is sokat jelent, hogyha a másik emlékszik rá, hogy jéé, tényleg megint eltelt egy év.

És azért, mert igenis jól esik nekünk az, hogyha legalább egy mondattal megtisztelnek bennünket. Pláne a mai rohanó világban.


Hisztéria pedig azért van, hogyha van (én nem tartozom ide, bár rosszul esik, ha a szülinapom el van felejtve, vagy ilyen dolgok), mert valamilyen szinten nemtörődömség, és hanyagság jellemző a pasira. Mert ott van mellette a felesége, és már x éve házasok, de a pasi tesz rá magasról, és nem érdekli.

Akkor minek kellett esküvő? Miért nem éltek élettársi kapcsolatban? És igen, ettől úgy érezhetik a nők, hogy csak valami kellékek a férfi életében, aki főz, mos rá, és takarít. Aki pedig egyébként kedveskedni szokott a párjának, nem tartom valószínűnek, hogy elfelejti azt a dátumot, amikor összekötötte valakivel az életét.


Persze, kivételek vannak, például ha a kedves feleség is elfelejti azokat a bizonyos napokat, tehát szüli- névnap, stb. Ilyenkor megértem, hogy fel vagytok háborodva, hogy akkor ezt miért kéri számon. De valljuk be, ez a szám édeskevés.


Egyébként meg a kapcsolat alapja a bizalom. Beszélgess el a házastársaddal, hogy ő miért hisztizik rajta, mert ez is egyénenként változhat. Sőt, változik is, mert minden ember más. Nők közt is van olyan, aki kb. tesz rá magasról, de azért azt el kell ismerni, hogy elég elenyésző. És ne mondja senki sem, hogy azon a bizonyos napon legalább egyszer nem jut eszébe, hogy pontosan x éve házas.

2013. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!