Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Másoknál is ilyen hosszú a...

Másoknál is ilyen hosszú a karácsony?

Figyelt kérdés

Idén november közepén fel volt díazítve a lakás, illetve a fenyőt is felállítottam, elkezdtem a nagybevásárlást is. Szerencsére csak 4 embernek vettem ajándékot, plusz magamnak, szerintem összesen ilyen 2-300.000 Ft értékű összeg ment idén az ünnepekre. Akkor jött az Advent, elmentem idén a pesti, bécsi, prágai, drezdai vásárokba. Voltunk a Diótörőn, éjféli misén, wellnessezni, akkor szilveszter, majd január 6. Mi megünnepeltük pluszba a Vízkeresztet is, ez nálunk új hagyomány.


A díszek és a fa is megvannak, februárig mindképp bent lesz minden, legkésőbb szerintem márciusig, mert utána jöhet lassan a húsvéti deko.



jan. 12. 01:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem, nálunk nem ilyen hosszú a karácsony.

Mi advent első vasárnapján szoktuk díszíteni a házat. A karácsonyfát 24-én délután-este állítjuk. Szerintem teljesen elveszik a szenteste varázsa, ha már egy hete nézegetjük otthon a fát... De kinek mi.

Hagyományosan mi vízkeresztkor szedjük le a fát és a többi karácsonyi dekorációt. Katolikusok vagyunk, nálunk vízkereszttel ér véget a karácsonyi ünnepkör.

jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Regebben en is igy voltam ezzel. Nalunk altalaban 23-a este kerult fel a fa. Mert 24-en takaritottunk, foztunk, sutottunk. De pl en kulfoldon lakom, ott nyilvan joval elobb felkerul magamnak, mivel december kozepen hazautazom. Szal akkor vagy nem állítok, vagy elobb. Es mivel ki akarom elvezni, muszaj elobb
jan. 15. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!