Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Tényleg akkora gond, ha nem...

Tényleg akkora gond, ha nem akarom, hogy a gyerekem óvodába menjen ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy a gyerekem oviba menjen aznap, amikor jön hozzájuk a Mikulás, mert egyértelmű, hogy a Mikulás csak egy kitalált lény, és nem szeretném, ha olyan hazugságokkal ámítanák a gyereket, hogy létezik, és hogyha rossz kisgyerek volt, akkor csak virgácsot kap ajándékba. Mi karácsonykor itthon egymásnak szoktunk ajándékot adni, szóba sem hozzuk a Mikulást. Ha már nem tehetek semmit annak érdekében, hogy ne menjen a Mikulást eljátszó személy az óvodába, így a gyereket nem engedném be aznap. Erre több ismerősöm is felháborodott, és hülyének nevezett, amikor ezt elmondtam. Szerintem meg később úgyis rájönne a gyerek, hogy a Mikulás igazából nem létezik. Most nem mindegy, hogy hazudok neki erről vagy sem? Viszont azt nem szeretném, hogy ezzel más gyerek örömét is elrontsa.

2021. okt. 9. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
19. Nem vagyok. Papíron katolikus vagyok, de sosem voltam az a nagy vallásos. A családom sem az.
2021. okt. 10. 01:04
 22/65 anonim ***** válasza:
89%

#18.

Az, hogy tartjuk a hagyományokat és hogy a gyerekektől nem vonjuk meg a mesevilágot, miért jelentené azt, hogy nem figyelünk oda az ünnep bensőséges tartalmára (itt például Szent Miklós püspök személyére, jó cselekedeteire, példamutató életére és az ehhez az ünnephez társult egyéb vonásokra)?


Mi értelme három, emberi intelligenciával rendelkező, beszélő, házban élő kismalacnak? Mi értelme egy disznósajtnak, ami megeszik egy egész falut? Mi értelme legszebb királylány és a daliás, minden ellenséges haderőt leverő herceg egymásra találásának?


Része a gyerekkornak ez... Ne akard még a komoly dolgokhoz éretlenül, gyerekként, komolynak, gyerektelennek nevelni!

2021. okt. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:
20. Nem a hagyományok zavarnak, hanem hogy hazugsággal tömik a gyerek fejét.
2021. okt. 10. 01:08
 24/65 anonim ***** válasza:
88%

#23.

Én meg mondom, hogy az összes mese hazugság, ha ilyen szemüveggel nézed. Ez is mese egyébként.

2021. okt. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:
22. Engedd már el a mesevilágot. Nem ez a kérdés lényege. Semmit nem fogok másképp csinálni karácsonykor, mint ahogy azt "szokás", csak nem a Mikulás miatt fogunk ünnepelni.
2021. okt. 10. 01:14
 26/65 anonim ***** válasza:
88%

#25.

DE MIÉRT AKAROD ETTŐL MEGFOSZTANI???? Nem mondtad még mindig el, hogy mi a különbség a többi mese és ezek között a mesék között...

2021. okt. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy hülyeség kérdező...


Nem is hallottam még ilyet.

Miért úgy fogod fel mint egy hazugságot?

A gyerek ezt másként éli meg, egy kis csodának. Örül a csokinak, várja a mikulást, jézuskàt, nyuszit...mi a baj ezzel?

Addig jó amíg hisz benne. Én gyerekként annyira izgultam ezek miatt, jó visszagondolni.

Hogy te miért akarod elvenni tőle ezt az élményt, meg nem értem.


Apropó... azt is elmeséled neki, hogy a gyereket nem a gólya hozza, hanem anyu meg apu összeteszi amilye van?

Na kb egyformán illúzióromboló egy gyereknek

2021. okt. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:
26. A mesék között nincs különbség. A mese és hazugság között van különbség. Különben én sem lettem semmitől megfosztva, hogy hozzánk nem járt a húsvéti nyuszi, és a fantáziámnak sincsen semmi baja.
2021. okt. 10. 01:40
 29/65 A kérdező kommentje:

"azt is elmeséled neki, hogy a gyereket nem a gólya hozza, hanem anyu meg apu összeteszi amilye van?"

Ezt meg most minek keverted ide? Ez teljesen más dolog. Ha nem kérdi, nem mesélek semmit, majd idővel rájön magától is, hogy mi a helyzet. Egy kisgyereknél meg amúgy is könnyű terelni a témát.

2021. okt. 10. 01:45
 30/65 anonim ***** válasza:
78%

Mi a fenéért lenne teljesen más, nyugodtan mond el neki azt is, hogy ő hogyan is lett. Elvégre nem szabad hazudni neki. Csúnya, mocskos, hazug szülők... Sok gyerek hisz a Micimackóban is. Mond meg neki azt is, hogy az sem létezik! Sőt, sok hisz az unikornisokban. Azt is mond el, hogy azok sem léteznek!


Feláll a szőr a hátamon az olyan szülőktől, akik meg akarják fosztani a gyerekkoruktól a gyereküket, pont úgy, mint akik nem képesek elfogadni, hogy létezik serdülő- és ifjúkor, a felnőttkor és a gyerekkor között.


Felnőttként persze, hogy nem hiszel ilyenekben, de egy ovis kisgyerekről beszélünk!

2021. okt. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!