Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy lehet valakit lebeszélni...

Hogy lehet valakit lebeszélni a karácsonyi ajándékvásárlásról?

Figyelt kérdés
Anyámról van szó. Ő minden évben vesz ajándékot a család minden tagjának, holott tudja hogy nem igényeljük. A többi felnőtt családtag nem vesz egymásnak semmit, csak a gyerekeknek, szóval ő lóg ki a sorból egyedül és kicsit hülyén érzem magam hogy nem utasíthatom vissza az ajándékát, mert akkor kitörne a balhé. Van valaki hasonló helyzetben?
2012. dec. 15. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. Engem sem lehet. A karácsony részét képezi szeretteim megajándékozása és az előtte való gondos agyalás az ajándékokon, a becsomagolásuk, a fa alá becsúsztatásuk... Nekem ez az ünnep része.
2012. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elsönek igaza van.

Ajándékozni jó.

Anyámék is mindegyönknek ajándékoznak mindig, pedig én állok anyagilag jobban. Tavaly jött egy alkalom hogy egy igen drága ajándékkal lephettem meg öket. ès mikor oda adtam (készültem rá nagyon) vissza utasították, és teljesen kiakadtak hogy én hogy vehetek nekik egy ilyen drága ajándékot. én teljesen letörtem annyira rosszul esett, és a mai napig nem értem miért kellett ebböl akkora harci höt csinálni. férjemmel az össz bevételünk 5x-e a szüleiménél.

2012. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. Örülj, hogy van még anyád, aki ajándékozhat.
2012. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. Valószínűleg neki ez a karácsony része - mint nekem is. Nem költök százezreket, de igenis mindenkinek készítek kis csomagot, díszítem, teszek hozzá mézeskalácsot... Azért, mert nekem ez a készülődés része. Kicsit "önző" okból is teszem: enélkül semmilyen lenne a karácsonyom. Pont, mint ahogy díszítek, tervezem, a sütiket, stb.
2012. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem mindenhol szokás az ajándékozás karácsonykor a világon. Meg attól nem fogom jobban érezni magam, hogy kapok valamit muszájból, amire talán semmi szükségem. Én is szeretek adni, de nem azért mert elő van írva, hogy karácsonykor meg kell lepni valamivel a szeretteinket. Szerintem maga a hangulat, a békesség sokkal fontosabb. Miért olyan nehéz elképzelni, hogy vannak emberek akiknek karácsonykor nem fontos az ajándék? Ettől ők már érzéketlenek meg bunkók? Nem hinném.
2012. dec. 15. 22:29
 6/14 anonim ***** válasza:

De nem érted: ő akar adni neked! Nincs előírva, hanem ő akar!!!!

NEKI hozzátartozik a karácsonyhoz az ajándékozás, mint még több millió embernek a Földön.

Ha neked nem, akkor te ne ajándékozz, de ne vedd el tőle ezt az örömöt.


Amúgy meg nem értem, minek csinálod itt a hisztit, és gyártod az ál-problémát. Szerintem mindenki örülne, ha ez lenne a legnagyobb baja.

Vagy ennyire unatkozol?

2012. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Miért olyan nehéz elképzelni, hogy vannak emberek akiknek karácsonykor nem fontos az ajándék? Ettől ők már érzéketlenek meg bunkók? Nem hinném."


--> ilyet meg senki nem mondott, nem tudom, hol álmodtad...

2012. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg nem értem, minek csinálod itt a hisztit, és gyártod az ál-problémát. Szerintem mindenki örülne, ha ez lenne a legnagyobb baja.

Vagy ennyire unatkozol?"


Neked álprobléma, nekem nem. Örülj, hogy nem te vagy ilyen helyzetben! Köszönöm az empátiád és lekezelésed. Persze, unatkozom, nincs is jobb szórakozásom.

2012. dec. 15. 23:00
 9/14 A kérdező kommentje:

Amit még nem értek: ha nem utalok semmire, hogy mi esne jól nekem, és nem lát rajtam sosem kimondott örömöt az ajándékai átadásakor (nem tudok olyan jól színlelni), akkor mi hajtja?

Nem az lenne a szeretet lényege, hogy alkalmazkodni is próbálunk a másik elvárásaihoz? Hogy nem teszünk olyat, amit a másik nem akar? Kissé terhesnek érzem már ezt, az a tipikus megfojtós szeretet.

2012. dec. 15. 23:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Te szegény, milyen szomorú sors a tiéd. Tényleg felháborító, hogy anyukád karácsonyi ajándékot akar adni neked. Hívd ki a terrorelhárítókat, hogy beszéljenek a fejével.
2012. dec. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!