Kezdőoldal » Ünnepek » Évforduló » Ti mit vennétek anyósodék 45....

Ti mit vennétek anyósodék 45. házassági évfordulójára?

Figyelt kérdés
Átlagosan élnek, vidéken, 61 és 66 évesek.

2017. febr. 13. 12:57
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
47%
Semmi közöd hozzá, nem a te ünneped. Majd ők meglepik egymás. szerintem a házassági évforduló csak az a 2 ember ünnepe, aki kötötte. Ha mondjuk az egyik megkér, hogy segíts neki, pl: újra megszervezni az esküvőjüket, vagy meglepibulit összehozni, vagy hasonló, akkor ok, de szerintem nem kell vele neked foglalkozni.
2017. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig egy család ünnepe. Én az egyik gyermekük vagyok és azért így tettem fel a kérdést, hogy anyósnak, mert siralmasak a testvéreim feleségei egytől egyig. Szüleink 4 gyermeket neveltek fel tisztességgel, taníttattak minket, nagy lakodalmakat kaptunk mindannyian. Szerintem ezt igenis meg kell a gyerekeknek is ünnepelniük, hogy a szüleink 45 éve boldog házasságban élnek. Mit ünnepeljünk meg, ha ezt nem?! Lehet, hogy én vagyok a naiv, de a férjem és én egy tisztességes ajándékot vettünk nekik, ártól függetlenül mondom. De a testvéreim mind mind leszerepeltek, pedig nem minimálbérből él egyikünk sem a létminimum küszöbén. Tényleg én vagyok a hülye? Ez manapság természetes a családokban, hogy így nem figyelnek egymásra. Szüleink még nekünk is, mind a négyünknek vesznek egy kis apróságot a mi házassági évfordulóinkra, 11 éve folyamatosan a leghamarabb nősülő testvéremnek, és így sorban mindenkinek. Hol egy porszívót, hol egy asztali grillt kaptak, kaptunk. Ehhez képest most ők a 45. évfordulóra kaptak egy Penny-ben összevásárolt csomagot? Bocsi, de szerintem ez ciki. Kakaópor, konzervek, csokik, tea volt benne. Ők még aktívan dolgoznak, járnak mindennap boltba. De biztosan én vagyok a hülye...
2017. febr. 13. 13:20
 3/23 anonim válasza:
100%
Hivjatok meg őket vacsorázni, vagy csináltass nekik egy tortát 45-os számmal. Esetleg egy fényképekből álló képet bekeretezve az elmúlt 45 év szép emlékeivel (unokák, gyerekek, a család képeivel.)
2017. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%

13:20-as vagyok.

Egyáltalán nem vagy hülye! Nagyon szép gesztus ilyen alkalomból ajándékozni! Addig tarsatok ilyen szokásokat, amíg lehet, és élnek! En mindenképp maradandó élményt ajándékoznék, amire emlékezni fognak később is.

2017. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
86%
Első vagyok. Ha ti szoktátok ünnepelni, ok, de én nem szoktam. A testvéreim sem szokták, a szüleim, és anyósomék sem. Az ismeretségi körünkben sem szokás. Én nem tirpáknak mondtalak volna, hanem figyelmesnek, talán a mi szokásainkhoz képest kissé túlzottan is figyelmesnek. :) Ha olyan ajándékokat kaptatok, mint írtad, én is kissé kevésnek érezném a Penny-csomagot. Talán összedobhatnátok ti testvérek egy második nászutat a szülőknek. Akár csak egy hétvégét is. Elvégre 45 év mégsem kis teljesítmény, főleg mostanában. A 2-3 éves házasságok korába.
2017. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Értem hogy mit mondasz, dicséretes hogy te így foglalkozol velük, de egyszerűen te nem vehetsz helyettük ajándékot. Az már nem olyan. Hiába eszed magad rajta, van akinek pl a házassági évforduló nem akkora ünnep. Lehet a tesóid így vannak vele, vagy egyszerűen a feleségeket nem érdekli a dolog. Te ugye mint anyud lánya beleérzel és tudsz venni jó ajándékot, de a tesóid férfiak, és nem is érdekli őket, a sógornőidet meg végképp nem érdekli. Nem a te szégyened lesz ha ők pennys csomagot adnak. Én menyként szerintem házassági évfordulóra tortát vennék, akár fényképes( kicsit elcsépelt de mellélőni nem lehet vele) jó ötlet egy buli.
2017. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan ahány ház, annyi szokás - dolog!

Én is felköszöntöttem a férjem szüleit,így köszönve meg azt, hogy felnevelték a a fiukat nekem. (Nagyon szoros kapcsolatban álltunk halálukig.)

Esetleg egy wellness-hétvége szóba jöhet a házassági évfordulóra, egy új evőeszköz-készlet vagy tányérok, szép ágynemű-garnitúra, egy-egy pléd a tv-nézéshez vagy egy kép a falra... ti ismeritek őket igazán.

2017. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szüleinknek most a 30. házassági évfordulójuk volt, egy hosszú hétvégére fizettük be őket, közösen.
2017. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban lehet, hogy mivel én vagyok az egyedüli lány 3 fiútestvérrel, így én érzek együtt a legjobban anyukámékkal. Persze, tudom, hogy nem kellene, hogy foglalkoztasson, de annyira felhúztam magam rajta, épp tegnap ünnepeltük. Vettem tortát, pezsgőt, segítettem anyának a főzésben. Biztosan én vagyok a naiv, de azért mert mi nem ilyen nevelést kaptunk. Mióta megnősültek mintha más értékrendet követnének. Ma szóvá tettem egyiküknek, hogy azért ennél valami komolyabbat kellett volna venni, erre a válasz az volt, ha nem tetszik, akkor jövőre el sem jönnek megünnepelni. Anyuék pedig minden névnapra, születésnapra 5-10-15 ezret adnak borítékban, ha éppen nincs ötletük venni valamit. De akkor sem Penny-ben vásárolt konzervekkel, kakaóporral tömik meg a szatyrot. Úgy adják oda a pénzt, hogy vegyetek rajta valami olyat amire szükségetek van, vagy amit nem vennénk meg magunktól. Ha épp elromlik valami, akkor arra adnak pénzt, vagy vesznek. Én biztosan sokkal jobban odafigyelek ezekre, hogy amit kapunk és el is fogadunk, azt valahogy máskor visszasegítsük, visszaadjuk. És így teszem a férjem családja felé is. Ne értsetek félre, nem vagyok angyal, és tökéletes sem, csak marhára felhúztam ezen magam tegnap! És a szomorú, hogy ezek a nők, a sógornőim egy és két diplomás emberek, és mégis ennyi eszük van, nulla!
2017. febr. 13. 13:44
 10/23 A kérdező kommentje:
Egyébként próbálkoztam már azzal is, hogy a négy testvér vegyen közösen ajándékot, de nálunk az megoldhatatlan. Egyik is másik is sajnálta azt az összeget, amit mondtam. Épp 5 évvel ezelőtt, a 40. évfordulóra mondtam, hogy dobjunk össze 25-25 ezret és az már egy kezdő lökés lenne anyuéknak egy új konyhabútorba. Mindannyian fel voltak háborodva, hogy még mit nem, az rengeteg pénz. Persze, az is, De amikor szépen kapják erre arra az alkalmakra a borítékokat az 5-10-15 ezerrel, akkor nem mondják, hogy ugyanmár anyu, ez rengeteg pénz! Elfogadni nem gond, csak visszaadni! Képmutatóak mind. Amikor ezt mondom nekik, a válasz az, hogy akkor el sem jönnek legközelebb. Anya se hülye, behúzza a féket és nincs boríték osztogatás, csak az a baj, hogy ő ezeket szívből adja, nem azért mert nekik olyan sok van. Mindegy. Tavaly anyuék felújították a nappalit és a konyhát, új lett minden, szószerint minden. Akkor meg ment a susmus, hogy minek nekik már új bútorzat, felújítás, adták volna az unokáknak. Na persze, én azt tanácsoltam anyuéknak, hogy amit csak tudnak azt költsenek magukra. MÉg nem annyira idősek, igenis újítsák fel a házat, jó kaják, nyaralások, wellness. Gondoljanak végre magukra is!
2017. febr. 13. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!