Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » (Szpojler!) Gyerekkorotokban...

(Szpojler!) Gyerekkorotokban mit gondoltatok a karácsonyfáról?

Figyelt kérdés

A szüleitek azt mondták, hogy a Jézuska hozza, ti feldíszítetlenül nem is láttátok?

Vagy ezt sosem kötötték a Jézuskához? Inkább együtt díszítettétek fel?

Köszönöm a szavazatokat és a kifejtéses válaszokat is!



2023. ápr. 14. 15:32
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
20 oké, de ez elvileg egy keresztény ünnep lenne, jézuska meg a többi is a keresztény mese figurái
2023. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Jézus bibliai alak, de a Bibliában nem vitt ajándékot Jézuskaként a gyerekeknek.


A szüleim nem hívők, a fát mi díszítettük, de az ajándékokat "a Jézuska hozta".

Csak azt kérdeztem, hogy amelyik családban a gyerekek számára létezett a "csoda", annak része volt-e a karácsonyfa.

Aki azt írja, hogy nem, mert ateisták voltak, azok a karácsonyt sem ünnepelték?

2023. szept. 19. 11:26
 23/24 anonim ***** válasza:
Na ezt akartam kihozni kérdező, én is így gondolom.
2023. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, sose volt😔 csak vágytam rá. A szüleim pénzpazarlásnak tartották. Felnőttként, házasként első dolgom volt, vettünk a férjemmel közösen egy műfenyőt és egy csomó díszt a fára és a házba, + karácsonyi ágyneműhuzat is van már.😊🥰 Imádom. Minden évben alig várom a decembert és együtt díszítünk. Nálunk 5 hétig van fent.
2023. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!