Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nagyszülők,felnőtt testvérek,...

Nagyszülők,felnőtt testvérek, nagy család a karácsonyi filmekben.a te életed ilyen vagy más?

Figyelt kérdés
mindig irigylem akik írták,hogy felnőtt testvéreikkel összegyűlnek a szülőknél,vagy unokatestvérekkel és akár már gyerekeik is vannak. mint a filmekben,egész család ott van.ahol legalább 10-15- en vannak vagy többen. nálatok is így szokás? vagy nálatok mi hiányzik ebből?
dec. 19. 00:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk igen, hasonlóan történik, bár az utóbbi időben 10-15 fő nem mindig jön össze, mert vannak rokonok külföldön (több helyen is), akik hol jönnek, hol nem és sajnos el is hunytak a családból időközben, de volt, hogy 20-25-en is voltunk Karácsonykor. Idén talán 8-an leszünk, szóval szűkösen és nem is gyakran vagyunk ennyien.
dec. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 14en szoktunk lenni.

Nagyszülők (2fő)

3 gyerekük+férj,feleség (6fő)

Mindenhol 2 gyerek van (6 fő)


Hasonlóan néz ki mint egy filmekben, általában nálunk szokott lenni mert a mi házunk a legnagyobb.

Anyukám csinálja az ételeket, de a sütiket a többiek hozzák. Így a legkényelmesebb mindenki számára

dec. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Amíg éltek a nagyszülők, addig náluk voltunk. Anyukám testvérei, házastársaik, unokatestvéreim. Apukám rokonságával nem volt ilyen nagy összejövetel.

Most is összejövünk, akik még maradtunk, sajnos nagyszülők már nem élnek, és anyukámnak se él már mindegyik testvére.

dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem. Mikor éltek a nagyszülők, nagynéni, keresztszülők - sajnos mind elmentek már - akkor is nagyon max 10-en voltunk.
dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem, szerencsére mindenki elvállt, nem kell a sok hülyével együtt lenni már. Egyedül az asszony oldaláról jön össze majdnem mindenki annak ellenére hogy ott is mindenki elvállt de viszonylag jó fejek.
dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen korszak (bár amire én vissza tudok emlékezni, már nagyszülők nélkül). De apám testvérei összetartottak, 3 ág 3 generációja ünnepelt együtt. Amióta nem élnek, mi, unokatestvérek már eléggé szétszóródtunk, de ahogy hallom, az ő gyerekeik is szétszéledtek. Szép volt, kicsit hiányzik is, másrészt így itthon maradunk a teljes ünnepen, és őszintén szólva nagyon örülök, hogy se menni, se vendéget fogadni nem kell már. Sokkal nyugisabb, és amúgy is már most hulla fáradt vagyok. Jó lesz majd a csendes pihenés.
dec. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen olyan volt, 13-15-en voltunk együtt. Nagyon szerettem.

Sajnos az utolsó 10 év karácsonyai már teljesen mások.

Vannak akik meghaltak, vannak akik külföldön élnek és nem jönnek ilyenkor haza.

dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem, pedig biztosan van egy hangulata. Nálunk csak a kis család ünnepelt együtt, és ezt is vittük tovább.
dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sosem volt ilyen, mert nekem nincs tetsvérem. Anyumnak van egy öccse, de 20 éve nem beszélnek. Apám szülei velünk laktak, így nem mentünk sehova, anyu szülei pedig hamar meghaltak. Szóval ugyana az 5 ember volt együtt, akik amúgy is.

Párom családjában szokás, hogy összegyűlnek valamelyik nap. Ők hárman vannak testvrek, + a párok, + a tesói gyerekei. Alsó hangon 10-en vagyunk. Ha beesik távolabbi rokon, akkor többen. Amíg éltek a szüleik, addig ott, amióta nem élnek, azóta változó, hogy kinél.

Ennek is megvan a varázsa, meg szeretem őket. De nekem meghittebb, ha kevesen vagyunk, mert ehhez szoktam. Nincs az a nyüzsgés, rohanás, nem férünk el, beszél mindenki össze-vissza. Szeretem a csendet karácsonykor.

dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Amíg élt mindkét dédim akár harmincan is voltunk (2 gyerekük van, 4 unokájuk, dédunokák, dédik testvérei, +1 fők). Gyerekkoromban nagyon szerettem az állandó nyüzsgést, sok ajándékot. Mindenkinek megvolt a saját feladata, ki mit süt, ki terít meg, ki mosogat utána. Mindenki csinált valamit, még a kicsik is.


Azóta a többség külföldön van, vagy már nem is nagyon tartjuk a kapcsolatot. Idén jó ha tízen leszünk a "nagyobb" karácsonyon, elég lehangoló.

dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!