Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Anyukamtol kaptam egy ajandeko...

Anyukamtol kaptam egy ajandekot karacsonyra, volt mar egy pont olyanom igy megmondtam h nem kell. Mondta h adjam vissza, odaadja valakinek en visszadobtam es igy nagyon megbantottam hisz szeretetbol adta. Beszelni nem akar velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2015. dec. 24. 21:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az első szintjén túl vagy, a beismerésen.

A második szinten vagy a megbánáson.

A kiengesztelés szintje mindkettőtöknek megkönnyebbülést fog hozni, de anyud ennek ellent fog állni, mert belül még nem tudta helyre rakni. Egy kis időt kell neki hagyni. De időközönként Neked meg kell próbálni, hátha egyszer sikerül. Addig a háztartásban való segédkezés valóban jól jöhet.


Az embereknek amúgy jó lenne megérteni karácsonyra, hogy nem az a fontos, milyen ajándékot veszünk és mennyi pénzt költünk a másikra. Az a fontos, hogy milyen minőségi időt töltötök együtt. Az, hogy mennyiszer megy egy szülő a gyereke meccsére, iskolai előadására, mennek-e kirándulnak együtt, tudnak-e közös programokat szervezni. Ezek maradnak meg emléknek a cselekedetek, illetve ezekre utaló ajándékok. Nem fog senki sem emlékezni 10-20-30 év múlva, milyen telefont kapott, vagy hány gigás volt a zenelejátszója. Arra fog emlékezni, hogy összeveszett a szüleivel, de kibékültek. Arra fog emlékezni, hogy elmentek úszni nyáron a strandra. Arra fog emlékezni, hogy lehetett egymásra számítani, amikor szükség volt a másikra.

2015. dec. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek.:) sikerult kibekulnom anyummal es megbeszeltem vele mindent. Probalok megvaltozni. Bizonyara nagyot csalodott bennem de igyekszem jovatenni.
2015. dec. 25. 23:10
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

Azért ne szóljuk már le őt úgy, mint ha valami velejéig romlott gonosztevő lenne!

Igen, hülyeséget csinált, és megbántotta azt, aki - vélhetően - a világon a legjobban szereti őt.

A kérdező nem akart senkit megbántani, pusztán túl gyakorlatias szempontokat nézett csak, és nem vette észre a mögöttes értéket. Ez egy nagyon szerencsétlen eset volt, tipikusan egy olyan, ahol akarata ellenére okozott nagy fájdalmat. Bár azért szerintem az édesanyától sem volt a legmegfelelőbb reakció, hogy visszakérte.

De ő is megbékült, gondolom, megbeszélték, és megértették egymást, így végül minden jól végződött.

A tanulság pedig: soha ne csak magát a tárgyat nézzük egy ajándékban. És ne mondjunk ki semmit, ameddig át nem gondoltuk, hogy az a másiknak hogy fog esni.

2015. dec. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
koszonom szepen:)
2015. dec. 26. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!