Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy sokan kínszenvedésként élik meg a karácsonyt, csak mert olyan rokonokat hívnak meg, vagy látogatnak meg, akiket nem akarnak?

Figyelt kérdés

Szerencsére mi kis család vagyunk, 24-25, négyen leszünk, majd 26-án megyünk át az unokatesókhoz. Sok helyen olvasom, hogy mekkora kín, hogy ilsenkor főzni kell, ajándékot venni, jópofizni olyanokkal akiket évente egyszer lát az ember.


Van ennek értelme? Minek olyannal ünnepelni, akivel amúgy sem tartja a kapcsolatot az ember? Minek a felesleges jópofizás, távoli rokoni körbelátogatása? Komolyan, mintha kötelező lenne...miért nem mondjuk azt, hogy NEM. Nekünk jó így is, ha csak szűk családi körben vészeljük át az ünnepeket.



dec. 4. 11:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
95%
Mert xy meg z megsértődik, meg a szomszéd Julcsika tehene mit fog szólni, meg hát ez a társadalmi "elvárás".
dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És? Miért számít valakinek egy utolsó gonosz rokon vagy szomszéd véleménye?
dec. 4. 12:00
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Én sem értem. Szerencsére nálunk ez sose volt szokás. Azokkal ünneplünk, akikkel egyébként is tartjuk a kapcsolatot és akiket szeretünk.

Szeretünk azokkal lenni, akikhez megyünk vagy akik hozzánk jönnek, úgyhogy nem kell jópofizni. Ajándékozásnál sem vesz mindenki mindenkinek valamit. Gyerekeknek szoktunk és a legközelebbi családtagoknak.

Mindenki úgy alakítja a saját ünnepét, ahogy akarja. Aki meg direkt szenved, annak úgy kell.

dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. De sok ember úgy szocializálódik, hogy kényszeresen meg akar felelni a világ összes emberének. Ez meg a lehetetlennel egyenlő.
dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme olyanokkal összejárni. Én már gyerekkoromban elhatároztam, hogy ilyen kapcsolatokat nem fogok fenntartani.

Nálunk mondjuk ez inkább húsvétkor ment, karácsonykor csak a nagyszüleinkkel voltunk, őket meg szerettük.

dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Hát jah. Ha meg csak egy WC lakásban, akkor így senki nem tud nyugodtan elmenni.
dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Megfelelési kényszer a válasz.
dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Am ha azt vesszük, az unokatesóm apjának az öccse is at szokott nézni hozzánk. Kvázi bejelentkezik, anyám meg nem mond neki nemet. De ő csak a kaja miatt jön. Borzasztó a világnézete, én töröltem is Facebookrol: utálja a melegeket, a nőket, minden politikust, kb tényleg mindenkit, sze*ista is. Ilyen emberrel minek tartani a kapcsolatot
dec. 4. 12:36
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az, hogy a feltétlen a rokonokkal lenne a probléma. Imádhatom én az egész 60 fős pereputtyot tiszta szívemből, de ha nekem kell őket megvendégelni, az valami kegyetlen energiabefektetés.

Meg az is lehet, hogy Mariska unokatestvéremet imádom, de ugye ő a szüleivel lakik, ha meg akarom látogatni, akkor a szülőkkel is jópofiznom kell.

dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy olyan rokonom, akit amúgy bírok,de sosem ér rá, szóval valszeg nem kölcsönös a szimpátia. Azt se tudom már kivel jar, mindig új nője van. Viszont azt nem lehet, hogy csak őt hívjuk át. Így inkább át sem hívjuk
dec. 4. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!