Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha főzök vaníliás és karamellá...

Ha főzök vaníliás és karamellás tejet a kisgyerekeimnek, szerintetek ezek elállnak három napig? Pl. Hétfő este megfőzöm, kihűlés után rögtön hűtőbe teszem, odaadhatom nekik csütörtök reggel?

Figyelt kérdés
2018. jan. 24. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Másnap még esetleg, de harmadnap semmi esetre sem adnám oda.


De eleve nem értem, mire lenne jó, a tejet felmelegíteni max. 5 perc!

2018. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Kóstold meg. Ha rossz, akkor savanyú lesz.

De miért nem csinálod frissen. Úgy a legfinomabb. Az oké, hogyha marad, akkor elteszed későbbre vagy másnapra. De minek kell direkt 3 napra előre megfőzni??

2018. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a tejet felmelegíteni 5 perc, de megfőzni ezeket több idő. Ráadásul nem tudják eldönteni előző este, hogy másnap mit akarnak reggel inni.

Nem bolti ízesített tejről van szó.

2018. jan. 24. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Másnap még tuti jó. Nyugodtan főzd meg előző este. De három napra előre.

Arra meg ne szoktasd rá őket, hogy ennyire válogassanak. Azt igyák, amelyik éppen van.

2018. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

* jaj kimaradt egy szó :D

De NE három napra előre.

2018. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne tedd ! Nem tudom hány gyermeked van, de egy ízesített tejitalt elkészíteni nem nagy fáradság.

Annyi idő alatt, amíg lehűtöd a 3-4 napra való tejterméket, minden nap frisset is készíthetsz.Nem beszélve arról, hogy teljesen feleslegesen foglalod le a hűtőteret, ami másra sokkal hasznosabb is lehet.

Én nagyon is megértem a kismamákat, elismerem, hogy néha sok, ami sok, de azért nem kell 3 napra előre főzni a kicsiknek.

2018. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom a vaníliás tejet hogy készíted, nálam vaníliás cukor és tej felmelegitve. Ha egy rúd vaníliát bele teszel egy kiló cukorba, és azt azt cukrot használod, ez nem tart 5 percnél tovább. A karamellás tejhez hétvégente csinálhat karamellt: a karamellt valami hoallo cucca ontod, össze törődni és ha a gyerek karamellás tejet kér, egy darabot bele teszel a tejbe és felmelegited. Ez se több mint 5 perc.
2018. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csinálj karamellszószt. Az eláll, és csak meleg tejbe kell tenni
2018. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért egy kicsit abszurd ilyeneket előre tervezni. Nálunk ez úgy volt, hogy mondtam anyukámnak, hogy szívesen innék egy karamellás tejet, ő meg ha épp ráért csinált 10 perc alatt, aztán hamar megittam az egészet. Kávét/ teát is előre főztök egy hétre?
2018. júl. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!