Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy sokan kínszenvedésként élik meg a karácsonyt, csak mert olyan rokonokat hívnak meg, vagy látogatnak meg, akiket nem akarnak?

Figyelt kérdés

Szerencsére mi kis család vagyunk, 24-25, négyen leszünk, majd 26-án megyünk át az unokatesókhoz. Sok helyen olvasom, hogy mekkora kín, hogy ilsenkor főzni kell, ajándékot venni, jópofizni olyanokkal akiket évente egyszer lát az ember.


Van ennek értelme? Minek olyannal ünnepelni, akivel amúgy sem tartja a kapcsolatot az ember? Minek a felesleges jópofizás, távoli rokoni körbelátogatása? Komolyan, mintha kötelező lenne...miért nem mondjuk azt, hogy NEM. Nekünk jó így is, ha csak szűk családi körben vészeljük át az ünnepeket.



dec. 4. 11:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%
hát én meg nem a távoli rokonaim, hanem a közeli rokonaim miatt utáltam meg a karácsonyt. nem tudom, mi volt a nyomasztóbb: az, hogy az elvált szüleim az egy szem gyerekük kedvéért 24-én mégiscsak hajlandóak voltak elviselni egymást (persze mindenki rémesen feszült volt), vagy az, hogy anyámmal végig kellett ömlengenem a decembert, meg heteket rááldozni a tökéletes ajándék kifundálására és kivitelezésére, különben sírás lett belőle hogy őt nem szereti senki. és persze máig kimeríthetetlen feszkóforrás, hogy ki kinél mit csinál szenteste. és a tetejébe émelyítően meg kell játszani, hogy ez az év legboldogabb része, amikor minden nap egy valóságos áldás. hát egy nagy lóf@szt.
dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

A férjem és az én szüleim is elváltak, mindkettőnknek a nagyszülei minden oldalról még élnek. Sem náluk, sem nálunk nem voltak hajlandók a szülők lemondani a külön ünneplésről, így szülőkhöz és nagyszülőkhöz ugyanúgy menni kellett. Mindenhol külön ajándékozni kellett, szóval ezt képzeld el úgy, hogy pl a nővérem és a férjem nővére négyszer kaptak ajándékot tőlünk és mi is tőlük (1-1 a szülőknél és 1-1 a nagyszülőknél).

Nálunk a karácsony úgy nézett ki évekig, hogy 24-én ebédre mentünk az apámékhoz, vacsorára a férjem anyjáékhoz. 25-én délelőtt a férjem apjáékhoz, utána második ebédre az anyámékhoz, ahol néha ott voltak a nagyszülők is, de volt, hogy nem, és külön kellett még hozzájuk is menni. Vacsorára mentünk az apai nagyszüleimhez, ahol ismét találkoztunk apámmal és a családjával. 26-án férjem apai nagyszüleinél ebédeltünk, utána este az anyai nagyszülei, ahol ismét ott voltak az anyjáék is.


A harmadik olyan karácsony után, amikor mindenkihez is mi mentünk, nekünk meg kettőnkre sem jutott idő egy perc se, ráadásul nagyjából 300 ezer volt az összes költség az ajándékokkal és utazással együtt, szerencsére jött a covid és rá lehetett fogni, hogy emiatt nem megyünk sehova sem. Életünk legjobb karácsonya volt a kettesben eltöltött 3 nap. Következő évben megszületett a lányunk. Tavaly kijelentettük, hogy kisgyerekkel bizony nem fogunk 8 helyre menni. Megmondtuk nekik, hogy 24 és 25 a miénk, senkihez nem megyünk és senki ne jöjjön. 26-án pedig várunk szeretettel mindenkit, de nem külön, hanem együtt. Senki nem jött el, a család nagy része azóta szóba sem áll velünk. Anyám kijelentette, hogy megaláztuk őt és a férjét azzal, hogy egy közös ünneplésre hívtuk őt a többi családtaggal, és nem külön csak velük ünnepeltünk. Férjem nővérének pedig az volt a baja, hogy így nem kapott négyszer ajándékot tőlünk.

Idén egy hétre elutazunk, már márciusban lefoglaltuk az utat. Többet senkivel sem fogunk ünnepelni.

dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
#12 jézus, ezt még olvasni is sok, nem hogy végigzongorázni minden egyes karácsonykor... nem csodálom, hogy besokalltatok! jó nyaralást nektek!
dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
(vagy telelést, nem tudom, hova mentek :D )
dec. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látogatok meg senkit, és akkor nincs sértődés, hogy "hozzá mentél, de hozzám nem jöttél"
dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nálunk sem volt ez soha. Már anyuék is meghúzták a határaikat friss házas korukban (pedig az nem most volt). Gyerekkoromban is arra emlékszem, hogy négyesben voltunk 24-25-26-án. (Nagyszülőkhöz és anyu 2 testvéréhez ünnep előtt két héttel elmentünk, akkor odaadtuk az ajándékokat (ők is, de csak karácsonykor bontottuk ki), boldogot kívántunk, aztán ennyi. Ünnepen már csak a kis család volt együtt. Semmi felesleges rokoni meghívás, rokonok etetése, odamenés, ilyenek.

Én ezt vittem tovább a saját családommal. Nálunk lazulásról szól, ejtőzés, karácsonyi filmek nézése, olvasás, ilyenekről szól a 3 nap. (Persze együtt eszünk, és van egy csomó finom süti is, de ez hétvégeken is így van.) El nem tudnám képzelni, hogy anyám szurkapiszka szarkavaró húgát, vagy apunak valami egy évben egyszer látott testvérének a gyerekét kerülgessem karácsonykor, kínos jópofizással.

Szerintem ez úgy van, hogy ki hogyan vezeti be, ki hogyan jelöli ki a határait. Bár gondolom, változtatni sosem késő.

dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%

En azt is gyűlölöm ha anyu hugahoz kell menni mert ott az elvált lánya az unokatestverem meg a fia. Idén nem megyünk de anyu meglebegtette hogy jövő évtől igen mert szüksége van a családra. Én már attól félek hogy anyu ( 71 éves) él 100 éves koráig és addig mindig kell menni a rokonokhoz.

Anyu testvérevwl nem volna bajom de itt a lánya akit irigylek. De még ha nem is volna lánya akkor is én gyűlölöm a társaságot. Viselkedni se tudok ott még beszélgetni sem. Unatkozom. Míg éhes vagyok eszek de utána nincs mit csináljak.

dec. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%

Tavalyelőtt az elvált ( akkor még nem volt elvalva) unokanoveremnel volt. Nagyon rosszul éreztem magam mert 4 éves korom óta irigylem hogy ő nem Pstihokai beteg. Elatkoztam hogy többet ott ne lehessen karácsony, ez volt 2021 be. 2022 tavaszán megromlott a házasságuk, nyáron elveltak, novembere anyu fogadta be a gyerekkel. Tavaly az öccsénel volt a karácsony. Az meg még rosszabb volt mert az exferj pint akkoriban rabolta el a 6 éves gyerekét. Egész idő alatt a téma a gyerek, válás, ügyvéd, bírósági tárgyalás körül forgott. Abszolút nem volt karácsony csak ott voltunk. Az unokatestverem vegigbogte az egész karácsonyt mert a volt férje elvitte tőle a gyereket és úgy volt hogy kiviszi Amerikába. Meg mikor ment a gyerekhez, a gyerek ék bezanitottak olyat hogy mondja hogy gyűlöllek anya meg amerikába megyek apával. Nem tudta a gyerek mit mond, mit jelent csak azt kellett mondja az anyjának meg bezárva tartották. Szilveszterre visszaadták a gyereket neki.

Én evvel a családdal nem akarnék karácsonyt. Félek hogy anyu sokáig él és mindig velük kell. Miért nem lehet csak én meg anyu? És ők jöjjenek el anyuhoz látogatóba másnap? Ne a Szent estét töltsük ott. Attól is félek hogy anyu testvére Biharkeresztesen el és nehogy oda menjünk. Mert akkor ott is kéne aludjunk mert ha isznak egy pohár sört akkor nem vezetnek haza. Ez is a család hülyesége hogy ha egy pohárral negisznak nem vezetnek. Máshol nem ilyen hülyék. Miért nem lehet vezetni egy pohár bor vagy sír után?

dec. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
35%
Én tényleg nem tudok másnál wc-zni.
dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!