Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Önkéntesnek kimenni?

Önkéntesnek kimenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kenyába szeretnék menni önkéntesnek. Még sohasem voltam, ezért az lenne a kérdésem, hogy aki már járt Kenyában, elmondaná, hogy mik a tapasztalatai? Mennyire veszélyes pl. Nigériához viszonyítva?

(Attól légyszi kíméljetek meg, hogy itthon kellene segédkezni)

Előre is köszi a válaszokat!


2011. aug. 25. 09:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Keresd meg a Taita Alapítványt, nekik Kenyában van árvaházuk, biztosan segíteni fognak majd neked, hogy kijuss oda önkéntesnek.

Honlapcímük: www.taita.info

Üdv: Anna

2011. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Idén még nem megyek, ezt az évet befejezem egyetemen, majd aztán halasztok!
2011. szept. 3. 23:42
 13/23 anonim válasza:
100%
Akinek Afrika egyszer megérinti a lelkét, az vissza fog oda vágyni egy életen át és átalakul az értékrendje az itthoni rohanó világunkkal kapcsolatban. Nem foglalkozz azzal, aki leszól, mert fogalma sincs, hogy miről beszél. Afrikát meg kell tapasztalni és meg kell élni. Ami fontos: oltóközpont, védőoltások, aztán nézzétek meg, hogy melyik malária elleni gyógyszerre reagál jól a szervezeted, én anno Lariamot kaptam, de vesekövem lett tőle. Kenya most nyugis hely, 3 éve volt kissé elvadultabb ott a világ. Indulás előtt azért tájékozódj az aktuális belpolitikai helyzetről, nehogy meglepetés érjen. A saját értékrendünket rájuk kényszeriteni úgysem lehet, ezért teljesen mindegy, hogy mit gondolunk a körülmetélésről. Ha szép szóval nem lehet őket meggyőzni, akkor erőltetni felesleges. Ajánlanám figyelmedbe az Afrika Tanulmányokat és az ehhez kapcsolódó honlapokat, ahol minden aktuális infóhoz hozzájutsz. Ha beleszeretsz abba a világba, a szived-lelked mindig vissza fog oda vinni. Viszont olyan élményeket kapsz és annyi szeretetet fogsz kapni az ottlakóktól, hogy nem akarsz majd hazajönni. EZ lesz az igazi szerelem az életedben.
2011. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Mindenikek nagyon szépen köszönöm, aki biztatott vagy pozitív hozzászólást küldött :)

Kedves utolsó én is hasonlóan gondolom, ha valaki egyszer megkedvelte Afrikát soha nem fogja elfelejteni, illetve biztos, hogy vissza fog vágyni. Olyan különleges varázsa van a kontinensek, és főleg az ott élő embereknek, hogy az mindenkit, aki kicsit is fogékony a jóra, magával ragadja!

2011. szept. 5. 14:52
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sok sikert az afrikai utadhoz, egyáltalán nem baj, hogy ezt az évet még megcsinálod.

Az utolsó kommentelővel teljes mértékben egyetértek.

Javaslom, hogy majd írj blogot, ha kint leszel Afrikában, biztosan nagyon sok embert fog érdekelni.


Lariamot szerintem ne szedjél, mert nagyon káros az idegrendszerre, vannak jobb, és kevésbé káros gyógyszerek, mint a Lariam.

Vigyázz magadra, és sok sikert.

Üdv: Anna-Napirai

Ui.: Én is nagyon szeretem Afrikát, de még nem voltam ott soha.

2011. szept. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon szépen köszönöm :) Valószínűleg majd fogok naplót/blogot írni :)
2011. szept. 7. 07:24
 17/23 anonim válasza:
100%
Egyébként ha van most két heted október 21 - november 02 között, akkor az Afrikáért Alapitványnál van humanitárius turizmus Tanzániában.Nézd meg, ha érdekel gyere velünk! Örülök, hogy többeteknek is tetszett a kommentem, nekem a görög romokon és szigeteken kivül Afrika életem nagy szerelme..-)
2011. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Sajnos ez az első évem egyetemen, és ezt már nem szeretném félbehagyni :S de év végére már elkezdtem leszervezni. egy hasonlóérdeklődésű barátommal fogunk kiutazni kenyába :)
2011. szept. 7. 14:59
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, menj!

Aki nem járt még Kenyában /és itt nem az üdülőparadicsomokról beszélek/, az el nem tudja képzelni hogy élnek ott az emberek! Az első pár évben minden alkalommal sírva mentem vissza a szállodába, szörnyű, megrázó élmény volt!

Sok sikert!

2011. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is :)
2011. szept. 12. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!