Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok mi a szokás karácsonyk...

Nálatok mi a szokás karácsonykor csak érdekel hogy kinél mi? 😁😁

Figyelt kérdés
2019. dec. 17. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Semmi! Nálunk a december 24-25-26 ugyan olyan nap, mint a június 24-25-26.
2019. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

23: sütés (beiglik, egy-egy mézes-, gesztenyés-, diós sütemény + még valami, ami minden évben más, idén zserbó lesz)

24: ebéd előtt csak a fát állítjuk be. Ebéd után díszítünk úgy, hogy kb. 4-re legyen kész. A vacsora rántott hal + krumplipüré.

25-26: egy-egy rokonlátogatás

Töltött káposztát a két ünnep között szoktunk csinálni, 2 napra.

2019. dec. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Mi tavaly kötöztünk össze, december elején, így az első karácsonyunk kicsit kaotikusan alakult :) A gyerekeim 24-én az apjuknál voltak, 25-én nálunk (aznap csőtörés miatt nem volt víz egész nap)

Szóval igazán szokásaink még nincsenek

De idén is így lesz, hogy a 24-e apás, aznap mi ketten a párommal nyugiba megvacsorázunk, kb olyan nap, mint a többi

25-én jönnek a gyerekek, akkor díszítjük a fát és ajándékozunk. Mindkét nap karácsonyi menü van.

Aztán a különböző család és rokonlátogatások-egyelőre nincs lefixálva semmi

2019. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

23-án főzés, takarítás.És este felállítjuk a fát, igen, már 23-án, hogy minél tovább élvezhessük.

24-én: Nálunk finom kajákat eszünk, karácsonyi zenéket hallgatunk, ajándékozás után ajándékokat bontogatunk, megnézegetjük fb-on, kik kívánnak boldog Karácsonyt nekünk, mi is írunk jókívánság üzeneteket.

Ezenkíyül beszélgetünk, pihenünk, gyönyörködünk a fában. Megnézünk egy jó filmet, stb.

25-én elutazunk a szüleimhez, 26-án anyósomékhoz.

2019. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi már 22-23-a körül fel szoktuk díszíteni a fát. Ezeken a napokon már megy a mézeskalács, stb sütése. :) 24-én karácsonyi vacsora sütése/főzése (általában kacsa szokott lenni), ünneplés szűk családi körben. Ajándékozunk, filmet nézünk, beszélgetünk, társasjátékozunk...

25-én és 26-án pedig rokonlátogatások szoktak lenni.

2019. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A lakást advent első vasárnapja előtti napokban dekoráljuk ki. A süteményeket már tegnap óta sütjük, tegnap mézeskalácsot, ma linzert és pöfeteget sütöttem, holnap zserbót fogjuk sütni. A karácsonyfát múlt hét pénteken vásároltuk meg, melyet december 23-án díszítjük fel. December 24-én ebédre húsleves lesz gazdagon, a bejglit is aznap sütöm meg (mákos és diós lesz). Szentestére egészben sült pulyka lesz hercegnő burgonyával, almaszósszal, gesztenyével, zöldségekkel, utána ajándékbontás. Másnap, 25-én inkább pihenünk, ebédre a szentesti maradékot esszük. 26-án rántott húst és sajtot készítünk, melyet rizzsel és majonézzel esszük.

Szerencsére nálunk nincs rokonlátogatás, így az ünnepek a pihenésről szólnak :D

2019. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

24-én díszitjük a fát. Este együtt van a nagy család, közös vacsora van.Halászlé, rántott hal, sült kolbász, beigli, forralt bor, egyéb sütik. Az ajándékbontás úgy történik, hogy szép lassan, mindenki figyel, ki mit kap, nem sietünk.

Mivel hívő család vagyunk, megyünk éjféli misére is. 25-én nem kelünk korán, valamilyen egyszerű tepsis hús van, meg húsleves, amit már 23-án vagy 24-én délelőtt megfőztünk.

2019. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanúgy,mint az első válaszoló.
2019. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

24-én délután díszítjük a fát, majd olyan 6 körül van az ajándékbontás. Egyesével végignézzük, hogy ki mit csomagol ki. :)) Csak szűk család vagyunk ilyenkor együtt. Utána vacsora: rántott ponty (nekem rántott sajt), krumplisaláta, bejgli

Én megyek éjféli misére, családom is jön, ha nem alszik el.

25-én megyek délelőtt is misére, mert éneklek a kórussal. Ebédre húslevest és sülthúst eszünk. Én idén lehet, hogy átmegyek páromhoz a családi ebédre.

Pihenünk, beszélgetünk társasozunk. Nekünk nincs nagyon rokonság, így nem megyünk sehova.

2019. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Advent kezdetén kidekoráljuk a házat.

A sütiket előző héten megsütjük, általában mézeskalácsot, bejglit.

23-án fát díszítünk.

24-én még böjti nap van, az éjféli mise után lehet húst enni. Ezért délre mákos és diós gubát eszünk. Délután főzünk. Szentestén a vacsora általában halétel a szokásoknak megfelelően, de szoktunk különleges recepteket is csinálni.

25-én és 26-án karácsony napjain eszünk húsételeket. Ekkor szoktunk családot látogatni.

2019. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!