Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Légyszi ne röhögjetek ki....

Légyszi ne röhögjetek ki. Szerintetek ez összejöhetne?

Figyelt kérdés

Még nem jártam más országokban, nem nyaraltunk soha sehol, és nagyon hiányzik egy kis kikapcsolódás az életemben, hogy ne csak az itthoni szennyeket lássam. Már többször megfordult a fejemben hogy bicajjal el lehetne tekerni valahova. Utazgatni, repülőzni nem is tudnék mert nincs ezekre pénzem, ha lett volna akkor már elutaztam volna pár napra valahova. Szerintetek mennyire lenne szerencsés egy bicajos hosszú út? Jön a lényeg, hogy Japán lenne a cél. De mivel oda át kéne hajózni is, ezért ez problémás. Nem tudom hogy lehetne megoldani. Arról nem is beszélve hogy repülővel 12 óra kb hát bicajjal?

Nem kamu a kérdés szóval aki tett vágott már neki egy ilyen útnak örülnék ha leírnátok mi-hogy-mivel-mikor. A korom nem lenne hátrány? 18vagyok. És egy barátnőmmel mennénk.

Köszi :)


2011. márc. 4. 11:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
49%

át ukrajnán,oroszországon?

bátrak vagytok,de két lány nekiindulni a barbár keleti országoknak...

alapból még vonattal se mernék...

nem juttok tovább ukrajnán,megerőszakolnak,eladnak

23/N

2011. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
100%
Szerintem felelőtlen vállalkozás lenne! de ami az alap, az a megfelelő nyelvtudás, e nélkül eladnak benneteket kilóra a keletei országokban! E mellett megfelelő útvonaltervezés, szállás előre leszögezése, pénz így is kell, hisz ennetek, fürödnötök is kell majd... Szerintem ez halott ötlet!
2011. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Hiába akarsz pénzt spórolni a biciklizéssel, egy dologgal nem számoltál. Ez pedig a vizum. Egyrészt pénzbe kerül, másrészt kell egy jó indok is, amiért beengednek egy adott országba. Emberrablástól nem tartanék Ukrajnában, ez inkább ilyen gengszterfilmes toposz.

Gyorsan elmegy a kedved ha rájössz, hogy nehéz lesz megoldani a szállást, fürdést, kaját, mindazt a kényelmet amit itthon megszoktál. De azért aranyos a naivitásod, nem rosszból mondom :)

2011. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Ez rengeteg időt venne igénybe, és természetesen rá kellene készülnötök, hónapokról beszélek itt. 1-2 napi edzés nem elég erre. Aztán nehogy azt hidd, hogy olcsón megúsznád. Aludni hol fogtok? A szabad ég alatt? Enni mit fogtok? A ruháitokat hol mossátok ki? A patakban? Persze vannak olcsó éttermek, és vannak mosodák, és vannak kollégiumok, de szerintem drágább lenne, mint repülővel:D Kalóriás kajákat kell enni az út alatt, és egy deka súlyfölösleget is nehéz pluszba cipelni. Ha sátrazni akartok, a sátrat még cipelni? Na aztán meg lányok? Ne haragudj, de fiú az még hagyján, de belegondoltál abba, hogy egész nap tekersz, izzadz, mialatt épp menstruálsz, aztán meg lehet, hogy pár napig nem lesz lehetőséged fürödni....hát nem tudom. Ha nem beszéled a helyi nyelvet, elég nehéz lesz tájékozódni. Vagy gps-t viszel? Vagy papírtérkép? Én az alapján símán eltévednék egy vad idegen helyen. És még sorolhatnám. Egy pár féle pénznemet is be kell szerezni....
2011. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár kilómétert még lehet élveznétek is, de bicajjal japánig? Van egy amerikai bicajos aki végig tekert dél-amerikán, de neki volt pénze, bár így sem 5 csillagos hotelekben aludt, és profi volt, végig filmezte az utat, amit vetítenek is. De még ő is volt mikor majdnem feladta, iszonyat megterhelés ám annyit tekerni.
2011. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
53%

OFF A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:47


Te hülye vagy!!! Én Ukrajnában élek, de ekkora baromságot.


Kedves kérdező: ide jöhetsz, próbának biciklizzétek be Kárpátalját, rengeteg magyar csinálja, olcsó és szép, van mit nézni, férfit csak azért hozzatok, hogy meg ne egyenek a farkasok.... (legyen aki kereket cserél, matracot felfuj stb).

Egyébként nem hülyeség, csak tényleg menjetek először közelebbre, ne japánba.

2011. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

Azt ugye tudod, hogy egy ilyen hatalmas biciklis út (ha egyáltalán kivitelezhető) rengeteg pénzbe kerül?

Ezt írod: "Utazgatni, repülőzni nem is tudnék mert nincs ezekre pénzem, ha lett volna akkor már elutaztam volna pár napra valahova"

Egy ilyen biciklis út, amit Te írsz, olyan horror össze (szállások, kaja stb.), megkockáztatom, milliós nagyságrendű, nem beszélve arról, hogy mennyi ideig tart - nem jársz sulibaa? Hogy tudnád kifizetni, ha egy pár napos utazást sem enedhetsz meg?


Spórolj injább egy nyaralásra, ha tudsz. Néztem neked például egy görög utat, 34.000. HUF meg némi költőpénz.


[link]


Ha érdekel más olcsó út, szívesen keresgélek még a neten, ha gondolod.:)

2011. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
100%
ismerősöm stoppal jutott el angliáig.Teljesen ingyen .2napba telt neki, és élvezték. költőpénz akkor is kell,ha csak nincs ott ismerős
2011. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:45


én ezzel a válaszolóval értek egyet. Tényleg összekéne spórolni valahogy pénzt és inkább szervezettebben kimenni.

De így csak 2-en és readásul lányok ( én is az vagyok ) Nem sok jóra számíthattok. Túl sok a kockázat. Esetleg ha menne legalább 2 férfi, de még akkor is elég rizikós. Mert sok energiára lenne szükség. Na meg étel, szállás, fürdés stb...


Ez legalább annyira kockázatos, mint a stoppolás:).

2011. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

"át ukrajnán,oroszországon?

bátrak vagytok,de két lány nekiindulni a barbár keleti országoknak... "


NA, még egy ember aki egyikben sem volt de ettől függetlenül tudja hogy milyen

2011. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!