Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi értelme a karácsonyi...

Mi értelme a karácsonyi készülődésnek?

Figyelt kérdés

Mi értelme annak, hogy mindenki ideges, gagyi, izléstelen díszek, ruhadarabok vannak mindenütt, a család együtt töltött ideje 99% idegeskedésből és tűzhely mellett vergődésből áll, majd 1 óra alatt megvacsoráznak, ahol ha nagy a család jó eséllyel újra összevesznek, mert kényszerből olyan rokonok is összekerülnek pl., akik nem kedvelik egymást, és amúgy nem nagyon ülnének egy asztalhoz.

Nem beszélve arról, hogy rengeteg pénzért vásarolnak egymásnak felesleges meglepetéseket, ahelyett, hogy pl. megkérdeznék mire van a másiknak szüksége, majd eljátsszák, hogy örülnek neki, aztán továbbadják/kidobják az ajándékot.

Az anyukák hülyeségeken idegeskednek, össze-vissza szervezkednek, az apukák menekülnek az egészből és karácsonyfaállítás után isznak inkább, a gyerekek csak azt várják, milyen ajándékot kapnak.

És nekem senki ne adja elő, hogy náluk nem így van, mert eddig életemben sok családot láttam karácsonyozni, nemcsak a sajátomat, és kivétel nélkül mindenkinél egy idegbeteg, erőltetett hülyeség volt az egész.

MIÉRT kell ezt csinálni? Megszokás? Társadalmi elvárás? Egy felszines kamu az egész, tele feszültséggel és hazug reakciókkal.

Én karácsony este sorozatot fogok nézni barátnőmmel összebújva meg sörözgetek. Később se megyek sehova. Nem ugrálok a tűzhely körül, nem költök 10ezret arra, hogy a lakás tele legyen fenyőlevéllel, nem veszek össze a rokonsággal, nem költöm a pénzt szükségtelen kényszerajándékokra.


Győzzetek meg, hogy miért kellene bármi mást tennem.



2019. dec. 24. 00:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Alapból igazad van mert ha belegondolok nálunk is szinte mindig veszekedünk mert anyám ideges a főzés miatt ezért ideges mindenre es nyávog, na ettől meg mi leszünk idegesek és ez így megy végig. De ettől függetlenül fát díszítünk, délután leülünk enni, utána ajándékozunk és ezért a feelingért igazából megéri a szenvedés. A díszítés is ilyen, van egy hangulata annak ha fel van mondjuk díszítve a ház. Ajándék meg olyan hogy 3-an vagyunk tesók. Én 20 vagyok, egyik hugom 19 a másik 11. Na most ő még nyílván kér ajándékot és azt kapja amit kér. Mi már igazából nem kérünk semmit de azért mindig kapunk. De nem kérdezik meg hogy mire van szükségünk mert végülis a leghasznosabb a pénz lenne. De szüleim megmondták hogy azt úgy is lehúzzuk róluk egész évben ezért karácsonyra pénzt nem kapunk. Inkább nem kérünk semmit és így még mindig tök izgalmas ennyi idősen is hogy nem tudjuk mit kapunk. :D Hozzáteszem nem igen vettek eddig haszontalan dolgot nekünk. Mindig olyat találtak ki amit használunk is. Nálunk pl. nincs ez hogy többen ülünk össze. Itthon csak mi vagyunk vagy esetleg hugom barátja. Aztán 26-27.-en megyunk még ismerősökhöz/rokonokhoz de ott pl. nem nagyon szokott veszekedés lenni.
2019. dec. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mindennek akkor van értelme, ha értelmet adunk neki.
2021. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!