Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kinek ajándékoztok?

Kinek ajándékoztok?

Figyelt kérdés

Olvasva a kérdéseket, de ismerősökkel folytatott beszélgetésekből is az jön le, hogy sokaknál több mint tíz fős (vagy akár húsznál is több) vacsorák/ebédek lesznek Karácsonykor.

Ilyenkor mindenikek vesztek ajándékot? Az nem kellemetlen, hogy csak 1-2 főnek adtok valamit a többiekkel meg kvázi kezet ráztok? Vagy egy hogy működik?

Nálunk mindig csak szűk családi körben tartották a Karácsonyt.



2021. dec. 14. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer megszámoltam és 32 főnek vettem ajándékot. Néhány éve meguntuk és csak a gyerekek (saját, tesók gyerekei, keresztgyerek) és néhány idősebb rokon kap ajándékot. Az idősebbek "csak" fényképet az unokákról és pl. különleges édességeket, a nagy kamaszok pedig pénzt. Kifejezetten meglepetés ajándékot már csak két kisebb gyerek kap.
2021. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
91%
Csak a gyerekek kapnak ajándékot.
2021. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Én csak anyámnak, a páromnak, a legjobb barátomnak és a macskáinknak veszek ajándékot.

Vannak még rokonaim, de egyikkel se olyan szoros a kapcsolat hogy ajándékozgassunk.

2021. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Senkinek. Nem vagyok vallásos. Sem az üzleteket nem akarom gazdagítani. Én sem kérek semmit. Amit meglehet venni, az meg van, ami kell, az meg nem kapható pénzért.
2021. dec. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
89%
Nálunk évek óta csak a gyerekek kapnak ajándékot.Nekem is,a férjemnek is 2 testvére van,mindenhol 3-3 gyerek,nálunk 4.Ez is bőven elég,és a felnőttek amúgy is mindig valami béna,haszontalan vackot vettek egymásnak,így durván 10 éve nem ajándékozzuk egymást,csak a gyerekeket.Inkább a vacsira szánunk többet.Mindenki egyetértett,sőt megkönnyebbült mikor ezt megbeszéltük.Sőt a szülinapokon is inkább csak összeülünk bográcsozni egyet.Sokkal jobb.
2021. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Mi kevesen vagyunk, nagyon pici a család. Édesanyámnak, az unokaöcsémnek és a páromnak vettem ajándékot. Plusz a két macska és a kutya is kap valamit, nálunk ők is családtagok. Ezen kívül csak a nővérem és a sógorom van, de velük nem szoktunk ajándékozni, ők kérték pár éve hogy legyen így.
2021. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Anyámnak, lányomnak, vejemnek, férjemnek adok ajándékot.
2021. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Senkinek sem vettem, kicsi a család és fogyatkozik, én vagyok a 31 évemmel a legfiatalabb, utánam a következő korosztály már közel van a 60-hoz. Sosem szerettem ajándékozni és szerencsére azzal a pár fővel, akikkel össze szoktunk járkálni, évekkel ezelőtt már megbeszéltünk, hogy nem ajándékozunk, mert feleslegesnek tartjuk, illetve az örökös probléma, hogy mit vegyünk ennek vagy annak. Barátaim vagy kapcsolatom nincs, így a rokonsággal együtt mindenki más is kiesik az ajándékozós körből. Sem adni, sem kapni nem szeretek, YouTube-on viszont szeretem nézni az ajándékozós videókat, főleg ha jók az ajándékok.
2021. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Szüleim, testvérem, párom, legjobb barátnőm. Nem nagy a család, a többi barátommal pedig nem ajándékozunk így konkrétan, az a csoda, ha találkozni tudunk, mindenkinek vizsgaidőszak van, plusz utazik haza a családjához.
2021. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!