Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Bébi, vagy kisgyerek névnapját...

Bébi, vagy kisgyerek névnapját nálatok is elfelejti a rokonság?

Figyelt kérdés
Már a második névnapját felejtik el kislányomnak olyan közeli rokonok, akiknél mindenki felköszönt mindenkit, és van akinek az ő névnapja után van egy héttel, amit mindenki tud. Nem az ajándék a lényeg, de 4-5 rokontól vártam, hogy eszükben legyen, hívjanak, írjanak. Születésnap egyszerű, mert az karácsony, tavaly meg is jegyeztem, hogy szinte most volt a névnapja, most pedig már a szülinapja van, de hiába.

2020. okt. 14. 13:37
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
49%

Elképesztőek a válaszok.

Valaki világosítson fel légyszi, hogy miért teljesen természetes az, hogy családon belül felemás az ilyen köszöntés.

Köszi!

2020. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
51%

Úgy látszik, senki sem tud értelmes választ adni.

Amúgy gyakorin nem kell mást tenni, csak feltenni egy értelmes kérdést, és egyből behal a fórum:DDDDD

2020. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
76%

"Bébi, vagy kisgyerek névnapját nálatok is elfelejti a rokonság?"

Ez volt a kérdés. Sokan nem tartják, ergo igen, el felejtik, mert nem érdekli őket.

A nemleges választ is el kell fogadni,nem kell kérdést ki írni ha nem érdekel mások véleménye. Nem kell kérdést ki írni, ha szimpla megerősítésre vagy sajnálatra vágyik valaki. És bizony számolni kell azzal is, hogy vannak frusztrált válaszolók is. Meg kell mondani amúgy szimplán hogy mikor mit kellene hogy ünnepeljenek a gyereknek, és azt is, hogy rosszul esik hogy el felejtik. Ennyi. Nem atomfizika.

Valószínű vannak fontosabb dolgok az életünkben mint egy rokon gyereke. A saját gyerekük, magán életi krízis, munka gondok, egészségügyi bajok, stb. Rohadt sok felé van egy ember fókusza. Kérdező neked csak a pici az életed, és ez így van jól. Anyának a gyerek a fontos. De másnak nem. Én is azt hittem hogy apám el felejtette a fiam születésnapját. Nem reagáltam le sehogy, sokat dolgozik, ezer dolga és gondja van. Kb 3 nap múlva hozott neki tortát meg ajándékot, és bizony bizony volt oka rá

Örült neki akkor a baba, aztán annyi.

De azt meg súgom, hogy szökő évek miatt lehet hogy naptárilag pontos a gyerek szülinapja pl, vagy a tiéd, de csúszik miatta. Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy teljesen felesleges adott naphoz ragaszkodni, az a jó ha az év minden napján szeret valaki valakit, nem kell ehhez ünnep.

2020. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
41%

"Valószínű vannak fontosabb dolgok az életünkben mint egy rokon gyereke."


Akkor a családon belüli felnőttekkel miért van oda-vissza névnap köszöntés?

2020. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
77%
Mert ki dobja a Facebook 😂
2020. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező!

Odamész, szólsz nekik, hogy szarul esik NEKED (nem a gyereknek), hogy nem köszöntötték fel a névnapján....

Ennyi.

Így vállaltál gyereket, hogy egy ilyen helyzet megoldása problémát okoz? Gratulálok. Érzelmileg értelmileg te is nagyon felnőtt vagy.

2020. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:
70%

Amúgy igen :D 99%ban csak facebookról tudom,hogy valakinek szülinapja vagy névnapja van.

Nyilván a közeli rokonoknak tudom.(anya,apa,mama,öcsém)

Kisbabáknak nincs facebook,hogy ott láthassam mert amúgy nem nézegetem naponta a naptárat,hogy van ma valakinek névnapja?

2020. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
22%
Nekem irodai munkám van, és az íróasztalomon mindig ott a naptár. Amikor novemberben megveszem, akkor bejelölöm azoknak a névnapját, szülinapját, akik fontosak. Face előtt szerinted hogy volt?
2020. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
57%

Sőt, anyám meg a fali naptárában jelöli be, mert ő már nem dolgozik munkahelyen. Egyik unokájának, gyerekének, unokahúgának, unokaöccsének, testvérének sem felejti el soha így.

Lehet ezt csűrni-csavarni, magyarázni, a kérdezőéknél ez egy pofátlanul nagy figyelmetlenség a kicsivel szemben. És nem azért, mert kicsi meg gyerek, hanem azért, mert ő is tagja a családnak, ugyanúgy, mint azok, akik köszöntgetik egymást (és akiket nem mellesleg a kérdező is felköszönt).

2020. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
52%
White people problems....
2020. okt. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!