Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Máshol is vannak így családok...

Máshol is vannak így családok hogy a felnőttek már nem ajándékozzák egymást hanem csak a gyerekek kapnak?

Figyelt kérdés
2019. okt. 28. 10:26
1 2
 11/16 anonim válasza:
Mindenki ajándékozza a másikat nálunk, még Mikulás, Húsvétra is, ez a szeretet apró figyelmessége
2019. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Körömcsiga válasza:
100%
Sajnos, amióta kialakult a fogyasztói társadalom, az ajándékozás is jellegét vesztette. Régen az ember készített saját kezűleg valamit vagy vett valami apróbb dolgot pl egy milka csokit vagy egy parfümöt, ezek már önmagukban ritka dolgoknak számítottak itthon. Ma már egyszerűen mindene megvan egy átlag fiatalnak, csak egy újabb használhatatlan vacak kerül a fa alá. Emlékszel pl. tavaly mit kaptál? Ráadásul a fiatalok úgy gondolnak az ünnepekre, hogy ilyenkor lehet megrázni a pénzfát, eszükbe nem jut, hogy az esemény nem erről szól. Én megmondom a gyerekeknek, hogy max 5e ftban gondolkodjon, így is mindenük megvan, teljesen értelmetlen halmozni a kütyüket. Inkább elmegyunk pl gokartozni vagy szabaduloszobaba. Páromnak is inkább élményt ajándékozok, utazás, vacsora valahol stb.
2019. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Évek óta így van Sőt szóltam mindenkinek nehogy vegyen valamit.
2019. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 izus0321 válasza:

Már amióta az eszemet tudom nem ajándékozzák ehymást.

mindig csak nekünk adtak, egymásnak nem.

2019. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Imrici válasza:
100%

Nekem valamikor a 60'-as évek végén azt mondta az anyukám, hogy te már nagy fiú vagy, ezért neked a Mikulás már az idén nem jön. Hittem is , meg nem is, de mivel a szüleim nekem nem hazudtak-tudomásom szerint- elgondolkodtam.

Talán mégsem jön az idén a mikulás? Természetesen tudtam, hogy hogyan is működik a csomagosztás! Vettem magamnak egy sportszeletet, kipucultam a cipőm, és ki is tettem, mint annak előtte évekig. Vártam a Mikulást, de csak nem jött. Akkor kimentem, és beletettem magamnak a csokit a cipőmbe. Majd ésőbb "észrevettem", hogy jött a Mikulás! Sírva ettem meg a csokit, mert akkor tudatosult bennem, hogy elmúlt a gyermekkorom. Mikor megnősültem, meg még amióta vén hülye vagyok, azóta sem múlik el Miklós nap, hogy ne tegyek a nejem, vagy a gyerekeim cipőjébe valami kis édességet.

2019. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi pl nem ajandekoztunk soha.
2019. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!