Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mindenkinek ajándékoztok...

Mindenkinek ajándékoztok karácsonykor?

Figyelt kérdés
5 gyerek van a családban + a sajátunk. Szülők, nagyszülők, testvérek, ha mindenkinek csak 2000 ftért veszek valamit, az is egy vagyon. Felvetettem, hogy csak a gyerekek kapjanak ajándékot, mert senkinek nem hiányzik a plusz kiadás. Tavaly is megbeszéltük ugyan, de végül is mindenki vett valamit, én meg tartottam magam a megbeszéltekhez és szarban maradtam... Kellemetlen, de nem tudok 30000 ft-ot elkölteni ajándékokra...
2012. nov. 20. 06:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na, itt a jó példa, hogyan rontják el az emberek ezt a gyönyörű ünnepet. :(

Örülök, hogy nálunk nincs ez! Mi tényleg nem ajándékozunk már, csakis 3-4 embernek: a legközelebbieknek! Nekik viszont tényleg nagy szeretettel, azt nem bírnám ki, hogy ennyit se kelljen készülnöm. :D

De senki másnak, SOHA.

2012. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A mi családunkban karácsonykor nem szokás az ajándékozás. Nem anyagiak miatt. Így szoktuk meg az én családomban és a feleségem családja is. Mikulásra kapnak a gyerekek, keresztgyerekek.
2012. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nálunk fontos az ajándékozás,én már nyár óta gyűjtök karácsonyra..lehet betegesen hangzik,de nekem fontos ez. összegyűlt 60 ezer ft ebből fogok 8 embernek ajándékozni.

Szerintem szar hogy sok embernek pl november-decemberbe jut eszébe csak hogy ilyenkor mennyi kiadásra kell számítani.

2012. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Tudod kedves utolsó, szerintem is szar, hogy nov.ben, dec.-ben kezdek el gondolkodni az ajándékokon, sajnos az ezt megelőző hónapokra is jut agyalnivaló, akkor is be kell osztanom a pénzt a családnak. Örülj neki, hogy nálad nem így van!
2012. nov. 20. 16:04
 15/15 anonim ***** válasza:

A családunk eléggé szétszéledt, így csak egy része van egy helyen, de a kapcsolatot mindig tartjuk.

Mindenki kap ajándékot (anya, apa, tesó, sógor, unokahugi, keresztgyerek, unokatesóm és családja, nagynéném, nagybátyám - akik ott élnek) De nem verjük magunkat költségekbe. Van, hogy egy kis csomagot állítunk össze (kávé, bonbon, pezsgő/bor), inkább a gyerekek kapnak nagyobb összegben, mert egy kis doboz legó is 4000 Ft-nál kezdődik.


Szóval nem az ajándék értéke a fontos.

Sokszor kapunk a szülőktől hasznos dolgokat, amit amúgy is megvennénk, vagy ruhát. Fölösleges csetreszeket nem vásárolunk.

Én még a barátnőimet és egy-két nénit szoktam megajándékozni, de nekik többnyire kézzel készítettet adok. (Tavaly angyalkás fémdobozban kaptak néhány szaloncukrot és mézeskalácsot. Csak a dobozt kellett megvenni, de 3 db volt valami 2000 FT. Szóval az 3 személy ajándéka)


Volt időszak, amikor nem volt pénzem ajándékra, akkor magam készítettem (Receptes könyv borítóval, egyedi pohár, sál, fénykép képkerettel, karácsonyfadísz stb.)


De való igaz, hogy nem szabad az utolsó pillanatokra hagyni, mert akkor az ember többet is költ, meg olyan dolgokat is megvesz, amit egyáltalán nem akart, s nem is hasznos.


Gyerekeknek lehetne még kézzel készült rongybabát készíteni, vagy bábot, társasjátékot.

Felnőtteknek:

Fűszertartót bébiételes vagy kávés üvegekből üvegfestékkel, hímzett konyharuha, egyedi táska maradék anyagokból vagy hordhatatlan farmernadrág szárából, befőttes üvegből fakanál tartó (szintén üvegfestékkel díszítve)


Érdemes az akciókat is figyelni!

2012. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!