Kezdőoldal » Ünnepek » Évforduló » Ti mit vennétek anyósodék 45....

Ti mit vennétek anyósodék 45. házassági évfordulójára?

Figyelt kérdés
Átlagosan élnek, vidéken, 61 és 66 évesek.

2017. febr. 13. 12:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak vigyázz, hogy az maradjon a lényeg, hogy ti szeretetből adtok valami ajándékot, és ne azt hangoztassátok, hogy mennyivel jobban törődtök velük és mennyivel jobb fejek vagytok, mint a többiek a családban. Itt sem kérdezte senki...
2017. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem nehéz jobbnak lenni náluk. De felnőttek vagyunk, nem harcolunk a szüleink szeretetéért. Az viszont nem normális, hogy úgy gondolják, hogy minek nekik bármi új, költség a pénzüket az unokákra. Ez egyetlen nagyszülőnek sem a kötelessége! Igen, így gondolom, mi jobban vagyunk. De nem lehetünk egyenlőek, mert amikor próbáltam egyenlő értékű ajándékot, akkor le lettem szavazva. Most ez az én hibám, hogy mi nem 3-4 ezres konzerv csomagot vettünk nekik? És nem azért, hogy a miénk kitűnjön, ha tudni akarod, még csak nem is előttük adtuk oda anyuéknak, hanem előző este, és még csak szó sem esett róla, hogy mi mit vettünk nekik. Ők nem érzik úgy, hogy keveset adtak, vagy én miért olyan sokat. Ezt csak én érzem így, hogy ez bunkóság volt!
2017. febr. 13. 14:19
 13/23 anonim ***** válasza:
42%

Mit mondjak, elég nagy szarkavaró vagy. Azzal nincs semmi baj, hogy te ajándékozni szeretnél nekik valamit. De a házassági évforduló elsősorban a házaspár ünnepe, és mivel nem arany- vagy akár csak ezüstlakodalomról beszélünk, semmi okod így felpaprikázni magad azon, hogy a testvéreid nem terveznek komolyabb ajándékozást.


Ha az aranylakodalom alól akarnának kibújni, még érteném a felháborodásodat, de a 45-dikre miért is izgulsz fel ennyire? A 46.-ra is fel fogsz? Vagy csak az öttel oszthatóakra, kettő hatványokra, prímszámokra? Vegyél már vissza egy kicsit. Ajándékozz amit akarsz, a testvéreidet viszont hagyd békén a hülyeségeiddel.

2017. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Neharagudj,te hány éve vagy házas? Mit pattogok itt, hisz 45 év az semmi. Örüljenek csak a szülők kettesben, a gyerekeknek ehhez semmi közük. A legidősebb testvérem pont 45 éves, anya már terhes volt vele a lakodalmukkor. Azóta is együtt vannak, hát tényleg ez mindennapi a mai világban. Én kérek elnézést, hogy illő módon megünneplem a 45., hisz lehet, hogy már az 50.-et nem tudjuk, bármelyikünkkel történhet bármi. Mit mondjak nekik? Nem, nem, most nem ünneplünk, majd csak az 50.-et. Én szégyeltem magam a testvéreim helyett is. Nem hiszem, hogy én rájátszok, vagy túlparázom.
2017. febr. 13. 16:50
 15/23 A kérdező kommentje:
Az ezüstlakodalom, 25. évforduló is szépen meg volt ünnepelve, ott egy nagy családi ebéd volt, de akkor én még csak 10 éves voltam, így arra nem vettem nagy ajándékot, gondolom rajzoltam valamit. De felnőttként megtehetnénk, hogy ajándékozunk olyat, amivel megkönnyítjük anyuék életét, mert jól keresünk mindannyian. Azért próbálok minden kerekebb, vagy jelesebb évfordulót, szülinapot megünnepelni, mert nem tudhatjuk, hogy meddig élnek még a szüleink. Igaz, hogy nem az ajándék ára a fontos, de nem hinném, hogy egy kakaópor, ananász konzerv vagy sós mogyoró illő ajándék lenne a szülőknek 45 év tiszteletére. Kezdem elhinni, hogy én vagyok a hülye...
2017. febr. 13. 17:00
 16/23 anonim ***** válasza:
30%

Higgadj már le! Értsd meg, hogy akármit is gondolsz erről a témáról, nincs kiemelt, pirosbetűs jelentősége a 45. házassági évfordulónak, és nem mindenki vadul meg tőle úgy, mint te. Ahelyett, hogy örülnél neki, hogy átjött mindenki, felköszöntötték a szüleidet, közösen ebédeltetek, csinálod itt a palávert. Állítom, hogy a tulajdon anyád és apád se értené, mi ez a hiszti a részedről, ha tudnának róla.


Én még csak hat éve vagyok házas, de ha a tiedhez hasonló műsorokat rendezne a feleségem, az első évfordulóig se jutottam volna el. Ahogy neked se lesz 45., ezt garantálom. Ilyen nő mellett hosszú távon nem lehet kibírni. A szerencsétlen csóka vagy elválik addig, vagy egy infarktus viszi el.

2017. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ők voltak a leginkább felháborodva, de nem merik mondani nekik, mert a válasz az, hogy akkor legközelebb nem is jönnek. Így végül is olcsón meg lehet úszni az ajándékozást. :)
2017. febr. 13. 17:20
 18/23 A kérdező kommentje:
Akkor lemaradtál, mert mi 10 és fél évesek vagyunk a férjemmel. :) Eddig nem panaszkodott! :) Pedig gimi óta jártunk és utána össze is házasodtunk. Volt ideje megismerni.
2017. febr. 13. 17:22
 19/23 anonim ***** válasza:
Lemaradtam? Hmm, nem is tudtam, hogy verseny van, bár látom nálatok ez lehet a helyzet, és tizenévesen mennek férjhez a csajok. És ha jól látom még így is "lemaradtál" három évvel anyádtól, aki már 16 évesen bekapta a legyet. Na mindegy, ahány ház, annyi szokás, szerintem ezt túltárgyaltuk.
2017. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Így van. És ezt add össze: akitől bekapta a legyet 16 évesen és hozzá ment, annak a férfinak szült még 3 gyereket és 45 éve együtt vannak. Azta! Mekkora szégyen ez a családnak! :D
2017. febr. 13. 19:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!