Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Légyszi ne röhögjetek ki....

Légyszi ne röhögjetek ki. Szerintetek ez összejöhetne?

Figyelt kérdés

Még nem jártam más országokban, nem nyaraltunk soha sehol, és nagyon hiányzik egy kis kikapcsolódás az életemben, hogy ne csak az itthoni szennyeket lássam. Már többször megfordult a fejemben hogy bicajjal el lehetne tekerni valahova. Utazgatni, repülőzni nem is tudnék mert nincs ezekre pénzem, ha lett volna akkor már elutaztam volna pár napra valahova. Szerintetek mennyire lenne szerencsés egy bicajos hosszú út? Jön a lényeg, hogy Japán lenne a cél. De mivel oda át kéne hajózni is, ezért ez problémás. Nem tudom hogy lehetne megoldani. Arról nem is beszélve hogy repülővel 12 óra kb hát bicajjal?

Nem kamu a kérdés szóval aki tett vágott már neki egy ilyen útnak örülnék ha leírnátok mi-hogy-mivel-mikor. A korom nem lenne hátrány? 18vagyok. És egy barátnőmmel mennénk.

Köszi :)


2011. márc. 4. 11:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy Japánig nem kevés gumit megenne az út, ha vonatjegyre nincs pénzetek, akkor gumit honnan szereztek?
2011. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

NA ezen jót nevettem.Ukrajnában megerőszakolnak,eladnak!!! :) Aki ezt írta az tuti nem volt még ott.Hál istenek nekem volt szerencsém ott nyaralni 2 hetet,és imádom az országot..Tiszta,és mindenki tök kedves volt..Senki nem akart megerőszakolni senkit..Tök normális emberek élnek ott,messze nem olyan borzalmas mint ahogy sokan képzelik..De hát a tudatlanság tud ám produkálni..

Kedves kérdező..Azzal nincs gond,hogy bicajjal akartok útnak indulni,de ennyi nem elég..

Hol aludtok? Nem minden hol lehet sátorozni,vagy ha lehet akkor azért is fizetni kell.Miből fogtok étel vásárolni? Mert sok országon keresztül mennétek,és nem mindenhol fogadják el az eurot..Meg hát ez is pénzbe kerül..Hol tisztálkodtok? Igaz vannak fürdők ahová be lehet menni,de ott is fizetni kell..Nem beszélve arról,hogy mi van ha útközben valami baleset/betegség ér titeket? Mondjuk megcsíp egy rovar ami fertőzött,és csúnyán begyulladt a csípés helye..Vagy elestek a bicajjal,és eltörik a kezetek?Jó nem,szabad a legrosszabbra gondolni,de érdemes mindent számításba venni..Vagy mi van ha olyan terepen vagytok ami bicajjal nem megközelíthető,így kénytelenek lesztek busszal,vagy vonattal menni egy darabig..Ez is pénz..Arra is gondolni kell,hogy ez nem 2 hetes út lenne..

Mi kocsival szoktunk Európában utazgatni..De az utazás előtt hónapokkal már tervezzük,pontosan végig nézzük,információt kérünk másoktól,az adott utakról..Mire indulunk már pontosan tudjuk,hogy egyes országokban mire figyeljünk,vagy hol van út torlasz...

Kedves kérdező..Meg lehet tenni bicajjal azt a távot amit te akarsz,de ehhez is kell pénz...A vízumról meg egyéb dolgokról nem is beszéltem még..

2011. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:

Vizibiciklizzetek és még a hajóra se kell költeni :)


Egyébként horvátba még csak-csak le lehetne bicajozni 1-2 hét alatt kényelmesen , de hosszabb túrában még profiként se nagyon szoktak gondolkozni .

Az meg megint más hogy kajára , szállásra nem kis pénzt elköltenétek .

2011. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Igen valahogy sejtettem hogy kissé lehetetlen. Csak reménykedtem mert egy álmom oda eljutni de nem vagyok annyira pénzes mint mások hogy csak úgy kiugorjak oda tanulni. :)

Az egyik válaszolónak aki kérdezte: nem, képzeld nem járok suliba. De ebbe ne bonyolódjunk bele. Eddig se tudtam miből félretenni, most se hiszem hogy lesz. :)

Esetleg akkor tudnátok ajánlani egy rövidebb utat, akár 1-2 naposat is ahova érdemes kibicajozni? És ahol nem vár ránk "kirablás, megerőszakolás"? : D

2011. márc. 4. 21:14
 15/33 anonim ***** válasza:
Én előbb Magyarországon csinálnék ilyen biciklitúrát..Magyarországon is vannak csodás helyek,és sátorozni is lehet..Akár több napos túrát is be lehet iktatni..Helyi terepen jobban tudod,hogy miképpen boldogulj..Mi például nyáron nekivágunk a Kék túrának igaz nem bicajjal,hanem gyalog..De akárhogy csinálod...ez olcsóbb és csodás élményekkel mész majd haza..
2011. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Nem akarok rasszista megnyilvánulásokat tenni, de itthon még ingyen se mennék túrázni.
2011. márc. 4. 21:59
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

miért? Mi bajod Magyarországgal??Hogy akarsz külföldre menni ha a saját országodat sem ismered?????

Vagy ez nem menő mi??

2011. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen.


Magyarország nem elég trendi, ciki.


Tényleg itthon semmi sincs.


pl Lillafüred tök ronda, szerintem sem éri meg megnézni.


Viszont ha mész külföldre, légyszi, maradj is ott ezzel a mentalitással.

2011. márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Repülő:

12 óra és ~200.000 forint


Biciklitúra:

~6 hónap és több millió forint

költségek:

- kb 15 vízum

- több garnitúra biciklialkatrész

- egy komoly bicikli ( egy 20e forintos csepellel aligha tekersz el japánig)

- rengeteg kajaköltség

- minden napra valami szállás

- költőpénz


stb

2011. márc. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Most mi baj van azzal, hogy inkább külföldöt szeretné megnézni? Szerintem nincs ebben semmi kivetni való, ha nem M.o a vágyálma.
2011. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!