Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Mi értelme van a valentín napnak?

Mi értelme van a valentín napnak?

Figyelt kérdés
A nőnapnak van értelme mind politikai, mind elismerés szempontjából. De mi értelme van a valentin napnak?? Ez egy óriási üzelti fogás inkább. Akik szerelmesek jobb esetben nem ezen a napon visznek egymásnap rózsát, csokit, meg egyéb "szeretet szimbólumot". Akkora hülyeség ez. Én ezt meg sem tartom, olyan számomra mint az összes többi nap. Miért kell ez??

2020. márc. 8. 15:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%
Sajnálattal kell közölnöm, hogy a Valentin-nap is egy keresztény eredetű ünnepnap. Ha ennyire tisztában vagy a vallásos ünnepekkel, biztosan hallottál már Szent Bálintról. Ha nem, ajánlom a Bálint-nap Wikipédia oldalát: [link]
2020. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Tudom ko volt ő, de a Valentin nap nem arról szól. Eredetileg arra emlékeznek hogy nem házasodhattak a katonák. Ma meg a SZERELEM napja. Utálom ezt a napot csak a multik és az árusok számára jó.
2020. márc. 8. 19:40
 13/27 A kérdező kommentje:
Miért kell a szerelmet megünnepelni??? Hülye az aki ezt megünnepli! Gondolkodjon már! Miért kell?? Ennek semmi értelme.
2020. márc. 8. 19:42
 14/27 A kérdező kommentje:
Felesleges. Ahogy az első írta. Miért kell az hogy a szerelmesek együtt csinálnak valamit ezen a napon?? Másik napon nem tehetik? Sőt kell is hogy minden nap kedvesekedjenek, és szeressék egymást.
2020. márc. 8. 19:44
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
Szent Bálint a SZERELMESEK védőszentje, akinek az emléknapja február 14. Így kapcsolódik a szerelmesekhez ez a nap, és ezért ünneplik meg ilyenkor a párkapcsolatukat a szerelmesek. Mellesleg régen a karácsony se Jézus születése volt ám, hanem egy pogány ünnep. Neked nagyon sokat kéne olvasnod, mielőtt vitatkozni próbálnál, mert fogalmad sincs, miről beszélsz. Tájékozatlanul hiába próbálod osztani az észt, csak nevetségessé teszed magad.
2020. márc. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
De miért kell azt megünnepelni. És ne beszélj kollektíven, már egyre többen látják ezt be.
2020. márc. 8. 19:47
 17/27 A kérdező kommentje:
Olvasok rengeteget és tudom azt is hogy a karácsony nem Jézus születésének napja csak oda teszik mert pontosan nem tudják behatározni.
2020. márc. 8. 19:49
 18/27 A kérdező kommentje:
Miért kell megünnepelni (eredetileg pap akartam lenni, és voltam is felkészítőn, de akartam házasodni ezért vissza fordultam)?? Ünnepljünk meg mindent! A valentin nap nem a szerelmesek napja hanem a multiké, a szereleseké az egész év.
2020. márc. 8. 19:50
 19/27 A kérdező kommentje:
Amerikából jött be az egész kultusz ami et övezi. Hülyeség a szivecskés xy-ok gyártása erre a napra. Semmivel nem több mint a többi.
2020. márc. 8. 19:54
 20/27 anonim válasza:
100%
Csendbe maradnal? Koszi
2020. márc. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!