Kezdőoldal » Ünnepek » Farsang » Ti megtartjátok a Halloweent?...

Ti megtartjátok a Halloweent? Ha igen, akkor hol? Otthon vagy máshol?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert én mindig itthon szoktam megtartani, de csak én a családban ... Tököt faragok s rajzolok minden Halloweenkor egy rajzot, így marad egy emlék amire visszaemlékezhetek

2013. okt. 11. 17:01
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
60%
Igen tartom.es az ismeroseim is.megyunk hazrol hazra tokot faragunk stb.imadom:)) :DDD
2013. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

Én is tartom a testvéreimmel, mert ez egy vidám ünnep és nemcsak annyiról szól, amit az amerikai filmekben látni. Ez a sok ember aki leszólja, szerintem semmit nem tud róla és a halottak napja párhuzamot sem értem, nem is ugyanakkor van, mert az november 2., nem zárják ki egymást.....

Engem nem is nagyon érdekel ha nem sokan tartják, de miért kell beszólni a másiknak?

2013. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Mi a gyerekek miatt csináltuk, akkor vettünk cukrot is, mert jöttek a haverok. Azóta elköltöztünk és megnőttek, már nem járnak. Más gyereket sem láttunk egy ideje, úgyhogy már eszembe sem jut cukrot venni.

Off: A Halloweeennel és a Valentin-nappal az a probléma, hogy mi nem szoktunk hozzá, nem nőttünk bele. Kár, mert így átadni sem igazán tudjuk.

2013. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Én megtartom, mert nekem tetszik:-) A temetőbe is elszoktam menni és szerintem nem ütközik össze Halloween és halottak napja. Örülök, hogy más is megszokta tartani, mégha csak egy tököt farag is:-)
2013. okt. 18. 11:19
 15/23 anonim válasza:
0%
Akkor tartok Magyarországban Haloowin-t amikor Amerikában tartanak majd Busójárást.... Magyarországon olyankor halottak napja van és szerintem nem illik party-t rendezni... Még kiskoromban faragtam tököt raktam bele mécsest,de szerintem magyar ember ne tartson Haloowen-t
2013. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Én tartok és kész mert nekem tetszik. S nem szoktam partyt rendezni ...
2013. okt. 19. 14:20
 17/23 anonim válasza:
Én szoktam Halloween-t tartani, és bulit is szervezek mert szerintem tök mulatságos, hogy beöltözünk, meg minden. Magyarországon is bevezethetnék szerintem ezt a házról-házra járó cukorkás dolgot.:) Biztos hallottátok már: Csokit, vgy csalunk/Cukrot vagy életet!
2013. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
hát magyarországon ezt inkább úgy ismerik, hogy "aggyá egy százast tezsvírem me' megböklek"
2013. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszik az, hogy házról házra járkálni. Mondjuk én már nem mennék, de szerintem szép
2013. okt. 21. 12:24
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

én igen! itt Kaliforniában különösen, de Magyarországon is csináltuk! imádom, általában már hetekkel előtte beszerezzük a jelmezt esetleg cosplay-t, vagy magam varrom vagy kikölcsönzünk (idén pl vámpír jelmezbe burkolózik az egész család) ezt követi a vásárlás, elmegyünk sminket, harisnyát, tököt, nasit, színes papírt, díszítő cuccokat, színes csillogós tollakat-matricákat és süti alapanyagokat venni. Apám és öcsém elmegy díszeket venni pl.: műanyag koporsót, esetleg babákat

még azon a héten megcsináljuk a fent leírt dolgokból a meghívókat, általában a halloween-i buli szabadnapokra szokott esni (az utolsó tanítási napon itt a suliban van halloween) aznap délelőtt, megállás nélkül sütiket gyártunk - férfi nemü társaink felszerelik a díszeket-átalakítják a házat, tököt faragunk, gyertyákat gyújtunk, kitesszük a nassit, mi 4-kor szoktunk elindulni a "körútra" nincs olyan ház ahol ne kapnánk vmi finomat (bár én már kezdek kinőni ebből... na m1) általában cukrot, mikor hazaérünk akkor már az ismerőseink nálunk vannak, nagyon sokan beöltöznek. A buli alatt nagyon sok mindent csinálunk, a büfé asztalra persze nem csak mi tesszük rá az elemózsiát, hiszen mindenki hoz magával valamit, egy ilyen partink általában azért nem 10-en vagyunk, hanem sokkal többen. Rémisztgetjük egymást, "horror" játékokat játszunk, mindenféle evőversenyek vannak, almaszedő verseny, stb. :)

2013. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!