Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Tényleg akkora gond, ha nem...

Tényleg akkora gond, ha nem akarom, hogy a gyerekem óvodába menjen ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy a gyerekem oviba menjen aznap, amikor jön hozzájuk a Mikulás, mert egyértelmű, hogy a Mikulás csak egy kitalált lény, és nem szeretném, ha olyan hazugságokkal ámítanák a gyereket, hogy létezik, és hogyha rossz kisgyerek volt, akkor csak virgácsot kap ajándékba. Mi karácsonykor itthon egymásnak szoktunk ajándékot adni, szóba sem hozzuk a Mikulást. Ha már nem tehetek semmit annak érdekében, hogy ne menjen a Mikulást eljátszó személy az óvodába, így a gyereket nem engedném be aznap. Erre több ismerősöm is felháborodott, és hülyének nevezett, amikor ezt elmondtam. Szerintem meg később úgyis rájönne a gyerek, hogy a Mikulás igazából nem létezik. Most nem mindegy, hogy hazudok neki erről vagy sem? Viszont azt nem szeretném, hogy ezzel más gyerek örömét is elrontsa.

2021. okt. 9. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy vagyok a kérdéssel, hogy alapvetően más gyerek is van, hogy lebetegszik pont a télapóra stb, de szerintem ez a télapósdi pont nem egy kikerülhető dolog hosszútávon. Az iskolába például nem biztos, hogy megéri majd a 3db szülői igazolásból mindig egyet majd erre elhasználni, ráadásul saját példámból kiindulva 6-7 évesen is elkezdhet hinni olyan dolgokba amikről mindaddig a szülők váltig állították, hogy nem létezik.


Nekem jehova tanúi voltak a szüleim nagyszülői nyomásra, ebbe születtem bele aztán 6 éves koromban otthagyták a vallást. Addig nem volt se télapó, se karácsony se semmilyen ünnep, abszolút sulykolva volt, hogy ezek a dolgok nem léteznek, bűn stb.

Aztán hirtelen egyszer csak lettek, és én 6 évesen ugyan úgy hittem benne elég sokáig, mintha mindig is az életem része lett volna. Jobban is becsülöm az ünnepeket mint akiknek ez természetes volt, tehát lehet, hogy pont az ellenkezőjét fogjátok vele elérni. Nem biztos, csak lehet.

Mivel hozzám előtte soha nem jött a télapó, imádom amikor már ki vannak pakolva a mikulásos holmik és a család összes gyerekének szoktam kis csomagot csinálni.

2021. okt. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
27%
Én nem szeretnék részt venni ebben a vitában. Kb.a kommentek felét olvastam, csak egy kérdésem lenne azokhoz a szülőkhöz, akik habzó szájjal rohannának az óvodavezetőhöz, ha egy ilyen "felvilágosult" gyerek elmondaná az ő gyerekeiknek, hogy Mikulás nem létezik. Ti ezt úgy képzelitek, hogy minden gyerek egy azon napon világosodik meg? Vagy, ha Pistike még hisz a Mikulásban, a másik 20 gyerek meg már nem akkor nekik kötelező alkalmazkodni a ti Pistikétekhez, különben egyesével külditek bitófára a szülőket??? Rossz hírem van. Vannak gyerekek, akik már 5 évesen tudják az "igazságot", van aki meg még 9 évesen is hisz a Mikulásban. Egyszer a ti gyereketek is megtudja a nagy titkot. Valószínűleg pont egy másik gyerektől. Ha lehet, azért hagyjátok életben őt és a szüleit is😉
2021. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
29%

Hát én is idiótán éreztem magam, hogy kicsinek hittem mikulás és társaiban, főleg mikor rájöttem, hogy nem létezik egyik sem.

Köszönöm szépen a fantázia világom ettől függetlenül rendben van, de én sem szeretném ezt bekamuzni a fiamnak, amúgy is képtelen vagyok hazudni(akkor is, ha ez csak mesébe csomagolt ártatlan kis történet)

2021. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
76%

Én féltem a Mikulástól az óvodában, és örültem, hogy otthon mindig reggelre pakolta tele a csizmát, így nem kellett találkozni vele.

Szerintem egy gyerek meg tudja érteni, ha elmagyarázod neki, hogy vannak, akik hisznek a Mikulasban, fogtündérben, apró manókban. Emlékszem, valamikor másodikos korokban volt egy összetűzésem egy osztálytársammal, mert elmondtam neki, mi otthon nem hiszünk az Istenkében (osztálytársam emlegette így).

2021. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 Pevor válasza:
72%
Jesszus.... Szegény gyerek! Van baj.... Reméljük, néha napján azért mesélsz neki! (Egy 3 gyermekes anya)
2021. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!