Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Tényleg akkora gond, ha nem...

Tényleg akkora gond, ha nem akarom, hogy a gyerekem óvodába menjen ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy a gyerekem oviba menjen aznap, amikor jön hozzájuk a Mikulás, mert egyértelmű, hogy a Mikulás csak egy kitalált lény, és nem szeretném, ha olyan hazugságokkal ámítanák a gyereket, hogy létezik, és hogyha rossz kisgyerek volt, akkor csak virgácsot kap ajándékba. Mi karácsonykor itthon egymásnak szoktunk ajándékot adni, szóba sem hozzuk a Mikulást. Ha már nem tehetek semmit annak érdekében, hogy ne menjen a Mikulást eljátszó személy az óvodába, így a gyereket nem engedném be aznap. Erre több ismerősöm is felháborodott, és hülyének nevezett, amikor ezt elmondtam. Szerintem meg később úgyis rájönne a gyerek, hogy a Mikulás igazából nem létezik. Most nem mindegy, hogy hazudok neki erről vagy sem? Viszont azt nem szeretném, hogy ezzel más gyerek örömét is elrontsa.

2021. okt. 9. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
86%

a gyerekek szeretik a meséket, és szükségük is van rá

attól, hogy elhinné, hogy van Mikulás miért sérülne szerinted?

2021. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
89%
Azt csinálsz, amit akarsz, de szerintem minden gyereknek öröm (volt) hinni a Mikulásban, nekem is. És nem, nem lettem lelki beteg, amikor rájöttem, hogy nincs. Alsóban is annyira élveztük a várakozást, meg aztán az ajándékosztást, de ha te meg akarod ettől fosztani a gyereked, az a te dolgod. Viszont ez a szép a gyerekkorban, hogy ártatlanul hisznek ezekben, és tele vannak fantáziával, én ezt 16 éves "gyerekként" hiányolom. Szerintem ki kéne élveznie, míg kicsi, és tud ezeknek örülni.
2021. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
82%
Szegény, szegény, szegény gyereked. 😢😢😢
2021. okt. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy egyeseknek ilyen fontos egy vacak Mikulás. Van, aki alig kap valamit karácsonyra, sőt, szinte semmit, mégis túléli az ünnepet. Persze, lelki sérült nem lesz a gyerekem, de minek éljen hazugságban, ha egyszer úgy is rájön, hogy a Mikulás nem létezik? Ha nem a fantáziáját, akkor utána a hitét fogja elveszíteni a dolgokban. Vagy nektek csak erről szól a karácsony? Mint mondtam, kap ajándékot és meséket is hallhat, szóval ezt a részét engedjétek el. Sehol nem írtam az ellenkezőjét. Azt sem, hogy a karácsony felesleges, de minek ehhez egy szakállas, kövér embert dicsőíteni?
2021. okt. 9. 23:37
 15/65 anonim ***** válasza:
89%

Tégy saját belátásod szerint, de szerintem ettől szép a valódi gyerekkor, hogy tud hinni a mesékben és hogy a képzelete szárnyal. Ráér még a komoly dolgokkal foglalkozni, ha középsulis, de minimum felsős lesz. Akkor már úgyis tanulnia, majd utána dolgoznia kell. Én igazán soha nem hittem szívemből sem a Mikulásban (jó, tudtam, hogy Lappföldön él, de nem hittem, hogy eljönne mindenkihez a szánján), sem a Jézuskában (vallásos mindig voltam, de feltettem magamnak a kérdést, hogyha az Istenke olyan jóságos és mindenkit egyenlően szeret, akkor miért történhet meg, hogy a Jézuska nem hoz a szegény kisgyerekeknek is sok szép ajándékot), sem pedig a nyusziban, de szerettem a meséket hallgatni, de sok gyerek hitt is benne, ami nagyon csodás volt. A gyermekded hiszékenységben és színességben mindenkinek csak egyszer lehet része. NE vond meg ezt tőle, szerintem! Ha valakit nagyon rosszul érintett, amikor a valósággal szembesült, azt megértem, de fontos belegondolni abba, hogy a gyerekkor, igazából egy "felkészülés", mind fizikailag, mind lelkileg, mind szellemileg az utána következő felnőtté válásra (serdülő- és ifjúkorra), illetve a felnőttségre, amikor még szabad és színes fantáziájú az ember és a jövőben bizony még sok csalódás fogja érni. Szerintem ez nem hazugság, ahogy a mesék sem hazugságok.


"A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás." Albert Einstein

2021. okt. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
82%

Es mennyivel lesz jobb neki, hogy masnap bemegy az oviba es az osszes gyerek azon lelkendezik, hogy miket kapott a Mikulastol, es itt volt a Mikulas, es enekeltek neki, es milyen jo buli volt. A te szerencsetlen gyereked meg ugy fogja erezni, hogy kimaradt valamibol, amiben mindenki reszesult, amiben mindenki reszt vehetett, amiben mindenki kapott valamit - de o az idiota anyja miatt kimaradt.

Egy kicsit sem lesz keseru az elete melletted, mert jon a karacsony is, megy a husvet, meg a gyereknap.

Remelem, az anyaknapjarol is ki fogod huzni a szerencsetlen gyerekedet, mert te nem erdemled meg az anyaknapi koszontest, mert te nem anya vagy, csak egy szulogep, nulla pszichologiai es emocionalis erzekkel.

Egyetertek a #13-as valaszoloval, szegeny, szegeny gyereked.

2021. okt. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
88%

Mennyivel lesz jobb, ha a többi szülő neked esik, mert a gyereked elmondta az övének, hogy nincs Mikulás?

Ha az oviban elmesélik, hogy ki mit kapott Mikulásra, és megkérdezi, hogy ő miért nem kapott semmit, mit fogsz neki mondani?

Egyik-másik üzlet már most tele van Mikulás csomagokkal.

Senki nem dicsőiti a Mikulást. Hagyomány, ami része a gyerekkornak.

Ahogy a húsvéti nyúl, a Jézuska, stb.

2021. okt. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:

"Senki nem dicsőiti a Mikulást. Hagyomány, ami része a gyerekkornak."

Senki nem... Annak ellenére, hogy itt senki nem ért velem egyet. Arra persze senki nem tud válaszolni, hogy mi értelme van a Mikulásra fogni az ajándékozást. Hagyomány... És az emberek megkérdőjelezés nélkül, vakon követik a hagyományokat, legyen az akármilyen baromság? Az én időben például egyáltalán nem volt húsvéti nyúl, nem kaptunk ajándékot. Tojást festettünk, amit odaadtunk a locsolóknak és ennyi. Nem volt se cukorka, se csokinyuszi, mégsem halt bele senki. Most meg épphogy nem követelik ezt a gyerekek. Értem, szép és jó, a gyerek fantáziáját fejleszti (mintha ezen múlna bármi is), de azonkívül mi értelme ezeknek a dolgoknak? Nem az az ünnepek lényege, hogy a család együtt van és együtt is készülnek az ünnepre?

2021. okt. 10. 00:32
 19/65 anonim ***** válasza:
84%
Jó, értjük, hogy Jehovás vagy. Nem kell ragozni.
2021. okt. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
88%

Az én időmben sem volt húsvéti nyúl, de unokahúgom öröméért settenkedtem hajnalban a kertben, hogy ha felébred, legyen mit keresnie.


De ha zavarnak a hagyományok, miért tartjátok a karácsonyt? Írja valahol a Biblia, hogy ajándékot kell venni egymásnak? Minél drágábbat?

2021. okt. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!