Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Tudnátok mesélni Floridai...

Tudnátok mesélni Floridai nyaralásról?

Figyelt kérdés

Pár éve már megfogalmazódott bennem, hogy mielőtt vége lenne az én életemnek, szeretnék előtte elutazni Floridába. Mindig is vonzott, imádok utazni, új dolgokat felfedezni, nem mellesleg imádom a jóidőt, a meleget is. Ezért gondoltam arra, hogy írok ide, covid helyzet miatt úgyis mindenkinek jól esne egy kis visszaemlékezés, vagy valakinek a fantáziálás. 🙂

Biztosan sok embernek sikerült már kijutni, ezért kérem azokat, akik voltak már Floridán belül és van kedvük mesélni, nem írnának nekem ezzel kapcsolatban?

Érdekelne, hogy hogyan lett megszervezve az elejétől a végéig. Minden egyes pontja nagyon érdekel. Merre volt érdemes kirandulni, a szállás, a strandok, tényleg minden! 🙂

Előre is Köszönöm.

A negatív és gúnyolódó embereket kérem, most ne itt éljék ki vágyaikat.



2021. márc. 5. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Florida nem rossz hely, az éghajlat főszezonban kiváló, de hasonló területre mehetsz úgy is, hogy 100 helyett 5 dollár a szállás.
2021. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Pár napja volt egy kérdező, aki állítása szerint járt ott.. valami usa vízum v kivándorlós k3rdés volt...
2021. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Florida mióta Dél-Amerika?? Biden megtudja, sose fogsz vízumot kapni...😂😂😂
2021. márc. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha csak az éghajlat és strand érdekel, akkor tényleg vannak olcsóbb helyek Floridánál! Én Orlano környékén és Tampa környékén voltam.


Orlando környéke a vidámparkjairól híres. De ezeket úgy képzeld el, hogy egész napos program bejárni őket! Nem vagyunk nagy hullámvasutasak, így mi az Epcot nevűben voltunk. Ott van egy világkiállítás (több kis "falut" berendeznek adott országra jellemző épüetekkel, meg bemutatják az országot). Van egy nagy gömbben egy kisvasút, ami az emberiség történelmét mutatja be, meg rengeteg minden. Óriási élmény volt nekem.

Amit szerintem kár lenne kihagyni, az a Kennedy Space Center! Az is egy egész napos program, a NASA és Space X látogatóközpontja. Rengeteg látnivaló van, megnézheted például hogy honnan vezényelték a holdra szállást.


Tampa környékéről amit kiemelnék, az Clearwater, ahol állítólag az USA legszebb tengerpartja található (híres a fehér homokja). St. Petersburgbe is érdemes elmenni csak simán körülnézni is és a Salvador Dali múzeumba érdemes bemenni. Meg ott van ugye Tampa, ami szerintem egy hangulatos város, az egyetemének épületében van egy városmúzeum, az egész érdekes.


Miamiban nem voltam, de ismerőseim beszámolói szerint a fenti kettőhöz képest sokkal kevesebb a látnivaló, viszont fergetegesebbek a bulik.


---


"Érdekelne, hogy hogyan lett megszervezve az elejétől a végéig"


Azt tudni kell (ha nem tudnád), hogy Amerikában autó nélkül nem igazán lehet meglenni. Nem én szerveztem a kirándulást, de úgy béreltünk autót, hogy a repülőtéren felvettük, majd induláskor a repülőtéren leadtuk.

2021. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Én terveztem utazást Floridába, nagy álmom volt onnan hajóval elmenni a Panama-csatornáig. A Covid közbeszólt. Feleslegesnek tartom leírni a tervezést, mert pl. a légitársaság amivel utaztam volna csődbe ment.. Egyébként meg amit én terveztemnaz neked lehet, hogy nem ér semmit, ha téged más dolgok érdekelnek, vagy egészen más összeget szánunk az útra.
2021. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló! Tisztában vagyok hogy Florida nem Dél-Amerika.🙂 Hála istennek földrajzból nem voltam buta,csak úgy voltam vele,hogy mit jelöljek meg. De látom a lényeget megragadtad! Igazi magyar mentalitás!🙂
2021. márc. 5. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
6. Ezzel a nevetséges magyarázkodással csak magadat alázod...
2021. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
6.... kettővel alatta ott volt Észak Amerika.... biztos nálad nem látszott... 😂😂😂
2021. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 2 x 10 éves USA vízumom volt, így többször is jártam Floridában.

N.Y ill. Atlanta - Orlando - Miami - Key West útvonalon.

De elnéztünk Tampába, Daytonába és a Bahamákra is.

Természetesen egy csomó "látvány-parkban" meg gator-landban is jártunk, amiket nem szabad kihagyni ha már ott jár az ember.

Ha vége a covidnak újra tervbe van véve egy floridai út, bár most úgy látom, hogy rendesen megdrágultak azóta a szállodák.

Természetesen itthonról lett a nagyja megszervezve, de ez ma már nem okozhat gondot senkinek ha van internet hozzáférése.

A rengeteg élményt nem lehet itt leírni, azt át kell élni.

Viszont pénz az fog kelleni hozzá, rendesen.



Az evergladesen ilyen egy airboat kirándulás:

[link]

2021. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!