Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » Most miért vannak így egyesek...

Most miért vannak így egyesek kiakadva ezen az oldalon a Nőnaptól?

Figyelt kérdés
Dől belőlük az irigység, és sajnáltatják magukat mert a nemzetközi férfinap nincs úgy megtartva és ők nem kapnak rá semmit. De a férfinap csak '99 óta él és eddig egy fiú ismerősöm sem tartott rá igényt hogy kapjon rá virágot.
2012. márc. 9. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
én nő vagyokés hüly eségnek tartom a nőnapot. Nem irigvség miatt
2012. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele,hogy nem érintett volna rosszul,ha senkitől nem kapok semmit!Ha a párom nem köszönt fel,azt is elfelejtettem volna,hogy nőnap van!:)
2012. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért vannak egyesek annyira oda a nőnapért ezen az oldalon? Hm?
2012. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
66%
Azért, mert a női egyenjogúság miatt már eleve az életben is elveszítették az irányító szerepet, és ez csak rátesz még egy lapáttal. Vannak férfiak, akik ezért eleve gyámoltalanabbak, és az érző, romantikus, megértő férfi szerepét választják, vannak, akik teljesen elnőiesednek (metroszex), vannak, akik megmaradnak hagyományos férfiszerepben (a nőnek a konyhában a helye!), és vannak azok, akik vállalják a felelősséget a családban, szeretik, ha többet keresnek, mégis kedvesek, segítőkészek, értékelik a nőt. Mindegyik jó, csak a megfelelő partner kell hozzá, aki úgy fogadja el őket, ahogy vannak (mindegyikhez van olyan nő, aki elégedett vele!). A nőnapot akkor találták ki, amikor még folyamatban volt a nők egyenjogúsítása, amikor csak elkezdték értékelni a háztartásban, a gyermeknevelésben és a munkában vállalt szerepüket. A nőnapot én úgy értelmezem, mint a régi időkben, hogy így mutatják ki a férfiak a nőknek az elismerést, amit a gyermekek kihordásával, a szüléssel, a gyerekneveléssel, a gondoskodással, az ápolással, a családért élésért tesznek meg. Az anyaságot, a küzdést, a kitartást, a gyengébb fizikum és érzelmi labilitás ellenére a férfinak biztonságot nyújtást, a napi állhatatos háztartási munkát és azt a kedvességet, amit az óvónők, ápolónők, szociális gondozók, idős szülőket gondozó feleségek, "sima" feleségek tesznek meg a férfiért, a szülőkért, a gyermekekért, akit szeretnek.
2012. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
70%

Persze ez nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen lenne. De az ember olyant nem köszönt fel, aki nem kedves hozzá, vagy akit nem szeret. Köszöntse fel mindenki azt a nőt, akit tisztel valamiért. Pl. anyák napján sem köszönti fel az a már felnőtt gyerek az anyját, ha az kiskorában durván bántalmazta, pl. mostani hírek...

A férfiak pedig ne legyenek elkenődve, szerintem egy normális nő egy évben százszor többször kimutatja a férje iránti elismerést, köszönetet azrt, mert keres rá, amikor a gyerekkel van otthon, elvégzi a nehéz fizikai munkát, stb.

Tudom, hogy sajnos nem ilyen ideális a világ... De azért mindenki erre törekszik, nem...? Az anyagias érdekkapcsolatokban gondolom csak külsőség a nőnap is, mint a valentin-nap és társai...

2012. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem egyedül a nőnap az ami engem nem érdekel, senkitől nem sértődök meg ha nem kapok rá valamit még a barátomra sem sértődnék meg.
2012. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Azért drága, mert ez hasonlóan a karácsonyhoz nem az ünnepről szól. Kereskedők elérték, hogy mindenki vegyen virágot 1000 el, mert különben egy szemét alak! Ez is csak egy fölösleges pénzkidobás, ami a kereskedőket táplálja. Megtehetnék minden hétre tennének egy ilyen napot. De az ilyen elcseszett ünnepeken elköltött pénzt valakinek meg is kell keresni. És nem könnyű munkával sokunknak!
2012. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Azért az nem világos, hogy hogy lenne a nönap az EGYENJOGÚSÁG jele - éppen hogy azt fejezi ki, hogy a nök NEM egyenlöek a férfiakkal.
2012. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

"De a férfinap csak '99 óta él és eddig egy fiú ismerősöm sem tartott rá igényt hogy kapjon rá virágot."


Még szép, hogy férfi nem tart igényt virágra...

te örülnél egy ütvefúrónak ?:D

2012. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, de engem is nagyon hidegen hagy az egész. Ha nem köszöntenek fel, azt sem tudtam volna, hogy mikor van.
2012. márc. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!