Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Malajzia Vietnámhoz viszonyítv...

Malajzia Vietnámhoz viszonyítva mennyire olcsó/drága? Ez utóbbiról ismerőseim nagyon olcsó ország képét festették le nekem. De előbbi sokkal fejlettebb (így tudom), ezért lehet sokkal drágább is? Még Indonézia is érdekel (a kérdés befejezése lent)...

Figyelt kérdés

Mármint nem konkrétan Indonézia érdekes, hanem abban a tekintetben kérdem (mint fentebb Vietnám esetén), hogy Malajzia mennyire olcsó, vagy drága állam Indonéziához képest? (Numbeo sajnos véletlenül sem pontos.)


Egyfajta "expatként" történő néhány hónapos ott tartózkodás esetén hány százezer forintnyi ringgitre lehet szükség, hogy azért ne a legrosszabb körülmények között élj (hotelek, belépőjegyek, közlekedés tekintetében és éttermek/cukrászdák/kávézók napi szintű látogatása esetén). Nem a legrosszabb, de persze nem is a legjobb kell mindenből.



2020. nov. 7. 14:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Azért Malajzia, mert sok embertől hallottam/olvastam, hogy Ázsia országait jó Malajziával kezdeni, egy Laosz, egy Indonézia, vagy éppen India lehet elvenné az először a távol keletre utazó kedvét a további utazásoktól.
2020. nov. 7. 14:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Malajzia összességében azért jóval drágább, de erősen attól függ, hogy mennyire szeretsz sörözni, mert az alkohol irgalmatlanul szét van adóztatva. Kuala Lumpur street food mekka, egy átlag utcában nagyjából annyi étterem van ahány ház, a kínai negyed meg az egész világ egyik kulináris középpontja szerintem.

Ár/érték arányban amúgy remek ország, gyakorlatilag nulla lehúzással, angolul jól beszélő helyiekkel, változatos tájakkal.

Egy átlag expat-léthez nagyjából havi 500k körül számolnék, nyilván ennél sokkal kevesebből is el lehet lenni valamelyik kisvárosban, főleg ha csak az utcán eszel, meg nem nagyon alkoholizálsz.

2020. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elég ritkán iszom (ez itt úgy látom jól is jön). Cigaretta meg semmi.


Tehát ha Vietnámban havi 200-250 eFt-ból enyhe túlzással hercegként élsz (per hó), gondolom a szomszédos Laosz, vagy Kambodzsa ugyanez, akkor ezzel/ezekkel szemben Malajziához legalább fél millió forint kellene?

2020. nov. 8. 00:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért 200k Vietnámban csak akkor sok pénz, ha nem valamelyik turistás helyen vagy és hosszú távra bérelsz egy nyugati sztenderdeknek nem igazán megfelelő szobát.
2020. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!