Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Sokaknak miért ekkora stressz...

Sokaknak miért ekkora stressz a karácsony, miért csinálnak belőle ekkora ügyet, ajándékok, család, rokonok stb?

Figyelt kérdés
Mi minden évben szűk körben négyen ünneplünk. Aztán 26-án unokatesók, ezzel bezárul a kör. Ajándékokból is mindenki valami szimbolikusat kap, ha kell neki valami ami szükséges, abba pénzzel besegítünk. Így senki nem csalódik. Ünnep között kis wellness, Operaban Diótörő, karivásár, díszítés, és már meg is van a hangulat. Kell ennél több? Na persze sütik, meg filmezés.

dec. 16. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek még ennyi se kell. Eszembe se jutna kimozdulni, végre otthon pihenhetek, biztos nem mennék operába meg nem utaznék el wellnessezni, mikor otthon is beülhetek a forró vízbe a kádba, bekapcsolhatok jó zenét, és meggyújtok egy illatmécsest, meg jógázhatok otthon téli relaxálós zenére.

De ezt nem kötekedésből írtam ám, hanem, hogy a válasz felé közelítsek. Ugyanis ez is azt mutatja, hogy milyen mások az emberek! Talán ez lehet a válasz a kérdésedre.

Ajándék ügyében hasonlóan gondolkodok én is, nem csinálok belőle ügyet, mások meg ajándékozósabbak.

Nekem már az is stressz, ha valami apróságot kell vennem, mert nincs ötletem, meg fölöslegesnek tartom, magamnak se kérek semmit, a meglepetéseket pedig nem szeretem. De van, aki igen!

A pénzt tartom a legjobb ajándéknak, ha már feltétlenül kell valamit adni, aztán az illető megveszi magának, amit szeretne. Más meg személytelennek tartja a pénzt mint ajándékot!

Az azért tény, hogy a boltokban a tömeg elég stresszelő tud lenni. Meg ahol nagy a család, és összejárnak a kicsit távolabbi rokonok is, ott elég pörgős, fárasztó szokott lenni az a 2-3 nap. Van aki nem jár össze ilyenkor a rokonokkal.

Sütik, filmezés, az nagyon jó.

dec. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért is stressz, mert sokszor az egyes családtagoknak más ízlésük, más igényik vannak, másképpen szeretnének kikapcsolódni, mást szeretnének enni, máshogy szeretnék a lakást díszíteni stb. Az ajándékozási szokásokról nem is beszélve.

Én pl. nem szeretnék nagy fát, és más díszeket tennék rá. A kaját, amit akarok enni, megsütöm (de a családom sz*rozza - azért persze, seperc alatt elfogy minden)

Én nem szeretem a meglepetés ajándékot, a többiek közül meg van, aki csalódott, ha "csak" lebeszélt ajándékot kap (mondjuk árban legalább nincsenek nagy igényei senkinek).

Legalább abban egyetértünk, hogy itthon szeretnénk tölteni az ünnepeket. Megvannak a szokásaink, amik többsége azért elfogadható, de bármi csekélységen iszonyú nehéz változtatni.

dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Sokaknak a saját létezésük is hatalmas stresszfaktor míg mások 12 órás sürgősségi szívsebészeti beavatkozást is teljes nyugalommal elvégeznek.


Nincs erre a kérdésre egzakt válasz, léteznek gyenge idegrendszerű emberek akik minden apróságon stresszelnek és léteznek olyanok akiket komoly szituációk sem billentenek ki az egyensúlyból.

dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
81%
Sokaknak a saját létezésük fenntartása is hatalmas stresszfaktor, és ennek súlya az ünnepek közeledtével hatványozottan nehezedik rájuk. Szar dolog, amikor a szeretteidnek egy ölelésen kívül semmit sem tudsz adni.
dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán nem érzem stressznek, nagyon várom.
dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
folyt.: lehet a készülődés miatt gondolod azt, hogy az emberek stressznek élik meg.
dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem legfőképpen az ajándékozás a stresszforrás,ha nem tudjuk minek örülne a családtag,pénzt adunk,majd vesz magának amit szeretne.A stressz okozója sokszor az hogy pl.párunk szülei le se ejtenek egész évben,majd mivel náluk megvannak a hagyományok stb...akkor mennek vendégségbe,majd szapulják a menyet,vőt,esetleg még az unokát is,ja és ha nem akarsz kiabálást akkor mikor a szeretetről szólna az ünnep,akkor nyelsz egyet.Ez a stressz sokaknak.Hogy pihenhetnél de nem tudsz,mert akkor lusta dög vagy.Ja és nem kérdezi senki sem hogy ilyen árak mellett miből hozod ki a rokonok számára elvárt ételeket,mikor az ember saját megélhetése is sokszor nehézkes.
dec. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!