Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Miért nem mennek az emberek...

Miért nem mennek az emberek Oroszországba nyaralni? Olyan sok szép hely van ott is.

Figyelt kérdés
vagy a nyaralás is már divatra megy? Korfu, Kréta stb.
2010. márc. 5. 20:48
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

nem gondoltam hogy ilyen elképesztő népszerű a nagy cucualizmus hazája:)


szóval én készülök kerékpárral egyelőre egy rövidebb útra; Ias, Kisinyov Tiraspol, Odessa, lenne az első határ közeli esemény. Ha valaki tud infót hol lehet átkelni és mi a sankcio ezeken a határokon jó lenne. aztán Kriml, komppal Török, ez a kompos táéma is érdekelne mert a neten semmit nem találtam aztán Istambul itt érdekelne bringával át lehet e menni a hidak valamelyikén és úgy vissza.

2010. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
91%

Kedves előző, az jó túra lesz:)

Arra készülj fel, hogyha mész Tiraspolba, akkor ott elvisznek a rendőrök, ne lepődj meg, mindig legyen nálad egy kis készpénz, hogy le tudd őket fizetni, de ne legyenek túl nagy címletek, nehogy vérszemet kapjanak.

2010. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
30%
ezért sem megyek.. amit az utolsó írt mi ez már? beszarás... Az egész Oroszországot el kéne törölni a Föld színéről... És akkor a történelem is.. ne haragudjatok, de én nem tudok szimpatizálni az oroszokkal.
2010. márc. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
90%

Kerékpárral én is mennék :)

A kérdésre válaszolva, én azért nem mennék oroszországba, mert annak az utazásnak az árából azért már nagyon komoly helyekre el lehet menni és az emberek ha már nyaralás, szerintem jobban kedvelik a tengerkék színeket, mint a vöröset. :)

A horvát üdüléssel kapcsolatba meg csak annyit hogy ne szóljátok le, mivel oda akár egy hétvégére is ki tudsz menni és nem igazán drága a magyar viszonyokhoz képest sem.<- Ezért járnak oda sokan, nem azért mert mást nem ismernek és sznobok.

Én is kispénzű vagyok és ha választanom kell 1 hét Horvát vagy Moszkva repjegy csak oda(mert kb ua.), egyértelmű hogy mit fogok választani.

2010. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

"ezért sem megyek.. amit az utolsó írt mi ez már? beszarás"

Tiraspol nem Oroszországban van, még csak az Oroszországgal nem is határos Dnyeszter Menti Moldáv Köztársaságban van.

2010. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
:)
2010. márc. 7. 11:11
 17/33 anonim válasza:
77%
én is csak a közbiztonság miatt nem megyek oda...
2010. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%

Én kb. 5-6 éve minden nyáron Krímben nyaralok, ami a közhiedelemmel ellentétben nem Ukrajnához, hanem Oroszországhoz tartozik :-)

Aki járt ott, az érti a mókát. Ja, ha van kedvetek, nézzétek meg a neten, hogyan mulatnak arrafele egy fesztiválon:

[link]

Ez volt a reklám. Na de miért nem mennek a magyarok a Nása Rásába, íme:

1. Ahogy fent is írták, drága, a magyaroknak pedig nincs pénzük. Van viszont alternatívájuk: Last minute.

2. Ha elmész nyaralni valahova, akkor azt a nyaralást gondtalanul akarod tölteni. Nása Rásában lehet kevés pénzből is jól nyaralni, de az tele lesz gondokkal. Ilyenek: a vízum, a vonaton zötykölődés, a szállás elintézése, a szállásadók mértéktelen pénzéhsége és cserébe no szervíz, az utak és az üzemanyag minősége, pontosabban annak hiánya, állandóan résen lenni, hogy nehogy lehúzzanak. Ha van pénzed, ezeket elintézi helyetted az utazási iroda. Ha nincs, akkor mindez az nyakadba zúdul.

3. Tehát egy olcsóbb út szervezést igényel, amihez meg kell a nyelvtudás. A magyarok rendszerint nem tudnak oroszul.

4. Az előző két pontot a magyarok nem tudják, főleg azok nem, akik az tart vissza, hogy hideg van. Tehát: általános tudatlanság.


A fentiek ellenére Oroszország a csodák hazája és aki nyitott a megpróbáltatásokra és nem adják el a piaon, remekül fog ott szórakozni. De még egy kelet-európai embernek is vagy a luxus- vagy a kaland kategóriát képviseli, amíg van vízum és nincs meg a közepes pénztárcákra szabott turisztikai infrastruktúra.

2010. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%

Én ha nyaralni megyek, Balcsira szavazok.

Egyrészt, mert arra van pénzem (diák vagyok) másrészt, nekem víz kell... Az meg van a Balatonban :) Attól, mert divat valahova menni, még nem hoz lázba. Oroszországba mondjuk nem mennék mostanában, nem telne rá, de HA lenne pénzem, akkor nem zárnám ki. Én pont a felkapottakat nem bírom (amiket felsoroltatok divatosnak)...

2010. márc. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
a "divatos" helyek valahogy engem sem vonzanak, de kinek mi jön be :D
2010. márc. 17. 08:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!