Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mivel szoktatok készülni...

Ti mivel szoktatok készülni karácsonyra, hogy még hangulatosabb legyen az ünnep?

Figyelt kérdés
Nemcsak kajára, hanem bármi másra is kíváncsi vagyok, pl. díszítések. Konkrét ötleteket várok. Ja és már nagyon várom a karácsonyt! Ha kaját írsz, receptet és részletes leírást írj, köszi!

2017. aug. 25. 04:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%
karácsonyra mindíg kifazonírozom a fanszörzetem.
2017. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk Mennyből az angyalt és Fel nagy örömrét énekelek sütisütés közben. :)
2017. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább a díszítéssel. Imádok dekorálni!

Szeretem a díszeket, engem nagyon hangulatba hoz. Főleg ha pl. narancskarikákat megszárítok.. illőolajokat párologtatok. Fenyőillat..

Sok karácsonyi zenét is hallgatok, feelinges.


Adventi koszorú az asztalon, akár saját készítésű fenyőágakkal. Nálunk az étkező asztalon is van koszorú és a nappaliban is.

Az ablakban is mindig van dísz. Világító általában. Van jó pár, váltogatni szoktuk. Illetve narancs és almakarikák felfűzve.

Udvarunkban szokott lenni egy világító szarvas, valamint fényfüzér a ház oldalán. Hátul egy fenyőfára szoktunk rakni égősort. Lehet soknak hangzik, de nem az, mivel távol vannak a fények egymástól, mégis hangulatos.

Ezen kívül különböző díszek, gömbök, boák felaggatva a házban itt-ott.


Kaja nálunk az örök klasszikus: halászlé, mákos guba, bejgli, mézeskalács és linzer/hókifli. Ezek mindig vannak. Szoktunk új recepteket is kipróbálni, de az mindig más.

2017. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#13-szép amiket írtál, kicsit irigyellek.én sajnos egyedül élek,még hawerjaim sincsenek, cukros vagyok,a finomságokat is kerülnöm kell.-bár soha ne lenne karácsony.
2017. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik,hogy December elején elkezdünk gondolkodni a Karácsonyi menün.


December 23.-án elkezdjük a mézeskalácsot sütni,és kidíszíteni a házat.


December 24.-én felkelünk,felvesszük a karásonyi ruhánkat,és ,,feldíszítjük a fenyőnket :)

Aztán megebédelünk,és elkezdjük a többi finomságot sütni.

(Sütemények,főételek)

Ha ezzel végzünk,akkor beszélgetünk,játszunk, zenét hallgatunk...És várjuk a vendégeket.


December 24,19:00 Vacsora


20:00: ajándékozás.


Utána pedig beszélgetünk.


Másnap pedig(25.-e)a mamámhoz,és a papámhoz megyünk.


December 26,a számomra legmeghittebb nap:

Amikor az egész család összegyűlik a házunkba.Mama papa,anya,tesó,rokonok... :)


De ez előtt,mikor felkelek,akkor viszek egy kis ajándékot a közelben lakó hajléktalan bácsinak.

2017. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!