Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Másoknál is ilyen hosszú a...

Másoknál is ilyen hosszú a karácsony?

Figyelt kérdés

Idén november közepén fel volt díazítve a lakás, illetve a fenyőt is felállítottam, elkezdtem a nagybevásárlást is. Szerencsére csak 4 embernek vettem ajándékot, plusz magamnak, szerintem összesen ilyen 2-300.000 Ft értékű összeg ment idén az ünnepekre. Akkor jött az Advent, elmentem idén a pesti, bécsi, prágai, drezdai vásárokba. Voltunk a Diótörőn, éjféli misén, wellnessezni, akkor szilveszter, majd január 6. Mi megünnepeltük pluszba a Vízkeresztet is, ez nálunk új hagyomány.


A díszek és a fa is megvannak, februárig mindképp bent lesz minden, legkésőbb szerintem márciusig, mert utána jöhet lassan a húsvéti deko.



jan. 12. 01:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem. December 22-én díszítettem fel a fát és 7-én leszedtem, eltettem azt a minimális karácsonyi dekort is, ami kint volt a lakásban.
jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Mikuláskor fa fél, január 6.án fa le. Ennyi.
jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsején kiraktam pár karácsonyi díszt, de a fát 24-én díszítettük. Hetedikén le is szedtem, nekem 24-én már abszolút semmilyen karácsonyi hangulatom nem szokott lenni.
jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szenteste?
jan. 12. 13:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok, elírtam, 25-én. Nekem 24-e a "karácsony" a többi napján már nem érzem úgy.
jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Nálam(unk).

dec.24.én dután fadíszítés, este ajándékok. (este5-6tól valamikor, vacsi függő)


A fa csak karácsony napokon marad. dec.27.-én leszed és takarít.

jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi adventkor tettük ki az első dekorokat, a fát 24-en díszítettük, én Vizkeresztkor szedtem volna le, szerintem hétvégén fogjuk.
jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 2-án leszedtük a fát. De szívesen nézegetem az utcán a fényeket, ahol még van.
jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi régi hagyományok alapján a szentestét (dec. 24. este) megelőző nappal díszítjük a karácsonyfát, állítjuk fel a betlehemet, tesszük ki a mindenféle díszeket. Ekkor tesszük ki a fénysorokat, világítós csillagot, angyalkát stb. az ablakokba, meg a teraszra. Advent alatt nincsenek elől díszek, csak az adventi koszorúnk van, amit minden évben együtt csinálunk. Semekkora hangulata nem lesz karácsonyra az egésznek, ha előre megünnepeljük. Csak a fogyasztói társadalom megjelenése óta dekorálunk már novemberben. Szoros értelemben ünnep nálunk csak dec. 24. estétől január 01-ig van, de szilveszterkor már inkább újévi hangulat van, mint karácsonyi, bár mindkettő egymás mellett megvan. Újévtől vízkeresztig még bennünk van mind a karácsonyi, mind az újévi hangulat, bár akkor már nem kimondottan ünnepélyes, csak ünnepi időszaki. Vízkereszt előtt még egy utolsó felkészülés az ünnepre, egy utolsó sütés-főzés, vízkeresztkor még egy utolsó ünneplés, még egy utolsó nagyobb ünnep, ami méltó lezárása a karácsonyi időszaknak és ünnepkörnek. Ekkor szokott lenni a ház megáldása is. A karácsonyfa, a betlehem, meg a díszek szintén nagyon régi szokás szerint a gyertyaszentelő utáni hétvégén szoktak lekerülni (azért az ünnepet követő hétvégén, mert a gyertyaszentelő általában munkanapra esik, akkor meg nincs idő ilyenekre). Sok helyen, sok faluban, illetve sok templomban szintén ekkor szokták leszedni a karácsonyhoz kapcsolódó dolgokat. Ennek az az oka, hogy gyertyaszentelő az utolsó olyan ünnep, amikor Jézus még csecsemőként jelenik meg a liturgikus naptár szerint (ez Jézus jeruzsálemi templomban való bemutatásának az ünnepe), ezért ezt szokták a karácsonyhoz, valamint a vízkereszthez kapcsolódó utolsó ünnepnek nevezni. Egy másik magyarázat szerint az ekkor megáldott gyertyák mutatnak fényt utunkhoz a karácsonyi időszakból a húsvéti időszakba. Megint más magyarázat úgy tartja, hogy az ünnep dátuma mindig hamvazószerda, illetve az azt megelőző farsangi mulatságok (pl.: asszonyvasárnap/farsangvasárnap, húshagyókedd vagy Bálint-nap) időszaka előtt van.
jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk vallásosak. Nálunk a karácsony 24-től 26-ig tart. A fa dídzítése 24. délelőtt. A leszedés január első napjaiban.
jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!