Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért tartja a karácsonyt aki...

Miért tartja a karácsonyt aki nem vallásos?

Figyelt kérdés
Én nem tartom, mert nekem semmit nem jelent, de ezt a legtöbben furcsának tartják.
2018. dec. 25. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
pont azért mert van egy ilyen társadalmi nyomás
2018. dec. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Talán, mert a karácsony a család, a szeretet ünnepe is.
2018. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Mert igen sok embernek ez NEM vallási ünnep (ahogy eredetileg nem is az, ezt csak utána húzták rá), hanem a családról meg a szeretetröl meg a közösen töltött idöröl szól.
2018. dec. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Hát eredetileg sem a család meg a szeretet ünnepe volt, hanem pont vallási, csak a pogány vallásoké. Mithrász ünnep meg téli napforduló. Szóval inkább azt kéne kérdezni, miért tart pogány szokásokat az, aki keresztény? (Például az örökzöldek állítása.)
2018. dec. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Valláson kívüli okokból. Nem nyilvánvaló?
2018. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
0%
én sem tartom, de nem azért mert olyan buta vagyok hogy még mindig azt hiszem hogy a jézuska született ekkor. pici értelemmel már utána tudnál nézni hogy eredetileg pogány ünnep volt. na nem mintha engem is érdekelne, szerintem ugyanolyan nagy baromság egy kitalált mesehős szülinapját ünnepelni, mint azt hogy épp hogyan áll a Nap. de az emberek általában ostobák és ha azt mondja a többség, hogy ezt ÍGY KELL, akkor ők bizony így fogják csinálni. tudod, mint mikor a birkacsorda halad előre egymás után, és szagolják egymás sgét.
2018. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Sokkal furcsább, hogy erről miért írsz ki kérdést. Nem tartod - a te dolgod. De miért kell ezt világgá kürtölni egy ilyen álkérdés formájában?
2018. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mert ilyenkor terülj terülj asztalka van!
2018. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért tartom, mert tetszik ez az ünnep. Szerintem nagyon jó a koncepciója, nem szükséges ehhez elhinni az ünnep mögötti mitológiát.
2018. dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Keress rá, Jézus nem karácsonykor született. Semmi köze hozzá, pogány Római Birodalomban, a Nap imádásának szentelt ünnep volt ekkor, amire rá húzta az egyház valamilyen oknál fogva krisztus születését. Kutatásokkal bizonyították, hogy tavasszal vagy kora nyáron, max szeptemberbe született (tanulmány függő), de bibliai utalások is vannak rá, hogy semmi képpen se télen születhetett.

Itt szögezném le, lepontozni lehet, de előtte nézzetek utána.

Annyi köze van Jézusnak a karácsonyhoz, mint alkoholistának a vízhez.


Ilyen szempontób én a karácsonyt nagyon nem nevezném keresztény ünnepnek. Semmi köze a kereszténységhez. Pogány ünnep folyt ezen a napon a jó Isten tudja meddig... Attól, hogy az egyház ezt a napot jölte ki rá, attól még semmi köze nem lesz hozzá.


A karácsony a szeretet ünnepe. Egy nap mikor félre lehet rakni az ellentéteket. Egy nap mikor együtt van a család, mikor 1 percre is legalább gondolunk a másikra. Ezt mért ne tarthatná akár egy ateista is, annak fényében, hogy nem hisz Istenben, de a szeretetben igen?? Lényegtelen ki mit tart, ki miben hisz. Ezt az egy napot tartsuk meg a családnak és a szeretetnek.


Ki hogyan ünnepel, ki mit csinál az a saját dolga és ezt tiszteletben kell tartani.

2018. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!