Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogy tudok kiköltözni japánba?

Hogy tudok kiköltözni japánba?

Figyelt kérdés
A kérdésem igazából úgy szól hogy: ha beszélem a nyelvet (japánt) és tanultam 5 évet majd leérettségiztem mérnöki szakon, akkor van esély hogy kapjak vízumot és ott dolgozzak?

2023. febr. 2. 06:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Építészmérnök + Japán felejtôs. Arra nem fognak felvenni. Oda a legjobb földrengésbiztos technikákat kell ismerni, amit ott rendesen oktatnak. Nem fognak kockáztatni egy külföldi diplomással, hogy aztán rájuk dôljön a ház.
2023. febr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ha még az egyetem (és talán a nyelvtanulás is) előtted áll, akkor előbb koncentrálj a tanulásra, minél jobb és piacképesebb tudás megszerzésére. Ezzel együtt érdemes nézelődni a különféle ösztöndíjak, diákcsere programok és hasonlók terén. Egészen konkrétan tudom, hogy Japánba is több féle egyetemi ösztöndíj elérhető. Ezzel még elhelyezkedni nem tudsz, de ha kint tanulsz és élsz is egy darabig, akkor mindenképp jobb esélyed van hasznos szakmai kapcsolatokat kialakítani, jobban megismerni a lehetőségeket és megragadni azokat. Például, ha egy japán egyetemen tanulsz, akkor nagyobb eséllyel találsz onnan kapcsolatokat, hogy el is tudj helyezkedni különféle japán cégeknél legalább gyakornokként, ahonnan már könnyebb lehet állandó munkakörbe is átkerülnöd, illetve ilyen háttérrel a vízum ügyintézésben is hajlandóbbak lehetnek segíteni.


A munka vízum a legtöbb országban problémás (az EU-n kívül, mivel EU tagországokban szabad munkaerő áramlás van, legfeljebb egyszerű bejelentést igényel, hogy dolgozni kezdhess). A legtöbb ország csak nyomós okkal és általában csak hiányszakmákban, többnyire az alkalmazásodat igazoltan vállaló cég támogatása mellett szokta megadni a munkavállaláshoz szükséges vízumot. Mivel ez a vízum ügyintézés a cégeknek is extra macera szokott lenni, általában minden cég inkább olyan munkavállalót szokott keresni, akinek vagy nem kell vízum, mert ott élő állampolgár, vagy már eleve van vízuma, így azzal más már megküzdött és nekik nincs vele többlet feladatuk.

2023. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Első jó tanács:


Ne magyar oldalakon érdeklődj, mert a trollok élvezik ha beléd köthetnek. :)

2023. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Suliból friss kezdőként még egy magyar céghez se könnyű bekerülni.
2023. febr. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!