Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Tényleg akkora gond, ha nem...

Tényleg akkora gond, ha nem akarom, hogy a gyerekem óvodába menjen ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy a gyerekem oviba menjen aznap, amikor jön hozzájuk a Mikulás, mert egyértelmű, hogy a Mikulás csak egy kitalált lény, és nem szeretném, ha olyan hazugságokkal ámítanák a gyereket, hogy létezik, és hogyha rossz kisgyerek volt, akkor csak virgácsot kap ajándékba. Mi karácsonykor itthon egymásnak szoktunk ajándékot adni, szóba sem hozzuk a Mikulást. Ha már nem tehetek semmit annak érdekében, hogy ne menjen a Mikulást eljátszó személy az óvodába, így a gyereket nem engedném be aznap. Erre több ismerősöm is felháborodott, és hülyének nevezett, amikor ezt elmondtam. Szerintem meg később úgyis rájönne a gyerek, hogy a Mikulás igazából nem létezik. Most nem mindegy, hogy hazudok neki erről vagy sem? Viszont azt nem szeretném, hogy ezzel más gyerek örömét is elrontsa.

2021. okt. 9. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 A kérdező kommentje:

Istenem... Ilyen nehéz egyesek felfogása... A GYEREK KAP MIKULÁS NAPJÁN AJÁNDÉKOT, csak nem a Mikulástól, hanem tőlünk, a szüleitől, és ezzel ő is tisztában van, mert ez az igazság. Mi a fenéért közösítenék ki ezért? Amikor én voltam óvodás, egyáltalán nem érdekelt senkit, hogy ki hisz a mikulásban és ki nem. Januárban le is járt az egész karácsonyi felfordulás. Érdekes, én gondolom túl, de ti csináltok úgy, mintha a gyereket dolgozni küldtem volna, és csak száraz kenyeret és csapvizet fogyaszthatna. Meg milyen "jogról" beszéltek? Ha nekem nem tetszik az a gondolat, hogy egy szakállas, kövér, piros ruhás férfi hazugság alapján ajándékokat osztogasson a gyerekemnek, és virgáccsal fenyegesse, akkor megtehetem azt, hogy aznap nem viszem óvodába.


45., köszönöm a megértésedet!

2021. okt. 10. 16:33
 52/65 anonim ***** válasza:
86%

Akkor ne vidd ember, akkor mi a sz*rért írtál ki kérdést ha amúgy se akartad bevinni? Azt gondoltad hogy majd biztos mindenki egyetért veled?

Felnőtt nő létedre rohadt hisztis vagy.

2021. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 A kérdező kommentje:
52. Azt gondoltam, hogy majd valaki megtudja nekem értelmesen magyarázni, hogy mi értelme van magának a Mikulásnak, ha amúgy is hazugság az egész, miért vigyem aznap oviba a gyereket? 50+ kérdésből max 3 hasznos választ kaptam, a többiek fenn akadtak az ajándékon, meg hogy szétrombolom a gyerek fantáziáját. Utána még nagyobb hülyeségek jöttek. Ha nem megy a szövegértelmezés, akkor ne csodálkozzatok, ha nem tudjátok meggyőzni azokat az embereket, akik így gondolkodnak.
2021. okt. 10. 18:02
 54/65 anonim válasza:
86%
Kedves kérdező. Egy páran már eléggé elmagyarázták, csak te nem látod a fától az erdőt! Tök mindegy ki mit mond🤷🏻‍♀️ ne vidd aztán ennyi.
2021. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim válasza:
100%
#53 belemagyarázhatsz amennyire akarsz, ebből már nem jössz ki jól. Egy értelmes anyának eszébe se jut ilyesmi, valószínűleg ezért nem kaptál olyan választ ami számodra hasznos.
2021. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nem megy a szövegértelmezés...


55. Mondom, az 50+ válaszból max 3 hasznosat kaptam. A 3 nem egyenlő a nullával.

(Egyébként most látom, hogy elírtam, válasz helyett kérdést írtam, de gondolom, azért a lényeget értettétek).

Ki akar ebből jól ki jönni? Itt nem ez a lényeg, hanem hogy az emberek megértsenek dolgokat. Akkor egy értelmes anyának mi jut eszébe? Hogy a Mikulás lényege csak az ajándékok? Kap a gyerek egy-két játékot, édességet, és le van tudva az egész ünnep, vagy mi?

2021. okt. 10. 18:34
 57/65 anonim ***** válasza:
20%

50, férjem zsidó, hanukakor nem az angyalok hozzák az ajándékot, egyáltalán nem ünneplik a karácsonyt, fa sincs. Karácsonyozni azóta szoktunk kettesben, hogy engem elvett. Több muszlim lányt tanítok magyarra, hát bizony tévedsz, mert attól még, hogy Jézust elismerik, mint próféta, egyáltalán nem karácsonyoznak. A kínai tanítványaim szintén nem. Amúgy meg nem tudjuk, a kérdező hogy karácsonyozik, a kérdés a Mikulásról szólt. Egyébként az abszolút többségében katolikus spanyolokhoz soha nem jön a Mikulás, december 6, mint olyan ismeretlen nekik, ugyanis vízkeresztkor a három király hoz nekik ajándékot. Kár azt erőltetni, hogy mindenhol a világon ugyanazt ünneplik és ugyanúgy, meg hogy a mese is ugyanaz, mert nem így van, és most, hogy a kultúrák elég erősen keverednek, nem kéne a miénket mindenkire ráerőltetni, még akkor sem, ha esetleg magyar az illető, de az adott hagyományt elutasítja. Talán azokat is meg kéne kövezni, akik menekülnek a húsvéti locsolkodás elől?

De kérdezek mást: Ha valaki ateista, joga van azt mondani a saját gyerekének, hogy nincs isten? És ha ezt mondja a gyerekének, a gyerek meg ezt tovább mondja egy hívő családban élő kisgyereknek, akkor az a szülő a rossz, aki a saját meggyőződése szerint neveli a saját gyerekét? És valóban az összes gyermekkori öröm, képzelet, fantázia a Mikulásba vetett hittől függ? Az a rossz szülő, aki a Mikulás kérdésében a saját meggyőződése szerint beszél a gyerekével, de közben egy élményekben gazdag gyerekkort és nyugodt környezetet biztosít neki, vagy az, aki odab.ssza Mikuláskor a Mikulás csomagot az ablakba azzal, hogy a Mikulás hozta, közben meg bántalmazza vagy elhanyagolja a gyereket? Ja, és arról nem is szólva, hogy viszonylag sok kisgyerek fél a Mikulástól vagy az őt kísérő krampusztól, fél a virgácstól, a krampusztól, a büntetésből vagy akár csak a megszégyenüléstől, hogy ő esetleg a "rosszak" közé kerül. Ha annyi ezresem lenne, ahány ilyen fenyegetést hallottam felnőttektől, hogy "nem kapsz semmit", "virgácsot fog hozni", elvisz a krampusz", milliomos lennék.

2021. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 A kérdező kommentje:
De tényleg, mondjon már valaki arra példát, amikor valóban csak virgácsot kapott a gyereke, mert rossz volt. Ha nincs ilyen, akkor meg mi értelme van ilyenekkel ijesztgetni a gyereket? Nyilván nem fogja senki előhozni azt, hogy a gyerek azért kap virgácsot, mert a nyáron eltört egy virágcserepet, vagy tudom is én, mi rosszat csinált. Tulajdonképpen ez egész képmutatás, mert akkor a gyereknek csak decemberben kell jónak lennie. Az év további hónapjában azt csinálhat, amit akar, mert már senki nem emlegeti olyankor a Mikulást.
2021. okt. 10. 19:26
 59/65 anonim ***** válasza:
71%

#57.

Vallásos zsidó vagy kultúrzsidó? Én ortodox zsidókat ismerek, akik a mai napig szigorúan tartják a vallásukat és náluk így van. Hogy másnál hogy, azt nem tudom. Ha jártál már abban az időszakban az arab világban, akkor tudod, hogy ünneplik. Dubai például tele van Betlehemekkel. Egyébként nem elismerik, hanem az egyik legnagyobb próféta náluk, van fokozati különbség. Én ismerek egy japán (buddhista-sintóista) családot, ők sokat éltek itt Magyarországon és ők is ünneplik a karácsonyt, bár náluk nem olyan nagy ünnep, mint itt Európában. De ez hozzátartozik a magyar kultúrához, ami elsősorban a keresztény gyökereken alapszik, szóval szerintem nem baj, sőt előnyös és értékes, ha egy másik, sajátjuktól eltérő kultúrával és vallással is megismerkednek az oktatás keretében azok, akik eddig nem ismerték vagy nem tartották.


Szerintem, nincs joga egy szülőnek, hogy meghatározza a gyereke értékrendjét, így nincs joga vallástalannak sem nevelni, hacsak a gyerek kimondottan nem tartja magát annak.


A hagyomány tartja az embereket életben, ha elvesznek, újak keletkeznek, de ha mindet kiirtanák az emberből, akkor az emberek identitása is szétesne.

2021. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
14%

59, ne erőlködj, én meg olyanokat ismerek, akik nem tartják a karácsonyt, de a kérdés nem erről szólt.

Amúgy tömény ostobaságot fecsegsz. Bocsi, de ki másnak lenne több joga meghatározni a gyerek értékrendjét, mint a szülőnek? Neked? Vagy ha nem is meg határozni, mert amúgy meghatározni majd ő fogja magának, de hitelesen közvetíteni a sajátját, amivel aztán a gyerek vagy azonosul vagy nem. Ez nemcsak joga, hanem kötelessége is a szülőnek, és csak károkat okoztok azzal, ha arra kényszerítek, hogy olyasvalamit közvetítsen, amiben nem hisz. A szülőnek joga van vallásosnak vagy vallástalannak nevelni a gyereket, pont arra való a kamaszkor, hogy ezeket felülbírálja. És az alatt, hogy ilyennek vagy olyannak nevelni nem azt értem, hogy kizárólagosan rákényszeríti a saját nézetét, érzelmileg zsarolni, fenyegetni, hanem hitelesen közvetíteni, hogy ő miben és miért hisz, kellő toleranciával és megértéssel fogadva a gyerek kérdéseit, észrevételeit. Nagyon nem szeretnék a te gyereked lenni, 59, korlátozó, érzelmileg zsaroló valaki lehetsz.

Szerintem a kérdező csak annyit hibázott, hogy élesen fogalmazott, hazugságnak nevezte a mesét. De ha ő vagy más ezt a mesét nem akarja a gyerekének közvetíteni, vagy nem ebben a formában, ahhoz joga van, teljesen intoleráns dolog ilyen agresszíven nekiugrani. Meg kvázi az összes hagyomány kiirtásával és identitásrombolással vádolni, mikor csak ezt az egy ünnepet nem úgy akarja megtartani, ahogy a többség.

2021. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!