Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Tényleg akkora gond, ha nem...

Tényleg akkora gond, ha nem akarom, hogy a gyerekem óvodába menjen ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy a gyerekem oviba menjen aznap, amikor jön hozzájuk a Mikulás, mert egyértelmű, hogy a Mikulás csak egy kitalált lény, és nem szeretném, ha olyan hazugságokkal ámítanák a gyereket, hogy létezik, és hogyha rossz kisgyerek volt, akkor csak virgácsot kap ajándékba. Mi karácsonykor itthon egymásnak szoktunk ajándékot adni, szóba sem hozzuk a Mikulást. Ha már nem tehetek semmit annak érdekében, hogy ne menjen a Mikulást eljátszó személy az óvodába, így a gyereket nem engedném be aznap. Erre több ismerősöm is felháborodott, és hülyének nevezett, amikor ezt elmondtam. Szerintem meg később úgyis rájönne a gyerek, hogy a Mikulás igazából nem létezik. Most nem mindegy, hogy hazudok neki erről vagy sem? Viszont azt nem szeretném, hogy ezzel más gyerek örömét is elrontsa.

2021. okt. 9. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
80%

Miért más? Ez is hazugság meg az is... Miért terelnéd a témát? Ebben nem akarsz őszinte lenni?

...ugye milyen hülyeség? Kb mint a te elméleted.


Kicsit úgy hangzik, hogy neked úgy volt ahogy, neki se legyen jobb most. Szégyelld magad.

2021. okt. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
87%
Kezdem azt hinni, hogy troll vagy. Legalábbis, ha hajnali kettőkor, szombatról vasárnapra virradóan, most már nem tudom hány órája folyamatosan válaszolsz.
2021. okt. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:

XD

Szerintetek melyik anyuka érne rá erre éjszaka egy óvodás kisgyerek mellett?


A kérdés annak kapcsán merült fel bennem, hogy ha egyesek azért vergődnek, hogy ne legyenek drag queenek az óvodában, akkor én miért egyezzek bele abba, hogy egy személy hazugságra épített indokkal ajándékokat osztogasson a gyerekeknek. Viszont ha ezzel indítóm a kérdésem, akkor mindenkinek egyből leesett volna, hogy ez kamu, és a kérdés csak egy újabb lmbt témájú provokáció. De belegondolva azért a kettős mérce megvan szerintem. Érdekes az, hogy arra a kérdésemre nem kaptam konkrét választ, hogy mi az ünnepek lényege, vagy legalábbis mi az elsődleges céljuk. Hogy együtt legyen a család, vagy a "Mikulás", aki az ajándékokat hozza?

2021. okt. 10. 02:15
 34/65 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen a család a lényeg, karácsonykor és mikuláskor is. De miért beszélsz úgy, mintha mikuláskor mindenki laptopot meg telefont kapna? Egy nyamvadt mikuláscsomag nem egy nagy dolog. Igen, a gyerek rájön egy idő után hogy nem létezik a Mikulás, de komolyan, ez befolyásol bármit? Attól még ugyanolyan ember lesz mint bárki más. Ne fosztsd meg a gyerekkori élményeitől, emlékeitől :/
2021. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
86%

Úristen. Ezzel az anyukával sok gondhja lesz majd a tanároknak és a szülői munkaközössegnek. Csak azért mondom, mert nálunk is van egy ilyen felfogású szülő, hetedikesek a gyerekeink, vért izzadunk ezzel az anyukával.


Ne vidd oviba. De ne akarj senkit meggyőzni arról, hogy jót teszel szegény gyerekkel. Ti dolgotok.

2021. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:

34. Nem az ajándék a lényeg, de én ezt már unom hangsúlyozni századjára is.


35. Én senkit sem akarok meggyőzni semmiről, ahogy más gyereknek sem akarom tönkretenni ezt a napot. Ennek a gyereknek pedig semmi baja nem lenne, ha aznap nem vinném oviba, mert még kicsi. Tulajdonképpen bármi mással tudnám kompenzálni ezt, pl. hogy úgy töltjük el az egész napot, ahogy ő akarja.

2021. okt. 10. 11:54
 37/65 anonim ***** válasza:
70%

De, qrvára tönkre fogod tenni más gyerek napját, csodáját, mert a te baromi okos kölköd fogja majd őket “felvilágosítani”, hogy milyen buták, ez hazugság, hogy hihetnek benne. Na ez az, amihez az égvilágon SEMMI jogod. Más gyerekek hitét tönkrevágni. Neked is fog esni jó pár szülő és teljesen jogosan. Ennek amúgy simán megihatja majd a gyereked a levét, mert a többiek kiközösíthetik majd, senkinek se lesz kedve vele barátkozni. De hát legalább az van, amit te akartál.

Egyébként meg a te kettős mércéd és hányadékul képmutató hozzáállásod az, ami gusztustalan. Persze, Mikulás ne legyen, elvégre te szent ivadékod sokkal különb a többieknél, hogy ilyenekben higgyen, de a mese az bezzeg kell, jótündérben, hercegnőkben, királyfikban, szuperhősökben, beszélő állatokban (Micimackó), sárkányokban (Süsü pl) stb-kben nyugodtan hihet. Persze, mert ezzel le lehet kötni, addig is te pihizhetsz, mi?


Mellesleg mi a franc köze van MAGYARORSZÁGON a Mikulásnak a karácsonyhoz? Amerikában hozza ő az ajándékokat, nem nálunk.

2021. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
83%

#36.

Ebben a korban a gyerekek mindenért cikizik egymást. Ha rövidnadrág van rajta azért, ha hosszú azért, ha ha új a cipője azért, ha régi azért, ha szemüveges azért, ha nem az azért, ha nem szeret játszani azért, ha túlzottan játékos azért stb.


Szerinted nem cinkelnék utána ezzel? Vagy ha nem is cinkelnék, akkor szerinted nem érezné magát kirekesztettnek, mert ő nem részesülhetett ebben, amikor a többiek lelkendezve magyarázzák, hogy ki mit kapott a Mikulástól és hogy milyen vicces dolgokat csináltak?


Eleve nem értem, hogy miért lenne ellentmondásos, az ünnep vallási, családi, meghitt és egyéb töltete, azzal, hogy ezzel a szép hagyománnyal is megfűszerezzük? Emlékszem, hogy milyen szépek voltak a régi ünnepek, amikor a családdal együtt vártuk együtt vártuk karácsonykor a Jézuskát és az Angyalt, Mikuláskor a Mikulást, húsvétkor pedig a nyuszit... Nagyon meghitt és családias volt.

2021. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
85%
Néha még most is azt mondjuk, hogy jön a Jézuska és az Angyal, pedig nem hittem benne soha igazán, most meg már ki is nőttem, nem kicsit. :-D
2021. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
83%
Egy gyerek addig legyen gyerek amedddig lehet. Miért ellenzed ennyire a dolgot? És ha nem létezik a mikulás, akkor mi van? Gyerek, had higyje hogy létezik, majd úgyis kinövi. Én 8-9 évesen tudtam meg hogy nem létezik, sírtam egy sort, és kész, nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Annyi rossz, nem várt dolog fog még történni vele, hagyd hogy kiélje a gyerekkorát amíg lehet.
2021. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!