Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor dolgoznátok inkább? Dec...

Mikor dolgoznátok inkább? Dec 24 vagy Dec 31?

Figyelt kérdés
Választani kell a munkahelyen egyet és akkor a másik szabadnap.

2018. nov. 29. 21:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Idén 31-én dolgozom (meg elsején reggel), nálunk a család nagyon ragaszkodik a 24-hez. De jövőre nem fogom megúszni szerintem. :)
2018. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
31-én dolgoznék inkább. Bulizgatni úgyis este megy az ember, ha megy, de a karácsonyból nem adnék oda egy teljes napot.
2018. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

31-ét választanám, mert idén úgy alakult, hogy nem megyünk semmi programra. De munka után simán el lehet még menni bulizni.

Viszont 24-én nálunk délután van a karácsonyozás. Meg egyébként is jó otthon készülődni egész nap.

De az is számít, hogy egyedül vagy-e kint vagy családdal. Vagy hogy van-e bármilyen programod erre a két napra, vagy egyébként is csak otthon lennél.

Ha egyedül leszel otthon, akkor 31-én dolgoznék, akkor a buliktól úgysem tudsz nyugodtan pihenni otthon.

2018. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkább 31.

Amúgy úgy tudom, hogy a briteknél nincs igazán Szenteste 24-én, mint nálunk, így ott nem dolgozzák le.

2018. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkább 31-én mert úgy is csak késő esti órákban válik érdekesség nekem az a nap.

Egyébként idén 24-én még kell dolgozzak, de mivel nyitás előtt kezdek hajnali fél 5 kor mert egyrészt itt lakom a munkahelyemtől 2 percnyire, másrészt nyitásig ki kell sütni rengeteg pékárút meg hagy ne soroljam mit, és a beosztás szerint csak kettőnket tudnak betenni arra a 2 órára, mert sokaknak akik jönnek aznap problémás a bejárás.

De a lényeg hogy a főnököm megígérte hogy ha azt a napot túl éljük legkésőbb fél 1 ig, de lehet már délbe hazamehetünk így cserébe a két ünnep közt nem kell bemennünk egyáltalán, és a január 2-át megkapjuk pihenőnapnak.

Nekem azért gáz a 24 mert van családom, de már 1 hónapja tudunk erről a dologról, és jól átbeszéltük itthon a tervet, és azért egyeztem ebbe bele, mert így az ünnepek alatt eltudunk menni programokra. Mert ha ezt így nem bírtam volna vállalni akkor az ünnepek alatt be kellett volna mennem. Belegondolva ebbe inkább megyek 24-én délig, ráadásul piszok hamar otthon vagyok, így azt mondom ez még járható út.

2018. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
31
2018. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
31
2018. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én is inkább a 31-et, a 24 maradjon meg egészben.
2018. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés hogy 31-én... :D
2018. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy 31, mivel aznap csak az a lényeg, hogy éjfélkor koccintsunk, Addigra meg úgyis hazaérek. De 24-én fát díszítünk, ajándékot csomagolunk, ünnepi vacsorát készítünk, amihez kell az egész nap.

Amúgy én Angliában élek, és tavaly meg tavalyelőtt úgy oldottam meg, hogy bevállaltam a 26-át, így 24-25 tudtunk karácsonyozni, nekem a karácsony másnapja már nem fontos, 25-én meg szerencsére minden zárva volt, az bank holiday.

Idén még nem tudom hogy lesz, mert most új munkahelyem van, de én 24-én nem szívesen dolgoznék.

2018. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!