Kezdőoldal » Ünnepek » Farsang » Ti megtartjátok a Halloweent?...

Ti megtartjátok a Halloweent? Ha igen, akkor hol? Otthon vagy máshol?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert én mindig itthon szoktam megtartani, de csak én a családban ... Tököt faragok s rajzolok minden Halloweenkor egy rajzot, így marad egy emlék amire visszaemlékezhetek

2013. okt. 11. 17:01
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Jól hangzik:-)
2013. okt. 22. 10:52
 22/23 zabmester válasza:

Szoktuk. Ha úgy jön ki a lépés, akkor elmegyünk valahova ilyen jellegű buliba, vagy házibuliba, de ha itthon maradunk, akkor meg tököt faragunk (azt mondjuk amúgy is), meg itthon kifestjük egymás arcát, mert miért ne, meg ilyesmi, ökörködünk itthon is simán :)

Nekem ez egy jó buli, mindenféle egyéb töltet nélkül, amiket még bele szoktak magyarázni. A halottak napja nem mozgat meg, mivel nem vagyok keresztény, de mindettől eltekintve, én legalább tisztában vagyok vele, hogy nem október 31-én van, hanem november 2-án. Október 31-én igazából SEMMI nincs, mivel a mindenszentek az november 1., a halottak napja pedig november 2. Úgyhogy nem tudom, miért kell kiakadni egy október 31-i tökfaragáson, bulizáson, beöltözésen. Nem egy másik ünnep HELYETT csinálja ezt senki, hanem egy ünnep ELŐTT van. Aki meg halloweenezik, de a mindenszenteket vagy a halottak napját nem tartja, az valószínűleg halloween nélkül sem tartaná a két utóbbit.

2013. okt. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Szerintem is így van
2013. okt. 26. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!